Dosiahnuť zdravý a vyhladený vzhľad vašej pleti nie je utópioa, ale reálna možnosť. Stačí vedieť, ako na to. Dermatológovia v Clinique zistili, že najdôležitejšia je exfoliácia - prirodzený proces, pri ktorom sa pokožka zbavuje odumretých buniek.
Približne každý deň prebehne v našej koži prirodzený proces exfoliácie. Na spodnej strane pokožky sa vytvára nová vrstva buniek, ktorá vytláča staré bunky na povrch. Tam sa postupne uvoľňujú a odpadávajú. Ak pridáte píling ku svojej každodennej starostlivosti o pleť, môžete tento prirodzený proces podporiť a povzbudiť tvorbu novej, lepšie vyzerajúcej pokožky.
Ako pôsobí exfoliácia?
Exfoliácia zlepšuje všetky typy pleti a pomáha znižovať všetky typy problémov. Každý prostriedok, ktorý nanášate na pleť, bude pôsobiť lepšie, keď predtým urobíte exfoliáciu. Dokonca aj mejkap vyzerá lepšie a vydrží viac! Pri suchej pleti umožní efektívnejšiu hydratáciu, takže pleť lepšie vyzerá a pocit z nej je príjemnejší. Pri zmiešanej pokožke udržuje čistý, zdravý, tónovo vyváženejší vzhľad pleti, pokožka je menej náchylná k vyrážkam. Pri mastnej pleti udržuje póry čisté, zabraňuje ich upchávaniu a je jednou z možností, ako redukovať vzhľad tmavých škvŕn po akné. Pri zrelej pleti vyzeráte mladšie, pretože exfoliácia podporuje prirodzené procesy obnovy, ktoré s pribúdajúcim vekom slabnú, napráva následky pôsobenia slnka, čím odstraňuje zvädnutý vzhľad a vrásky. Pomáha aj redukovať tmavé škvrny.
Ako sa robí?
Podľa dermatológov svetoznámej značky Clinique je potrebné, aby sa exfoliácia stala súčasťou pravidelného režimu troch krokov: 1. čistenie, 2. exfoliácia, 3. hydratácia. Je to jednoduché! Najprv si pleť umyjete mydlom a vodou, potom použijete chemický exfoliant vo forme emulzie. Kyselinu salicylovú možno používať každý deň a dosahovať stále, mierne a efektívne výsledky.
"Exfoliácia sa dá prirovnať k cvičeniu. Lepšie je venovať sa miernejšiemu programu šitému na mieru na pravidelnej báze, než ho občas prehnať. Ak ju budete vykonávať iba občas, nech bude akokoľvek intenzívna, nebude mať taký efekt ako pravidelná. Tá vás celkom určite dovedie k lepšej a žiarivejšej pleti," dodáva dermatológ Clinique David Orentreich.
Aké druhy prípravkov používať?
Rôzne typy exfoliačných prípravkov pôsobia rôzne. Chemické veľmi jemne uvoľňujú väzby, ktoré držia odmureté bunky na povrchu pleti. Mechanické hubky, či pílingové prostriedky uvoľňujú šupinky, ktoré sa potom opláchnu vodou. V zložení chemických exfoliačných prostriedkov Clinique je prítomná kyselina salicylová, kyselina beta-hydroxylová a glukosamin, prirodzený derivát cukru. Kyselina salicylová pôsobí na šupinky na povrchu pleti a uvoľňuje väzby, glukosamin priaznivo pôsobí pri procese obnovy pleti a napomáha odkryť sviežu a hladšiu pleť.
Autor: ren
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.