Utorok, 23. máj, 2017 |Meniny má Želmíra

III. liga: Vedúce duo iba remizovalo u súperov

V 22. kole najvyššej regionálnej súťaže sa zrodilo viacero zaujímavých výsledkov, pričom v domácom prostredí boli úspešné iba štyri celky.

Domáce zakopnutie. Vysoké Tatry so Spišským Podhradím len remizovali.(Zdroj: Richard Hudeček)

Dôležité body v boji o záchranu získal Stropkov, keď pod vedením nového trénera Ľuboša Reitera vyhral nad Sninou. Pod Tatrami vyhral Svit nad Krásnou, avšak Vysoké Tatry iba remizovali so Spišským Podhradím a spadli na poslednú priečku. Vedúca dvojica Lok. Košice a Moldava B vonku remizovali, a tak sa na čele tabuľky nič nemení. Lídrom sú železničiari vďaka lepšiemu skóre.

V. Tatry - Sp. Podhradie 2:2 (1:0)

VYSOKÉ TATRY. V dôležitom záchranárskom zápase sa stretli tradiční súperi v derby. Hostia začali lepšie, pretože v 10. min. išiel sám na bránu Kočík, ale Daniš chytil istý gól. V 16. min. odpovedal Kakaščík, ale jeho strela bola nepresná. V ďalších minútach sa hral medzišestnástkový futbal s nevýrazným zakončením. Až v 46. min. po rohovom kope Mihoka trafil hlavičkou do siete Šefc. Druhý polčas začali domáci aktívnejšie a v 48. min. Šefcovu strelu z 25 metrov vyrazil Polák iba pred seba, ale nik z domácich ju nedokopol do siete. V 63. min. Matfiak nebezpečne vystrelil, ale Daniš strelu vyrazil. V 75. min. zvyšoval náskok domácich z priameho kopu Šefc, keď vymietol Polákovi šibenicu. Hostia odpovedali v samom závere zápasu v 88. min. a v 90. min. Kočíkom. Domáci ani cez veľké nasadenie a prevahu plný bodový zisk nezaznamenali.

Góly: 43. a 75. Šefc - 88. a 90. Kočík, ŽK: Kakaščík, Baránek - Kočík, Havrila, Vl. Mišenčík, Prusák. Rozhodca: Palinský. Diváci: 150. V. TATRY: Daniš - Šefc, Buc, Baránek, Kubánka, Semivan (56. Cehula), Mihok, Kakaščík (82. Bača), Sova, Šimšaj, Pačaj. SP. PODHRADIE: Polák - Popovec, Mišenčík Vl., Havrila (56. Hritz), Maliňák (68. Holub), Papcún, Mišenčík Al., Pokrivčák, Matfiak, Prusák (79. Kacvinský), Kočík.

M. KOLODZEJ

Tatranci hlbšie v zostupovej priepasti

Ďalší veľmi nešťastný zápas odohrali na svojom ihrisku futbalisti Vysokých Tatier. Hoci ešte necelých desať minút pred koncom stretnutia vyhrávali nad Spišským Podhradím 2:0, napokon z toho bola remíza a celkom zbytočná strata bodov pre domáci tím.

VYSOKÉ TATRY. Ten sa v tabuľke pohybuje na jej samom chvoste a čoraz viac si komplikuje situáciu v boji o záchranu v najvyššej regionálnej súťaži. Navyše nechať si streliť v záverečnej časti dôležitého súboja dva góly a prísť tak o dva veľmi cenné body, to je ozaj na porazenie. "Ťažko sa mi hodnotí zápas, v ktorom do 85. minúty vyhrávate 2:0, no napokon ho aj tak nevyhráte. Naše mužstvo nežije na ihrisku do konca, myslí si, že sa mu už nemôže nič stať a toto je výsledok. Prvý gól sme inkasovali potom, ako súper vhodil rýchly aut za nášho stopéra. Druhý sme dostali v poslednej minúte z rohového kopu, keď hráč hostí sám hlavičkoval na päťke. Sú to chyby, ktoré by sa nemali stávať," sklamane konštatoval tréner Vysokých Tatier Marián Wikarski. Jeho zverenci pritom začali zápas dobre. Na ťažkom teréne išli do vedenia po peknej hlavičke Šefca z rohového kopu. Keď ten istý hráč v druhom polčase zvýšil po priamom kope parádnou strelou na 2:0, zdalo sa byť všetko jasné. No, nebolo. "Súper hral pozorne v defenzíve na protiútoky. V prvom polčase mal jednu šancu, ktorú Daniš zneškodnil. Potom nemal prakticky nič až do záveru, kedy nám dal dva góly," dodal M. Wikarski, ktorého zverencom pretiekli v tomto súboji dva body pomedzi prsty.

