Svidník otočil z 2:0 a 23:21 na 2:3

Sportnet|19. apr 2011 o 00:00

VK Slávia Svidník má na dosah zisk historického bronzu. Hoci sa víťazstvo v Myjave nerodilo ľahko, v stredu môžu Svidníčania v domácej športovej hale oslavovať.

MYJAVA. Volejbalisti VK Slávia Svidník cestovali na pôdu VO TJ Spartak Myjava s cieľom pridať na svoje konto druhý bod v sérii, čím by si pred tretím duelom v domácej športovej hale pripravili želanú pozíciu pre prípadnú oslavu zisku historického bronzu. Dianie na myjavskej palubovke sa však v prvých dvoch setoch odohrávalo podľa iného scenára, ako si Svidníčania priali. Hráči Myjavy v porovnaní so stredou pridali do hry viac kvality a prvé dve dejstvá získali pomerom 25:23, 26:24. Za stavu 2:0 a 23:21 mali hostí na lopate, ale zverenci trénera Jaroslava Vlka zvýšili obrátky a koncovku zvládli vo svoj prospech 24:26. Od štvrtého setu už Svidník držal opraty stretnutia vo vlastných rukách a zápas doviedol do víťazného konca, keď ďalší set uhral pomerom 19:25 a dielo dokončili v tajbrejku 11:15. "Šestka, ktorá nastúpila od začiatku, neodolala tlaku a aj dobrej hre Myjavy, ktorej hráči sa nechceli vzdať bez boja, čo sa podpísalo pod to, že sme prvé dva sety prehrali. Po prvom zápase som povedal, že všetci hráči Myjavy budú hrať doma o triedu lepšie, ale domáci sa zlepšili až o dve triedy. Myjavčania dobre podávali, pričom my sme sa v prvých dvoch setoch nedokázali presadiť v útoku. Dariť sa nám začalo až v koncovke tretieho setu, keď sme prehrávali 21:23. Záver setu sme zvládli v náš prospech a v ďalšom priebehu sme už dominovali. Odvážnejšie sme podávali, menej sme kazili a zrazu nám všetko vychádzalo podľa predstáv," hodnotil tréner VK Slávia Svidník Jaroslav Vlk.

Ukričané prestávky

Kouč Svidníka zdôraznil, že ak by mužstvo prehrávalo napriek výkonu, ktorý by odrážal natrénované herné schémy, prijal by to športovo. Ako však dodal, toto nebol sobotňajší prípad, a preto na lavičke viackrát musel zvýšiť hlas. "V našej hre bolo v úvode priveľa emócií a chcenia, z ktorých pramenili chyby. Nezvládali sme základné veci. Nedokázali sme ubrániť údery do postavenia, kazili sme ľahké lopty, a preto boli prestávky medzi setmi či v jednotlivých timoch ukričané. Zároveň sme sa snažili zmobilizovať sily, pretože každý z nás veril v obrat, ktorý prišiel v koncovke tretieho setu. Potom sa to už s nami rozbehlo a súpera sme si držali od tela," uviedol J. Vlk.

Medailová nádej

Napriek tomu, že Svidníčania si druhé víťazstvo v sérii vydreli, v kolónke cieľ si môžu dať čiarku "splnené". V stredu má Svidník šancu zakončiť úspešnú sezónu ziskom bronzu. V play-off zatiaľ pod Duklou neuspel žiadny z tímov a hráči okolo kapitána Kamila Feňa nechcú túto tradíciu porušiť ani v najbližšom vystúpení. "Pokiaľ nezačneme ako na Myjave, mali by sme domáci zápas ustáť. Už proti STU alebo VKP sme boli v pozícii, keď sme 'museli' a doma sme to vždy zvládli. Teraz budeme v podobnej situácii a verím, že s podporou fanúšikov to zvládneme. Môže to byť však ešte náročný zápas, lebo Myjavčania tiež túžia po medaile a nebudú sa chcieť ľahko poddať. V play-off sme zatiaľ doma neprehrali ani jeden zápas, a preto dúfam, že uhráme aj toto dôležité meranie síl. Za kabínu môžem povedať, že urobíme všetko preto, aby sme vyhrali," uviedol J. Vlk.

Domov»Sportnet na východe»Svidník otočil z 2:0 a 23:21 na 2:3