Krajčík a Maďarka Bertóti najrýchlejší pri Silici

Sportnet|19. máj 2011 o 00:00

Klub orientačného behu Akademik Technická univerzita Košice usporiadal 4. kolo pretekov Oblastného rebríčka Východ v orientačnom behu na Silickej planine neďaleko obce Silica.

KOŠICE.

V kategórii mužov na trati 8,5 km so 17 kontrolami zvíťazil Michal Krajčík (ATU Košice) za 58:27 min. pred Čechom Petrom Matulom za 64:13 min. a tretí skončil Maďar Péter Balabás (DTC) za 64:26 min. Na ženskej 6,1-kilometrovej trati so 14 KS vyhrala Maďarka Regina Bertóti (DTC) za 54:41 min. pred Ľudmilou Sokolovou (Sokol Kysak), ktorá zaostala 10 sekúnd a tretia skončila Ivana Ďurčová (ATU Košice) za 60:00 min.

V mládežníckych a veteránskych kategóriách prvé miesta obsadili: M-10: M. Roháč, M-10R: A. Roháč (obaja ATU), M-12: A. Demeter (DTC-Maď.), M-14: S. Franko (Kysak), M-16: M. Nosko (ATU), M-18: M. Šmelík (Rapid Bratislava), M45-: J. Kuchta, M55-: A. Onder, W-12: V. Roháčová (všetci ATU), W-14: B. Tamás (DTC-Maď.), W-16: M. Papugová, W-18: V. Koľveková, W35-: E. Mušinská, W45-: Ľ. Nosková (všetky ATU), K-kondičná: Juraj Mihalič, N-nábor: P. Vaňo (obaja KOB Metropol Košice).