Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário
VÝHRU V. FOLKMARA ZARIADIL ANDREJCO

Rozhodlo trinásť minút

Aj keď sa 65 minút nehralo na ihrisku nič, v priebehu ďalších trinástich padli tri góly i jedna červená karta.

Gólový moment, ktorý rozhodol o víťazovi. P. Andrejco (s číslom 6) sleduje, ako lopta z jeho hlavy putuje od žrde do siete domácich.(Zdroj: Jaroslav Čúrny)

V. REVIŠTIA. Nečakaným víťazom štvrtoligového súboja dvoch "veľkých" medzi Veľkými Revištiami a Veľkým Folkmarom sa stali hostia z desiateho miesta tabuľky, ktorý na ihrisku štvrtého celku súťaže vyhrali 2:1. Veľký Folkmar tak svojmu včerajšiemu súperovi oplatil domácu prehru zo šiesteho kola tabuľky, keď sa v opačnom garde takisto zrodil výsledok 1:2.

Hodinová nuda

Do 65. minúty sa na ihrisku nedialo doslova nič. Až v 65. minúte rozohral signál z rohového kopu skúsený Andrejco a pohotová koncovka Dira skončila v sieti domácich. O päť minút neskôr poslal Sovič loptu na hlavu Andrejca a ten so šťastím od žrde pridal druhý gól hostí. V 75. minúte videl za stiahnutie Andrejca červenú kartu Tokár (bol to už tretí vylúčený hráč Veľkých Revíšť v treťom zápase za sebou!) a v 78. minúte Simčík kontaktným gólom na 1:2 vykresal pre Veľké Revištia iskierku nádeje. O výhre Veľkého Folkmara teda rozhodol 45-ročný Andrejco, ktorý na prvý gól prihral, druhý dal a vypýtal si aj vylúčenie domáceho stopéra. Darmo, kto vie, ten vie...

Pomohol im Sovič

Tréner hostí Radek Sasák netajil po stretnutí spokojnosť z plného bodového zisku. "Dlho to bol vyrovnaný, ale na gólové možnosti chudobný zápas. Podarilo sa nám streliť dva rýchle góly, ale potom sme zbytočne inkasovali," konštatoval tréner hosťujúceho celku, ktorý už v 20. minúte prišiel o zraneného brankára Nemčíka a až od polčasu mohol postaviť na ihrisko tvorcu hry Miroslava Soviča, ktorý asistoval pri víťaznom góle Andrejca. "V strede ihriska nám podržal lopty, dobre ich rozdával a napokon aj jeho štandardná situácia so šťastnou koncovkou Andrejca rozhodla o troch bodoch pre nás," dodal Radek Sasák.