Risk im vyšiel

Oveľa spokojnejší mohol byť kouč Spišského Podhradia Jozef Komara. Jeho mužstvo bojovalo až do záverečných sekúnd, za čo bolo odmenené. "Sme spokojní, veď ešte sedem minút pred koncom sme prehrávali 0:2, takže kto by nebol. Hneď v úvode zápasu sme nevyužili čistú šancu a potom sme hlavou po rohovom kope inkasovali. Druhý gól domácich do šibenice z priameho kopu bol ozaj prekrásny. V záverečných minútach sme preskupili rady, dali sme to na troch útočníkov a podarilo sa nám dvakrát skórovať. Zariskovali sme, nemali sme už čo stratiť a vyšlo to. Vyšlo nám aj striedanie, navyše sa mi zdalo, že v závere domáci odišli aj trochu kondične," uviedol J. Komara.

Richard Hudeček

Sabinov - Lok. Košice 0:0

SABINOV. Domáci, vedomí si sily súpera, začali s prehustenou obranou, v ktorej za pomoci vetra vyrážali do rýchlych kontier. Už v 5. min. Molčan prvý raz ohrozil bránku, ale strela išla vysoko nad. O 6. min. ten istý hráč dobre zacentroval, ale spoluhráči jeho center nevyužili. V 20. min. v rozhodujúcej chvíli Dlugoš zakopol, aby o 4 min. neskôr vystrašil Chovana, ten len s námahou jeho strelu vyrazil. Následne po chybe hosťujúcej obrany Molčan uvoľnil Radačovského a ten rozvlnil sieť, ale len z bočnej strany. V 29. min. center z rohu pred Riapošom vyriešil Bartoš. O dve minúty nato ďalekonosná strela Sochoviča D. prinútila Chovana odvrátiť na roh. Následne z druhého rohu hlavičkoval Dlugoš nad. Dve minúty pred koncom prvej časti hry vystrašil Chovana jeho spoluhráč Borza, no jeho hlavička minula bránku. V 54. min. mieril z trestného kopu Paulovčák do šibenice, no Bartoš vyrazil. V 61. min. sa aktivita Radačovského a Molčana neskončila úspechom. O šesť minút neskôr Riapoš sám pred bránkou vyrazenú loptu poslal vysoko nad. V 82. min. ten istý hráč vyprášil Bartošovi rukavice, no to bolo v tomto stretnutí zo strany Lokomotívy všetko. Domáci s prehľadom ubránili spravodlivú remízu.

ŽK: Borza, Chmelo, Klučár. Rozhodca: Kolesár. Diváci: 250. SABINOV: Bartoš, Sochovič R., Janiga, Sochovič D., Novotný, Lukáč, Andraščík, Dlugoš, Verešpej, Radačovský, Molčan (90. Matia). LOK. KOŠICE: Borza, Paulovčák (59. Lipnický), Takáč, Jurek, Grünvaldský (77. Klímek), Riapoš, Gere P., Lorinčák (69. Sima), Chmelo, Klučár.

M. NOVICKÝ

Giraltovce - Svidník 3:1 (1:0)

GIRALTOVCE. Okresné derby prinieslo futbal veľmi dobrej úrovne. Svidníku patrila prvá štvrťhodina. Hral útočne a už v 6. min. Paňko po Cenkerovom centri z čistej pozície hlavou prestrelil. Hostia sa predstavili ako doteraz najlepší súper a tým prinútili Giraltovčanov hrať na vyššie obrátky. V 29. min. však tradičný strelec Cauner napriahol z dobrých 25 metrov z priameho kopu a Hájovský bol bez šance. Hostia aj naďalej útočili a diváci nešetrili potleskom. V druhom polčase o osude zápasu rozhodol útočník Kaňuch, ktorý bol na neudržanie. V 47. min. ešte Hájovský strelu vyrazil, ale o minútu už kapituloval, keď Kaňuch zužitkoval ideálne uvoľnenie Blaškom. Aj v ďalšom priebehu bol Slovan nebezpečnejší. V 60. min. opäť Kaňuch preloboval Hájovského aj bránku, ale o minútu už hlavou strelil tretí gól. Hostia sa nevzdávali, ale ich najväčšou prekážkou bol stopér Mitaľ. Stav nakoniec v 72. min. Kóša znížil, čím ukončil Štefánikovu sériu bez inkasovaného gólu na domácom ihrisku na čísle 885 minút. Svidník tak prišiel v Giraltovciach o jarnú neporaziteľnosť.

