Nedeľa, 22. október, 2017 | Meniny má Sergej
MOLDAVU NA ORAVE PODRAZILO VYLÚČENIE

V Zemplíne priebeh ako na hojdačke

V 31. kole druhej najvyššej futbalovej súťaže sa Michalovčania vo vlastnom prostredí radovali z troch bodov, hoci priebeh duelu s Lučencom bol ako na hojdačke. Moldava nepochodila v D. Kubíne, hoci bola aktívna.

Otvárací gól kanoniera MFK Zemplín Filipa Serečin. Michalovský útočník takto prekonal brankára Michalika, čím dosiahol už šestnásty gól v sezóne.(Zdroj: Štefan Madaras)

V 31. kole druhej najvyššej futbalovej súťaže sa Michalovčania vo vlastnom prostredí radovali z troch bodov, hoci priebeh duelu s Lučencom bol ako na hojdačke. Najprv viedli domáci, potom hostia, ale finiš mali lepší domáci. Moldava nepochodila v D. Kubíne, hoci bola aktívna, ale polenami pod nohami bolo oslabenie o vylúčeného hráča.

Dolný Kubín - Moldava 2:0 (2:0)

DOLNÝ KUBÍN. Hostia boli prvý polčas síce futbalovejší, ale domáci efektívnejší. V opatrnom úvode zaujala strela Chomisteka, s ktorou si Novák poradil a na opačnej strane strelu Kokanoviča vyrazil Trabalík pre Gavláka, ktorý bol však v postavení mimo hry. V 19. min. udreli domáci prvýkrát. Trestný kop Bakoša hlavičkoval Jurky 1:0. V 28. min. sa v dobrej pozícii ocitol Cicman po prízemnom centri Simana, ale loptu na päťke netrafil. Identická situácia ako pri prvom góle sa opakovala v 33. min. Tentoraz na prednú žrď si nabehol Siman a hlavou zvýšil na 2:0. Ku koncu polčasu Kokanovičova strela našla pozorného Trabalíka a v samom závere prečíslenie hostí zle zakončil Tskarozia.

Druhý polčas ovplyvnilo vylúčenie Tskaroziyu. Aj napriek tomu hostia naďalej hrali sympatický behavý futbal. Hlavička Gavláka tesne minula bránu a Pacandova delovka mierila tesne nad. Na opačnej strane Cicmanovu strela takmer prekvapila Nováka a Velického delovku zastavilo brvno. V závere zápasu Kostoláni z trestného kopu z vyše 30 m zamestnal Trabalíka, ktorý zneškodnil aj gólovú dorážku Bališa z dvoch krokov.

Góly: 19. Jurky, 33. Siman. ŽK: Harčár - Kostoláni, Tskaroziya, Frizoni, Majný

ČK: 62. Tskaroziya.Rozhodoval: Knopp, divákov: 427.

D. Kubín: Trabalík - Bakoš, Zlatohlavý, Jurky, Harčár - Jaworek (69. Lejko), Siman, Velický, Podolský (55. Dutka) - Cicman (77. Kostúrik), Chomistek. Moldava: Novák - Poleť, Kováč, Kostoláni, Majný - Pacanda, Kokanovič, (46. Bališ) Tskarozia, Frizoni (65. Bačík) - Gavlák, Hanták.

Michalovce - Lučenec 3:2 (1:1)

MICHALOVCE. Domáce mužstvo sa s plnou vervou pustilo do splnenia svojho trojbodového cieľa. Už po dvoch minútach zápasu Knobloch odcentroval z ľavej strany. Loptu zachytil kanonier Serečin a jeho tvrdú strelu brankár Michalík vyrazil na roh. O tri minúty sa aktívny Jakubčo v pokutovom území zmocnil odrazenej lopty, no z výhodnej pozície nebol úspešný. V 12. min. si mohli hostia otvoriť strelecký účet. Lopta sa dostala k Brunczvikovi. Ten sa prebil neistou michalovskou obranou a zoči-voči gólmanovi Brudňakovi mieril ponad bránu. Po polhodine súboja inak nevýrazný Marcin z priameho kopu popálil Michalíkove prsty. Hosťujúceho gólmana poriadne zamestnala aj Waseemova jedovka z tesnej blízkosti. V 38. min. z ľavej strany odcentroval Jakubčo, no a Serečin z prvej nedal lučeneckému strážcovi svätyne žiadnu šancu - 1:0. V samom závere úvodného dejstva hostia nečakane udreli. M. Lukáč odcentroval a Kulík z tesnej blízkosti vyrovnal. Osem minút po začiatku II. polčasu Lučenec už viedol. M. Lukáč dostal výbornú loptu do behu a po samostatnej akcii dal na 1:2. V 74. minúte vyčerpaní hosťujúci obrancovia neodkopli loptu do bezpečia. Využil to Knobloch a po strele z niekoľkých metrov sa postaral o nerozhodný stav. Päť minút pred záverom duelu si striedajúci Seman tesne za veľkým vápnom vytvoril streleckú parketu a loptu poslal po zemi k pravej žrdi - 3:2. Záver stretnutia dohrali oba celky v oslabenom zložení. Po druhých žltých kartách rozhodca vylúčil Marcina a Kulíka.

