Utorok, 28. marec, 2017 |Meniny má Soňa

Prešovskí hádzanári znovu prepisovali históriu

To, čo sa v prešovskom hádzanárskom tábore očakávalo, je skutočnosťou. Tatran Prešov znovu prepisoval historické tabuľky. Stali sa siedmy raz majstrami Slovenska, z toho piaty raz v rade.

Sedemnásobní majstri. Zbierka titulov v Tatran handball aréne sa rozrástla.(Zdroj: jale)

Vo finálovej play-off sérii zvíťazil obhajca titulu nad 1. MHK Košice 3:0 na zápasy.

PREŠOV. Tatran handball aréna bola na oslavy nachystaná. Vážiac si kvality košického súpera, sa však posledný úspešný krok v sezóne 2010/2011 predpokladal.

Zaútočia i ďalšie prvenstvá

Skončený hádzanársky ročník bol pre slovenského šampióna, hrajúceho v dvoch národných súťažiach i v najprestížnejšej európskej pohárovej súťaži, nesmierne náročný. Avšak aj úspešný.

Tatran Prešov je opäť majstrom Slovenska, získal Slovenský pohár, v Lige majstrov popreháňal v základnej skupinovej fáze pojmy svetovej hádzanej HSV Hamburg, HB Montpellier, či MKB Veszprém, v základnej časti maďarskej ligy obsadil za prvým Veszprémom tretie miesto, keď za Szegedom zaostal iba horším skóre. Nebyť nečakaného zakopnutia v Kecskeméte, Prešov by v Maďarsku skončil so striebrom.

K prešovským úspechom v sezóne 2010/2011 treba prirátať prvenstvo prvoligového béčka Tatrana a onedlho budú o majstrovské tituly bojovať starší i mladší dorastenci z prešovskej Tatran handball arény.

Nik neprežil to, čo Trtík

Po úspešnom pôsobení v Tatrane Prešov končí svoju trojročnú pracovnú misiu tréner Rastislav Trtík. Ako jediný, odkedy prešovskú mužskú hádzanú v Prešove pozdvihol majiteľ klubu Miloslav Chmeliar, "prežil" na lavičke majstra tri sezóny, kým tréneri pred ním, po jednom ročníku odchádzali.

"Hoci odchádzam, moje pocity sú prekrásne, na robotu v Tatrane Prešov budem spomínať len v najlepšom. Tri roky, tri tituly, Slovenské poháre, zbieranie skúseností a napredovanie v Lige majstrov. Na to sa jednoducho zabudnúť nedá. Káder mužstva sa v Tatrane postupne obmieňa, myslím k ešte lepšiemu. Najmä s mladou hádzanárskou generáciou to má Prešov dobre naštartované. Je dobré, že tento rok bolo finále východniarskou záležitosťou. Košice v treťom zápase zahrali najlepšie, ale celkovo boli dôstojným súperom, ktorého herný štýl nám pasuje. Publikum v Tatran handball aréne bolo skvelé. Vôbec, atmosféra tohtoročného finále bola dôstojná boju o slovenský majstrovský titul," povedal bezprostredne po rozhodujúcom dueli lúčiaci sa R. Trtík.

Prešovčanom prišiel aj do klubových VIP priestorov Tatrana Prešov prišiel osobne zablahoželať tréner 1. MHK Košice Dušan Timko. "Tatran mal vo všetkých finálových stretnutiach prevahu. Niet pochýb, že titul majstra Slovenska aj v tom roku je v správnych rukách."

Sedemkrát boli pri tom

Pri siedmich majstrovských tituloch nechýbal v drese Tatrana Prešov Peter Tumidalský.

"Ani jeden nebolo získať ľahké. Na ten prvý sa ale zabudnúť zvyčajne nedá, ten bol asi najkrajší. Posledný ale určite najťažší. Získali sme ho po vari najnáročnejšej sezóne v mojej hádzanárskej kariére. Toľko zápasov ako v tejto som nikdy doposiaľ neodohral. Slovenská a maďarská liga, národný pohár, Liga majstrov, štarty v reprezentácii Slovenska. Takmer stovka zápasov, po ktorých teraz všetko bolí. Takže po oslavách sa teším predovšetkým na oddych."

Jedným z tých, ktorí majú kompletnú zbierku slovenských titulov je aj dvadsaťštyriročný prešovský "univerzál" Michal Urban.

"Ono sa to nezdá, ale tých titulov pribúda. V Tatrane mám ešte na rok platnú zmluvu, takže hádam siedmy nie je mojím posledným v Prešove. Aj pre mňa bola sezóna veľmi náročná. Rád ale budem na ňu spomínať aj preto, lebo som si v nej odkrútil debut v seniorskej reprezentácii Slovenska."

Uvidí sa po stretnutí v Záhrebe

Po úspešnej sezóne stoja pred Tatranom Prešov otázniky, na ktoré dajú odpoveď najbližšie dni. V prvom rade je tu otázka, v akej súťaži budú slovenskí majstri hrať.

Rokovania v súvislosti so štartom v Regional S League, medzinárodnej súťaže štrnástich tímov zo siedmich hádzanársky vyspelých krajín, totiž ešte prebiehajú.

Podľa našich informácií, koncom týždňa sa predstavitelia potenciálnych účastníkov majú stretnúť v Záhrebe.

Istý nie je ani príchod chorvátskeho trénera Zdravka Zovka, ktorý vraj koketuje aj s jedným ženským družstvom ruskej najvyššej súťaže.

Isté ale je, že dres Tatrana oblečú v novej sezóne košickí odchovanci Boháč a Guzy, ktorí proti Prešovu stáli teraz vo finále, ale aj českí reprezentační krídelníci zo Zubří Čip a Hrstka.

Fakty

Prešov - Košice 33:24 (13:10) - konečný výsledok série 3:0

Prešov: Krupa, Popčák - T. Mažár 3, Michal Urban 2, Géci 1, Krištopans 5, Drobňák 4, Radčenko 1, Tumidalský 1, Mikéci 1, Sobol, Pekár 6, Antl 9/1, Dudáš. Košice: Boháč, Dulina - Maguška, J. Kolesár, Guzy 3, Pecha 2, Hriňák 2, Farkašovský, Jurko 4, Pristaš 4, Ľoch 4, Petraško, Čorej 2, Bokol 3. Pok. hody: 1/1 - 1/0, vylúčení: 9 - 4, rozhodovali: Brunovský a Čanda, 1288 divákov.