Góly: 48. a 61. Kaňuch, 29. Cauner - 72. Kóša. ŽK: Štefánik - Morjak, Puchír. Rozhodca: Korinko. Diváci: 400. GIRALTOVCE: Štefánik - Bednár (66. P. Partila), Mitaľ, Gdovin, Hudák, Uhrín, Vojta, Cauner (79. Mrúz), Čabala, Kaňuch, Blaško (70. Roba). SVIDNÍK: Hájovský - Harakaľ, Morjak, Šafranko, Kendra (63. Havrilko), Vaľany (89. Friček), Paňko (70. Kostelník), Luščák, Puchír, Cenker, Kóša.

M. DEUTSCH

V. Opátske - Barca 1:1 (0:1)

VYŠNÉ OPÁTSKE. Pred peknou diváckou kulisou sa stretli v ďalšom košickom derby tabuľkoví aj mestskí susedia. V 10. min. sa dostal do prvej sľubnej šance Ohman, a vzápätí po rýchlom protiútoku svoju šancu nepremenil Bandžuch, keď v poslednej chvíli zachránil Dedinský. Do ďalšej výbornej príležitosti sa dostal Bandžuch v 16. min. po peknej prihrávke Semana, ale svoju ďalšiu šancu v zápase nepremenil. Barca v 35. min. podnikla jeden zo svojich rýchlych protiútokov a ich akciu zastavil v domácej šestnástke Vilčko len za cenu faulu. Pokutový kop suverénne premenil Hoščuk. V druhom polčase zatlačilo domáce mužstvo súperov pred ich bránu, ale do vyloženej šance sa nevedeli prepracovať. Domáci diváci tlačili Opátske do ofenzívy, ale gól stále neprichádzal. Zdalo sa, že Barca dovedie zápas do víťazného konca, ale prišla 88. min. a Opátskemu sa podarilo prekonať zhustenú obranu hostí a po rýchlej kolmici Vilčko preloboval Dedinského.

Góly: 88. Vilčko - 39. Hoščuk (z 11 m), ŽK: Vilčko - Šimko, Tököly, Durbák. Rozhodkyňa: Kováčová. Diváci: 350. V. OPÁTSKE: Repovský - Školník, Zábavník, Vilčko, Krakovský M., Seman (81. Sabol), Bandžuch, Šoltís, Turczyk, Jakab (51. Sciranka), Krakovský P. BARCA: Dedinský - Kollár, Šimko, Gondoľ, Kuruc, Valkučák, Tököly, Hoščuk, Pástor (81. Anguš), Ohman (64. Oros), Durbák.

M. ALEXANDER

Stropkov - Snina 3:1 (2:1)

STROPKOV. Domáci už pod vedením trénera Ľuboša Reitera začali aktívne a už v úvode rozohrávali dva rohové kopy. Potom sa hra vyrovnala a prebiehala medzi šestnástkami. Ďalší vzruch prišiel medzi 14. a 18. min. Ešte dorastenec Špak vystrelil spoza šestnástky a Mucha musel vyrážať strelu spod brvna. Následne po centri Vargu, Kentoš zo 6 metrov netrafil poloprázdnu bránu. Vynahradil si to o tri minúty, keď priamy kop Dolutovského asi z 20 metrov Mucha vyrazil a tentoraz Kentoš do priestoru brány trafil. Po pol hodine hry si na dlhú loptu za domácu obranu nabehol Bednár a krížnou strelou vyrovnal. No už o dve minúty sa domáci opäť tešili, keď po individuálnom prieniku poslal loptu pred bránu Čepa a mladý Špak zblízka nezaváhal. Zaslúžené víťazstvo domácich kurióznym gólom poistil Čepa, keď z veľkej diaľky poslal loptu na bránu a tá po chybe inak dobre chytajúceho Muchu skončila v sieti.

