Moldava získala cenný bod v Lučenci

Gólový moment Michaloviec v podaní Filipa Serečina. Dvanásty gól kanoniera MFK Zemplín (vpravo) v sezóne napokon stačil iba na remízu. (Autor: Jaroslav Čúrny)
Sportnet|9. máj 2011 o 00:00

Dvojica východniarov v 29. kole I. futbalovej ligy dokázala bodovať, keď Moldava si priviezla bod z Lučenca. Michalovce hostili lídra súťaže a postupujúci Trenčín, ktorý v samom závere ratoval aspoň bod a celok MFK Zemplín nevyhral doma druhý zápas po seb

e.

Lučenec - Moldava 0:0

LUČENEC. Dramatické a zaujímavé stretnutie, i keď bez gólových efektov, sa divákom musel páčiť. Po počiatočnom oťukávaní sa hráčov sa prví do šance dostali východniari, ich stopér Hanták však Michalíkovu bránu prestrelil. V 25. min. sa Lelkesov priamy kop zvonka oprel o sieť moldavskej brány. Hostia ihneď podnikli rýchly protiútok, Pacanda ho však zakončil nepresne. V závere polčasu stopér domácich Brunczvik
hlavou trafil nad. V 54. min. mali hostia obrovskú šancu na skórovanie, ale Lauko z pár krokov bránu netrafil. V 67. min. rozhodca vylúčil hráča domácich Sninského, ktorý zbytočne odplácal faul na neho. Moldavčania, hrajúci v početnej prevahe, až do poslednej minúty podkurovali lučeneckej obrane, ale zásluhou výborne chytajúceho Michalíka sa im skórovať nepodarilo - ešte v nadstavenom čase zlikvidoval dve veľké
šance oboch útočníkov hostí - Gavláka a Pacandu. A tak sa z bodu radovali domáci.

ŽK: E. Lukáč – Lauko, Timkovič. ČK: 67. Sninský. Rozhodca: Korista. Divákov: 470. FK LAFC: M. Michalík – Riečičiar, Brunczvik, Jeníček, M. Lelkes – T. Opiela, R. Kulík, E. Lukáč (73. Masár), M. Lukáč (90. Kovanič) – Mat. Pyrka, D. Sninský. FK BODVA: Vojtaško – Majný, Timkovič, Hanták, Poleť – M. Kostoláni, Lauko, Frizoni (86. Vlček), S. Bališ (81. Palecsár) – Pacanda, Gavlák.

Michalovce - Trenčín 1:1 (0:0)

Domáci s poriadnou pokutou na krku za stredajšiu prehru v Petržalke začali proti už istému postupujúcemu do Corgoň ligy nebojácne. V 7. minúte mal po hĺbkovej prihrávke Jakubča ideálnu šancu Kunca, ale Volešák sa nenechal prekvapiť. Keď už bol v 32. minúte gólman hostí prekonaný, zachránila ho vychýlená muška Hotteka, ktorý preloboval bránu Trenčanov. V 37. minúte tvrdo vypálil Serečin, lenže Volešák na dvakrát bravúrne zachránil. O štyri minúty sa ocitol sám pred domácim brankárom Depetris, ale vo vyloženej situácii ani nezakončil. Druhý polčas odštartovala jedovka Jakubča, ktorý o centimetre minul šibenicu trenčianskej brány. V 71. minúte už michalovské obecenstvo jasalo, Serečin prenikol po pravej strane a strelou pod brvno otvoril skóre. To mohol poistiť o tri minúty Kunca, lenže z dobrej pozície minul. Šance domácich na trojbodový zisk stúpli v 78. minúte, keď obranca hostí Čögley kvôli zraneniu odstúpil z hry, a keďže Trenčania mali na konte už tri striedania, museli dohrávať s desiatimi hráčmi... Lenže práve to ich nakoplo a v 82. minúte sa vďaka peknému gólu Baeza dočkali vyrovnania. V 86. minúte mohli hostia aj viesť, ale ďalekonosný lob Depetrisa stihol Brudňak vyškriabať nad bránu. O všetkom mohol v 90. minúte rozhodnúť Waseem, ale zoči-voči brankárovi hostí nechal neuveriteľne vyniknúť Volešáka...

Góly: 70. Serečin - 82. Baez. ŽK: Waseem, Gamkrelidze - Baez, Peltier. Rozhodca: Vlčej. Divákov: 935. MFK ZEMPLÍN: Brudňak - Janek, Marcin, Trninič, Vanák (70. Gamkrelidze) - Waseem, Zonzon, Jakubčo (65. Knobloch), Hottek - Serečin, Kunca. AS: Volešák - Volešák - Čögley, Godál, Kleščík, Valla - Peltier (76. Mazan), Baez, S. Štefánik, Holúbek (71. Salinas), Mondek (54. Hlohovský) - Depetris.

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY

Dolný Kubín - FK Púchov 4:0 (2:0) Góly: 4. Jurky, 31. P. Cicman, 78. M. Jaworek, 83. Siman, ŽK: 42. Siman, 43. S. Velický - 16. Bogiň, 59. T. Varhaník, rozhodca: Molitoris. Divákov: 308.

Ružomberok B - Petržalka 1898 2:0 (1:0) Góly: 25. a 49. T. Chovanec (druhý z 11 m), ŽK: 53. Lovás, 66. Penksa, 66. Bielák - 7. Hanzel, 69. Švec, ČK: 78. Lovás (po druhej ŽK) - 48. Kubala. Rozhodca: R. Weiss. Divákov: 218.

Rim. Sobota - Senec 0:1 (0:1) Gól: 38. Plichta, ŽK: 30. Migaľa, 63. Morháč - 62. Gabriel. Rozhodca: Ihring: Divákov: 315.

Lipt. Mikuláš - Šaľa 0:1 (0:1) Gól: 4. Obert, ŽK: 38. Šupej - 67. Lalák, 73. Jurkemik, 79. Konopásek. Rozhodca P. Hrčka. Divákov: 200.

PROGRAM 30. KOLA

14. 5. o 16:30 hod.:Púchov - Michalovce, Lučenec - D. Kubín, 17:30 hod.: Senec -
L. Mikuláš, 19:30 hod.: Moldava - Šaľa, 15. 5. o 10:30 hod.: Petržalka - R. Sobota, Trenčín - Ružomberok "B"

1. Trenčín 29 21 5 3 71:24 68

2. Senec 29 13 7 9 39:37 46

3. Petržalka 1898 29 12 9 8 49:31 45

4. Moldava 29 12 8 9 46:36 44

5. Rim. Sobota 29 13 5 11 44:36 44

6. Michalovce 29 12 6 11 43:41 42

7. D. Kubín 29 11 7 11 40:34 40

8. L. Mikuláš 29 12 4 13 36:40 40