Michalovčania doma zlyhali po prestávke

Jan Knobloch. Jeho parádny gól napokon nestačil ani na remízu.
Jan Knobloch. Jeho parádny gól napokon nestačil ani na remízu. (Autor: jc)
Sportnet|2. máj 2011 o 00:00

V zápasoch 27. kola druhej najvyššej futbalovej súťaže sa našim zástupcom darilo úplne odlišne. Kým Moldavčania vyhrali na ihrisku posledného Púchova najtesnejším rozdielom, Michalovčania svojich fanúšikov sklamali.

Doma prehrali so Sencom, hoci do prestávky viedli 1:0. Po zmene strán však boli údernejší v ofenzíve hostia.

Michalovce - Senec 1:2 (1:0)

MICHALOVCE. Michalovské plány stroskotali ešte skôr, než sa zápas poriadne začal. Už i tak oslabená stredová formácia dostala poriadnu trhlinu skorými zraneniami Hořavu a Ruskovského, nuž a práve záložná formácia proti Sencu nefungovala. Hostia pohrozili už v 10. minúte ďalekonosnou bombou Hlavatoviča, ktorá poriadne zatriasla brvnom domácej brány. Michalovce hrali síce aktívne, ale k prvému ohrozeniu seneckej brány sa dostali až v 26. minúte, no krásna strela Knoblocha stála za to a aj preto skončila v sieti - 1:0. Po tomto momente mali ešte domáci zopár náznakov gólových možností, ale na skóre sa už nič nemenilo. Druhý polčas bol, paradoxne, na šance bohatší, ale herne slabší. V 48. minúte tvrdo vypálil Serečin, ale brankár Matlák jeho strelu vyrazil. O päť minút mal vyloženú šancu Waseem, ale gólman hostí uspel aj pri dorážke tohto Juhoafričana. V 59. minúte na opačnej strane nebezpečne hlavičkoval Gabriel, Brudňak si poradil. V 66. minúte Waseem centrom z pravej strany ponúkol možnosť skórovať Kuncovi, Gamkrelidzemu i Serečinovi, no tí neuveriteľne nedokázali poslať loptu do siete. V 70. minúte znovu Waseem našiel nabiehajúceho Kuncu, ale ten poslal loptu nad bránu. O dve minúty sa potvrdilo nedáš - dostaneš, loptu pozdĺž pokutového územia potiahol Plichta a strelou k žrdi vyrovnal. V 85. minúte videl červenú kartu senecký Gabriel, domáci v snahe strhnúť víťazstvo zatlačili a v 90. minúte zahrávali Serečinom rohový kop. Lopta sa dostala k 17-ročnému debutantovi Dankovi, ten svoju možnosť nevyužil. Hostia založili protiútok, za deliacou čiarou pri vkĺzačke zlyhal Hottek a senecký Chorvatovič zoči-voči Brudňakovi nezaváhal - 1:2...

(jč)

Góly: 26. Knobloch - 71. Plichta, 90. Chorvatovič. ŽK: Kunca - Habai, Gabriel, Hlavatovič. ČK: 85. Gabriel (Senec, po druhej ŽK). Rozhodca: Ježík - 1 100 divákov. MFK ZEMPLÍN: Brudňak - Janek, Mižík, Trninič, Vanák - Ruskovský (24. Waseem), Hořava (13. Gamkrelidze), Knobloch (69. Danko), Hottek - Serečin, Kunca. SFM: Matlák - Hromkovič, Trajcsik, Polgár, Hlavatovič - Habai, Bedecs, Gabriel, Pomichal (57. Kosák) - Plichta (73. Neoveský), Chorvatovič (90. Bognár).

Knokaut v samom závere

Futbalisti Michaloviec najprv prišli o skoro kompletný stred zálohy, potom nevyužili možnosť potvrdiť vedenie a napokon v zúfalom nápore inkasovali rozhodujúci gól.

MICHALOVCE. Už pred zápasom so Sencom musel tréner MFK Zemplín Michalovce Vlastimil Petržela hútať nad tým, ako a kým nahradiť dvojicu potrestaných stredopoliarov, Jakubča a Zonzona, takisto aj stopéra Marcina.

Ďalší trest a zároveň rébus prišiel najprv v 13. minúte, keď sa zranil Hořava a potom o desať minút neskôr aj Ruskovský. Z optimálneho zloženia michalovskej zálohy tak ostal na ihrisku iba ľavák Hottek.

"To som ešte nezažil, aby sa mi takto kompletne rozbil stred poľa. Už pred zápasom sme to lepili a po pár minútach sme museli znovu, i keď náhradu sme už adekvátnu nemali," priznal po stretnutí tréner domácich Vlastimil Petržela.

Krutý finiš zápasu

Aj kvôli spomínaným výpadkom MFK Zemplín po prestávke herne neoslnil, no napriek tomu mohol a mal pridať aspoň jeden gól, ktorý by zrejme rozhodol.