Góly: 18. Kentoš, 35. Špak, 86. Čepa - 33. Bednár, ŽK: bez kariet. Rozhodca: Maliňák. Diváci: 350. STROPKOV: Jamroškovič - Gonos, Veselý (46. Poľak), Adamica, Kaňuk - Medvec (68. Vachaľ), Špak, Dolutovský (78. Bilacs), Kentoš - Čepa, Varga. SNINA: Mucha - Pavlina (55. E. Hanc), J. Lukáč, F. Hanc, M. Pčola - Popovič, M. Lukáč (85. Kopáč), Tomčák, Červeňák - Bednár, Š. Pčola.

P. BARILLA

P. Špak vystrieľal pre Stropkov šesť bodov

V prípade Stropkovčana Patrika Špaka platí, že jablko ďaleko od stromu nepadá. Jeho otec Alojz stihol ešte najvyššiu federálnu súťaž a Patrik kráča v rodinnej tradícii úspešne ďalej. Minulý týždeň vystrieľal pre MŠK Tesla Stropkov šesť bodov.

STROPKOV. Mimoriadne úspešný týždeň má za sebou vekom ešte starší dorastenec Stropkova Patrik Špak, ktorý hral hlavnú úlohu hneď v dvoch stretnutiach svojho materského klubu. V stredu nastúpil v zápase najvyššej dorasteneckej súťaže proti Michalovciam a práve jeho presný zásah bol jediný v celom meraní síl. Víťazný gól si však nechal aj na nedeľu proti MFK Snina, keď v 35. min. upravil na 2:1. V Patrikovom prípade pripomenieme, že je synom bývalého hráča ligových tímov Prešova, Vítkovíc, Bohemiansu a Nitry Alojza Špaka. „Nevnímam to tak, či som pre tím vystrieľal tri alebo šesť bodov. V prvom rade sa vždy snažím mužstvu pomôcť. A-mužstvo a aj starší dorast bojujú o záchranu a preto sa nám zíde naozaj každý bod. Dnes som prvýkrát nastúpil za áčko v základnej zostave a to, že som hneď aj skóroval, považujem za bonus navyše," konštatoval P. Špak.

Víťazný s rutinou

Univerzál využiteľný v defenzíve či strede poľa sa blysol už 14. min., ale M. Mucha jeho strelu z 18 m vyškriabal na roh. Stropkovčania išli do vedenia zásluhou P. Kentoša, no L. Bednár v 33. min. po jednoduchej rýchlej kontre vyrovnal. Tento moment však domácimi nezatriasol aj preto, lebo o dve minúty sa pri čiare presadil M. Čepa a P. Špak s prehľadom jemu vlastným poslal loptu k žrdi. „Keďže som okolo seba nemal žiadneho protihráča, zakričal som na Miloša, aby mi prihral. Lopta mi trochu skákala, ale napriek tomu som ju chcel poslať k žrdi. Som rád, že sa mi to podarilo, lebo vďaka tomu sme sa opäť dostali do vedenia," opísal gólový moment P. Špak.

Oživenia Ľ. Reitera

Tréner Stropkova Ľuboš Reiter po stretnutí priznal, že po dvoch predchádzajúcich prehrách so skóre 0:7 poslal starších dorastencov P. Špaka s F. Vargom na trávnik s úmyslom oživiť hru. Stropkovčania pracovali proti kvalitnému súperovi spoľahlivo a k trom bodom sa prepracovali zaslúžene. Všetky tri góly domácich boli výsledkom vyššieho stupňa koncentrácie na jednotlivé situácie - P. Kentoš otvoril skóre po vyrazenom priamom kope, P. Špak ťažil z toho, že si ho nikto „nevšímal" a M. Čepa pripomenul v 86. min. kúsky útočníka Interu Miláno D. Stankoviča. „Vychádzajúc z našej situácie to nebol pre nás ľahký a jednoduchý zápas. Snina nenakopávala lopty, ale naopak dobre kombinovala a pokiaľ by sme hostí podcenili, nemuselo by sa nám to vyplatiť. Preto sme sa snažili presadiť poctivým futbalom a bojovnosťou," hodnotil P. Špak.

