Streda, 20. september, 2017 | Meniny má Ľuboslav(a)
ZAVÁHANIE SPIŠIAKOV S REZERVOU ŽILINY

II. liga: Humenčanov čakali márne

Vo výsledkovom servise 24. kola II. futbalovej ligy márne hľadáte rezultát zápasu Banská Bystrica B - 1. FC Humenné, Stredoslováci sa totiž svojho súpera nedočkali, hostia na stretnutie nepricestovali.

Prvý polčas patril domácim. Spišiaci viedli nad Žilinou B po prvej časti hry gólom Sedláčka, ale nakoniec tri body brali hostia.(Zdroj: jope)

Situácia v humenskom klube je spôsobená dlhodobými zlými finančnými podmienkami, hráčom meškajú výplaty, ale vedenie klubu chce zabezpečiť, aby sa tento scenár viac neopakoval, chce vyrovnať svoje resty a dôstojne dohrať súťaž, hoci Humenčanom patrí posledná priečka v tabuľke. O osude stretnutia B. Bystrica B - Humenné sa rozhodne na zasadnutí športovo-technickej komisie Slovenského futbalového zväzu (ŠTK SFZ). Prekvapením neúplného 24. kola je domáca prehra Spišiakov so žilinským béčkom.

Sp. N. Ves - Žilina B 1:2 (1:0)

Góly: 43. Sedláček - 75. Lietava, 80. LeGiang. ŽK: Baka, Stanislav - Ceesay, Lietava, Fótyik, Poliaček, Šimko. Rozhodoval: Molitoris. Divákov: 300. SP. NOVÁ VES: Gaborčík - Dinis, Šoltés (69. Furman), Sedláček, Zekucia - Čekovský (78. Neuvirth), Baka, Sirko (79. Diop Amet), Shytov - Stadnyk, Stanislav. ŽILINA B: Lé Giang P. - Minárčik, Angelovič, Šimko, Ceesay (59.bTomanica), Poliaček, Zjuzins (74.bAlmeida Santos), Škvarka (79.Lé Giang E.), Ondráš - Lietava, Fótyik.

(jope)

Unavená prehra

SP. NOVÁ VES. Poriadne nabitý futbalový program mali v ostatných dňoch futbalisti Spišskej Novej Vsi. Aj proti ťažkým súperom dokázali uhrať dobré výsledky a stále sa držali na špici druholigovej tabuľky. V sobotu hostili doma nevyspytateľné B-mužstvo Žiliny.

Gól nepomohol

Keď dve minúty pred koncom prvého polčasu kapitán Spišiakov Karol Sedláček parádne trafil z priameho kopu, vyzeralo to na veľkú vzpruhu do druhej časti hry. Aj prvé minúty druhého polčasu patrili domácim. Postupne však prevzali iniciatívu Žilinčania. Vytvorili si veľký tlak a v 75. min. všadebol Lietava vyrovnal a ten istý hráč bol na začiatku druhej gólovej akcie.

"Ťažko sa hovorí po domácom zápase, keď sme prehrali. V prvom polčase sme boli lepší a viedli sme. Po zmene strán sme trochu odpadli. Bolo tam veľa taktických chýb z našej strany. Čo z toho, že som strelil gól, keď na bodový zápis nestačil," skonštatoval po zápase kapitán Spišiakov Karol Sedláček, autor jediného domáceho gólu.

Doľahla únava

V druhom polčase už bolo vidieť, že Novovešťania majú futbalu plné zuby. Hostia to dokonale využili, keď pridali na dôraze a rýchlosti. "Možno to bolo aj únavou a náročným programom. Na to sa však nemôžeme vyhovárať. Sú aj také zápasy. Chceme len poďakovať divákom, že prišli na toto stretnutie. Hlavy hore, ide sa ďalej!" dodal kapitán Sedláček.
Jozef Petruška

MFK Vranov - Partizán Bardejov 1:1 (0:1)

Góly: 63. Hamuľák - 23. Seman, ŽK: Paluba, Turcovský, Šamo - Seman, Kudnra, Pisárik, R: Kakaščík, D: 550. VRANOV: Bálint - Paluba, Ľ. Paraska, Jenčko, Turcovský, Adam, Streňo, Šamo, Hamuľák (87. M. Paraska), Kulich, Lazúr (90. Jachym). BARDEJOV: Čikoš-Pavličko - Peregrim, Palša, Seman, Kundra (67. Andraščík, 78. Sokol), Tomko, Vasiliak, Pisárik (67. Jurko), Staš, Kica, Zápotoka.

(fb)

Poprad - Zvolen 3:0 (2:0)

Góly: 1., 42. Maťaš, 67. Kubus, ŽK: Dulovič - Pelegríny, R: Vlčej, D: 420. POPRAD: Huszárik - Dulovič, Daško, Bendík - Rams, Vitkaj, Kočiš (83. Runák), M. Trop (46. Pazúr) - Maťaš, Kubus (70. Compeľ), Pitoňák. ZVOLEN: Vreštiak - Konček (75. Horniak), Debnár, Vrbiniak, Kubinec - Pelegríny, Tyčiak, Borbély, Nikel (67. Konôpka), Hroš (71. Želiezka), Bobor.

(md)

Lipany - Prešov 0:1 (0:0

Góly: 85. Adam, ŽK: Šimko - Baran, Belejík, pred 400 divákmi rozhodoval Glova. LIPANY: Talian - Heteš, Šimko, Angelovič, Haborák, Pončák, Hudy (85. Blažko), Drobňák, Janič (64. Dupkala), Kovalik, Hricov (83. Sekerák). PREŠOV: Mucha - Zbiňovský (62. Leško), Baran, Ľuberda, Hatok, Baláž (84. Janev), Lipták, Adam, Guba, Kačala (88. Kirňak), Belejík)

• 16 gólov: Páleník (Ždaňa)
  • 12 gólov: Stadnyk (Sp. N. Ves), Kurák (Ružiná)
  • 10 gólov:Maťaš (Poprad)
  • 9 gólov: Vaculčiak (Ružiná)
  • 8 gólov: Šamo (Vranov), Fótyik (Žilina B), D. Leško (Prešov B)
  • 7 gólov: Orolín (Ždaňa), Lakšík (B. Bystrica B),
  • 6 gólov: Stadnyk (Sp. N. Ves), Sekeráš (Ždaňa), Digoň (Košice B),
  • 5 gólov: Sima (Humenné), Guman (Sp. N. Ves), Drobňák ,L. Hricov (Lipany), Cuprišin (Bardejov), Stanislav (Sp. N. Ves), Minčič (Podbrezová)
  • 4 góly: Uškovič (B. Bystrica B), Nemeth (Trebišov), Pekár (Prešov B), Minčič (Podbrezová), Pačinda, Skavšik (Košice B), Baran, Hamuľák (Vranov), Caban (Ružiná), Pelegríny (Zvolen), Škrobák (Žilina B)
  • 3 góly: Christu (Žilina B), Lazúr (Vranov), Želiezka (Zvolen), Balaško, Toporčák (Trebišov), Puchy, Kostúrik, Kožička (Podbrezová), Kiššák, Sedláček (Sp. N. Ves), Kuhajdík, Petráš, Kundra, Seman (Bardejov), Dupkala (Lipany), Považanec, J. Chomistek (B. Bystrica), M. Penksa, Máč (Ružiná), Stanislav (Sp. N. Ves), Renčko (St. Ľubovňa), Kočiš (Poprad).