"Ten záver bol pre nás krutý. Remíza nám doma, pochopiteľne, nestačila. Boli sme o jedného viac, chceli sme vyhrať. Gamkrelidze však odflákol kľúčovú akciu zápasu a tá pre nás znamenala prehru," konštatoval Vlastimil Petržela, ktorému sme nadhodili, že loptu pred strelcom Chorvatovičom vo vkĺzačke nezasiahol Hottek a po jeho zaváhaní sa hráč hostí dostal do gólového brejku.

"Hottek mal toho dosť, dohrával to so sebazaprením. Keby Gamkrelidze akciu skôr prerušil, nemusela sa lopta dostať ani k stredovej čiare," odvetil rozohnený tréner MFK Zemplín.

Utvára si obraz

Michalovce po tretíkrát v sezóne doma prehrali a táto strata mrzí o to viac, že keby vyhrali, dostali by sa na druhé miesto pred Petržalku. Teraz sa Zemplínčania predstavia práve v Bratislave a v sobotu hostia lídra z Trenčína.

"Z nášho pohľadu sa nič nemení. Prehrali sme, ideme ďalej, ale aspoň si utváram obraz o niektorých hráčoch. Čo sa týka našich najbližších súperov, budú nároční, ale budeme sa biť o čo najlepšie výsledky," dodal Vlastimil Petržela.

Jaroslav Čúrny

Púchov - Moldava 0:1 (0:1)

PÚCHOV. V 4. min. prešiel Varhaník cez dvoch hráčov hostí, strela spoza šestnástky sa mu však nevydarila. Aktívny Moldavčan Pacanda postrašil Belica krížnou strelou, z ktorej vyťažil rohový kop. V 19. min. sa v pokutovom území uvoľnil Kokanovič, ale Belic bol pri jeho strele pozorný. Na opačnej strane predviedli peknú kombináciu Varhaník s Pilátom, prihrávku Svoradovi však vystihol brankár Novák. Moldava sa ujala vedenia so šťastím: Center Timkoviča hlavou pohladil Gavlák a lopta by neskončila v sietim nebyť nešťastného zásahu kapitána Rišku - 0:1. Po prestávke sa Púchovčania usilovali o vyrovnanie, Svoradovu strelu z diaľky Novák s problémami zneškodnil, rovnako ako šancu Varhaníka. Nádej svitla, keď Svoradu v čistej šanci fauloval Ckarozija a bol vylúčený. Moldava však oslabenie odohrala zodpovedne. Až v nadstavenom čase po rohu Varhaníka rozvlnil sieť Struška, lenže rozhodca Horváth pre údajný Struškov faul v súboji s Laukom gól neuznal.

GÓL: 43. Gavlák. ŽLTÉ KARTY: Majtán - Kováč, Seydi, Poleť. VYLÚČENÝ: 60. Ckarozija. ROZHODOVAL: Horváth – 180 divákov. FK: Belic - Korený, Sviečka, M. Riška, J. Martinka (46. L. Majtán) - Struška, Hurtoň, Pilát - Šupák (84. Mil. Loduha), Varhaník - M. Svorada. FK BODVA: R. Novák - Poleť, Mart. Kováč, M. Kostoláni - S. Bališ, Ckarozija, Kokanovič, Timkovič - Pacanda (61. Majný) - Gavlák (65. Lauko), Seydi (87. Vlček).

tom

- Lučenec - Trenčín 2:1 (1:0). Góly: 4. Lelkes, 49. Kulík - 73. Depetris, ŽK: Mat.
Pyrka - Kleščík, rozhodoval Straka, 720 divákov.

- Dolný Kubín - Petržalka 2:1 (2:0). Góly: 17. Jurky, 37. P. Cicman - 81. M. Luhový, ŽK: S.
Velický, M. Jaworek - M. Luhový, M. Kozák, M. Moravčík, rozhodoval Ihring, 472
divákov.

- Rimavská Sobota - Liptovský Mikuláš 0:2 (0:0). Góly: 79. Latiak, 88. A. Urban, ŽK: Paděra (L. Mikuláš), rozhodoval Vnuk, 315 divákov.

• 30 gólov: David Depetris (Trenčín)
  • 12 gólov: Radoslav Augustín (Petržalka), Ladislav Belkovics, Richard Chorvatovič (obaja SFM Senec), Tomáš Gavlák (Moldava nad Bodvou)
  • 11 gólov: Fanendo Adi (Trenčín), Filip Serečin (Michalovce)
  • 10 gólov: Tomáš Chovanec (Ružomberok "B")
  • 8 gólov: Dominik Kunca (Michalovce), Miroslav Latiak (Liptovský Mikuláš)
  • 7 gólov: Ákos Szarka (Petržalka), Milan Bezák (Liptovský Mikuláš)
  • 6 gólov: Patrik Johancsik (Petržalka), Jozef Pisár (Rimavská Sobota), Dušan Sninský (Michalovce/Lučenec), Samuel Štefánik (Trenčín), Ján Jurky (Dolný Kubín)