Imrich Makó

V. Šariš - N. Hrušov 2:1 (0:1)

VEĽKÝ ŠARIŠ. Do poslednej minúty vyzeralo, že hostia vyťažia z minima maximum. Z prvého ich útoku Vajda šikovne aj s využitím prudkého vetra preloboval domáceho gólmana Straku. Domáci po úvodnom otrase prevzali iniciatívu, ale ich finálnym prihrávkam chýbal povestný vlások presnosti alebo sa strelci predbiehali v nepresnom zakončení. V 16. minúte Jačišinovu bombu Janok vyrazil pred Sedláka, ale ten nedokázal loptu poslať do siete. V 38. minúte dlhý Jačišinov aut poslal hlavičkou Sivák pod brvno, no Janok končekmi prstov lopte zabránil skončiť v sieti. Vyrovnanie prišlo v 56. minúte, keď Kostovčík pekne unikol po ľavom krídle, uvoľnil Sedláka a ten obhodil brankára a bezpečne loptu zasunul do brány. O desať minút sa takáto akcia zopakovala v opačnom garde, no Sedlákov center poslal Kostovčík vysoko nad. V 73. minúte ešte Jačišin z jednej prestrelil, no druhú podobnú akciu už bezpečne zužitkoval.

Góly: 56. Sedlák, 90. Jačišin - 1. Vajda, ŽK: Marchevský, Jačišin - Mikloš. Rozhodca: Bucko. Divákov: 100. VEĽKÝ ŠARIŠ: Straka - Adam, Sivák, Chovan, Ambrozy (46. Kostovčík) - Sedlák, Marchevský, M. Keresteš, Jačišin - Platko (66. Matej), Kizák. NIŽNÝ HRUŠOV: Janok - Mezej, Mikloš, F. Duda, Kukuruc - Mezej, Molek, Vajda, Palko (90. Čop) - Chudina, Sakala (54. Hamza).

J. JURČIŠIN

Svit - Krásna 2:1 (2:0)

SVIT. Ako prví pohrozili hostia, avšak prudkú strelu z 25 metrov Marušák vyrazil na roh. V 13. minúte Badzík vybojoval roh a po jeho rozohratí Jambor otvoril skóre. Domáci prebrali iniciatívu, mali viac z hry a vypracovali si aj viacero šancí. V 29. min. zahrávali ďalší roh a Beller zvyšoval na 2:0. Hostitelia mohli vedenie ešte zvýšiť, no Jambor mieril z priameho kopu do brvna. V druhom polčase sa snažili hostia s výsledkom niečo urobiť. Viac útočili a v 52. min. Gedeon z hranice šestnástky pekne vystrelil, no Marušák bol na mieste. Hra sa prelínala z jednej strany na druhú, šancu mali aj domáci, no Badzík, Jambor a Koch gól nedali. V 83. min. hostia zdramatizovali záver stretnutia, keď Golenya peknou strelou znížil na 2:1. V 90. min. mohol výsledok prikrášliť Lelkeš, no brankár bol na mieste.

Góly: 13. Jambor, 29. Beller - 83. Golenya. ŽK: bez kariet. Rozhodca: Michalík. Diváci: 300. SVIT: Marušák - Sabo, Beller (61. Koch), Jambor (60. Tropp), Lajčák (82. Monka), Fridman, Kozák, Badzík, Kostolník, Levkeš, Pekarčík. KRÁSNA: Tkáč - Domanič, Kórfanta, Guza, Golenya, Surgent L. (46. Monrigal), Bodnár, Gedeon, Matia, Frajkor (48. Surgent M.), Harda (70. Gadžor).

D. DINDA

Topoľany - Moldava B 2:2 (1:1)

TOPOĽANY. V 9. min. Smrek z hranice šestnástky prihral kanonierovi Palencsárovi. Ten nikým nekrytý prekonal bezmocného Komendu. Po dvadsiatich minútach hry Kozák odcentroval a z bezprostrednej blízkosti úplne voľný Smrek hlavou mieril tesne ponad brvno. V polovici úvodného dejstva topoliansky tím vyšiel z ulity. Po Ovšianikovom centri Karafa zblízka hlavou namieril do pravej žrde. Desať minút pred záverom I. polčasu Karafa prehodil vybehnuvšieho brankára Nováka a jeho technická strela skončila v sieti. Po dvoch tretinách zaujímavého súboja Petrov ďalekonosný center Karafa umne prenechal na ľavo stojacemu Kandalovi, ktorý však z uhla nebol presný. V 80. min. M. Adam zahral z asi 35 m priamy kop, Š. Horňák zachytil loptu a hlavou ju poslal do siete. V samom závere Topoľany neodvrátili loptu do bezpečia. Petričko z 20 m vystrelil, brankár Komenda loptu vyrazil pred Maďaríka, ktorý svojmu mužstvu vybojoval remízu.