Góly: 38. Serečin, 74. Knobloch, 85. E. Seman - 45. Kulík, 53. M. Lukáč. ŽK: Hottek, Trninič, Jakubčo, Marcin - Kulík, Riečičiar, M. Lelkes.

ČK: 89. Marcin - 90. Kulík (obaja po 2. ŽK) Rozhodca: Jurenka - 878 divákov.

MFK ZEMPLÍN: Brudňak - Janek, Trninič, Marcin, Vanák - Waseem (76. E. Seman), Zonzon (62. Gamkrelidze), Jakubčo, Hottek (76. Ruskovský) - Serečin, Knobloch. FK LAFC: M. Michalík - Riečičiar, J. Vajda, Jeníček, M. Lelkes - E. Lukáč, T. Opiela, Čavojský, Brunczvik (32. Masár), Mil. Lukáč - Kulík.

NAJLEPŠÍ STRELCI

31 gólov: Depetris (Trenčín)

16 gólov: Serečin (Michalovce)

14 gólov: Augustín (Petržalka)

13 gólov: Belkovics (Senec), Gavlák (Moldava), Chovanec (Ružomberok B)

12 gólov: Chorvatovič (Senec)

11 gólov: Adi (Trenčín)

9 gólov: Kunca (Michalovce)

8 gólov: Latiak, Bezák (obaja L.Mikuláš), Jurky (D. Kubín)

7 gólov: Lovás (Ružomberok B), Szarka (Petržalka)

6 gólov: Patrik Johancsik (Banská Bystrica "B"), Jozef Pisár, Matúš Pekár (obaja Rimavská Sobota), Dušan Sninský (Michalovce/Lučenec), Samuel Štefánik (Trenčín), Pavol Cicman (Dolný Kubín), Vladimír Šlosár (Liptovský Mikuláš) 5 gólov: Roman Kučerňák (Púchov), Andrej Kamendy, Radovan Kulík (obaja Lučenec), Vojtech Horváth, Martin Ševela (obaja Trenčín), Pavol Ruskovský (Michalovce), Pavol Sedlák (Rimavská Sobota), Juraj Siman (Dolný Kubín)

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY

Púchov - Ružomberok B 0:6 (0:2). Góly: 11. a 47. Š. Pekár, 22. a 56. Lovás, 78. Lupták, 83. Almaský, bez ŽK, rozhodoval Špaček, 125 divákov.

Rimavská Sobota - Trenčín 1:0 (0:0). Gól: 61. Urgela, ŽK: Rubín, Morháč (obaja R. Sobota), rozhodoval Mastiš, 328 divákov.

Šaľa - Senec 0:0. ŽK: 90. Chorvatovič (Senec), rozhodoval Jaška, 325 divákov.

L. Mikuláš - Petržalka 2:2 (2:0). Góly: 3. Peter Tomko, 7. M. Bezák - 58. M. Luhový, 64. Marek Moravčík, ŽK: Kmeť, Padera, Peter Tomko - Hanzel, rozhodoval Glova, 250 divákov.

PROGRAM 32. KOLA

Streda 25. mája o 17. hod.: Moldava - Senec, Petržalka - Šaľa, Trenčín - Liptovský Mikuláš, Púchov - R. Sobota, Lučenec - Ružomberok B, Dolný Kubín - Michalovce.

1. Trenčín 31 22 5 4 75:26 71
2. Michalovce 31 14 6 11 50:45 48
3. Rim. Sobota 31 14 6 11 35:34 48
4. Petržalka 31 12 11 8 53:35 47
5. Senec 31 13 8 10 39:38 47
6. Moldava 31 12 8 11 45:39 44
7. L. Mikuláš 31 13 5 13 39:42 44