Góly: 35. Karafa, 80. Š.Horňák - 10. Palencsár, 90. Maďarík, ŽK: Kopka, Tkáč - Petričko. Rozhodca: R. Žulevič. Divákov: 200. Topoľany: Komenda - Petro, Liška, Kopka, M. Adam - Tatár (53. Kopáč), Tkáč, Ovšianik, Kandala (83. Praščák) - Karafa, Š. Horňák, Moldava B: Novák - Mačaj, Kozák, Ribár, Smrek - Frizoni (71. Schnurer), Handzuš (85. Fazekaš), Hanták, Maďarík - Palencsár, Petričko.

(janč)

Topoľany prišli o víťazstvo v samom závere

O záchranu tuho bojujúce Topoľany v domácom zápase s rezervou Moldavy len remizovali.

TOPOĽANY. Topolianske mužstvo malo pred sebou náročnú prekážku. Veď moldavské béčko je na druhom mieste v tabuľke len vinou horšieho skóre. Ak si však Zemplínčania chcú zachovať príslušnosť v najvyššej regionálnej súťaži aj pre budúci ročník, doma by mali naplno bodovať v každom zápase. Bez ohľadu na postavenie súperov. V nedeľu boli k víťazstvu veľmi blízko, už ho držali za chvost. V samom závere však Moldava B vyrovnala a topolianski futbalisti ostali po skončení stretnutia len bezmocne ležať na trávniku. Remíza im záchranárske práce vôbec neuľahčila.

V hodine dvanástej

Topolianskych hráčov a fanúšikov nemilosrdne schladil Ľubomír Maďarík. Brankár Komenda vyrazil Petričkovu nepríjemnú strelu, no a 35-ročný kapitán hosťujúceho celku ju bez milosti poslal do siete. „Opäť sa raz potvrdilo, že futbal treba hrať až do konca. My sme sa tým riadili a vybojovali sme si remízu," hovoril po zápase hráč, ktorý v minulosti obliekal dresy rôznych košických tímov. Jeho mužstvo vyrovnalo doslova v hodine dvanástej, veď hneď na to rozhodca Radovan Žulevič ukončil pomerne zaujímavý súboj. Navyše, vysoký favorit tohto zápasu nebol ďaleko od prehry, keď si uvedomíme, že ešte minútu pred koncom prehrával tesným rozdielom.

Po obrátke poľavili

Hostia už raz viedli, keď si v úvode stretnutia otvorili strelecký účet. Domácim však umožnili vyrovnať. No a po zmene strán sa Moldava vytratila z ihriska. „Prišlo akési sebauspokojenie. Už sme nehrali s takým nasadením a dôrazom. Poviem to takto, dnes sme mohli aj vyhrať. V prvom polčase sme však nepremenili niekoľko dobrých šancí. Skoro sme na to doplatili," povedal skúsený futbalový mazák. O situácii na čele tabuľky po tomto nerozhodnom výsledku sa príliš nechcel baviť. Z toho vyplýva, že Moldava B ide od zápasu k zápasu a je len potešiteľné, že je dlhodobo v popredí pelotónu.

Ľadová sprcha

Topolianskym hráčom na chvíľu zastal športový život. Už-už oslavovali dôležité víťazstvo nad herne vyspelým súperom, a predsa sa ho nedočkali. Desať minút pred koncom sa zásluhou M. Adama posadili na koňa, keď sa ujali vedenia na 2:1. Hodnú chvíľu sa im rôznym spôsobom darilo naťahovať čas, no finálnu koncovku nezvládli. Po chybách v obrane neodvrátili loptu do bezpečia a kruto za to pykali. Nerozhodný výsledok im v podstate vôbec nepomohol. Okrem toho, z troch domácich duelov majú len tri body a červená kontrolka im začína neľútostne blikať. Ešteže bodujú vonku, inak by sa stále viac ponárali do zostupových vôd. Treba však povedať, že výsledok zápasu s Moldavou B ovplyvnil aj rozhodca Žulevič. V prvom polčase po faule na Ovšianika v pokutovom území nariadil priamy kop. Teda súboj vytiahol pred šestnástku. No a po zmene strán prehliadol nedovolený zákrok gólmana Nováka na Karafu.