II. liga: Na čele traja s rovnakým ziskom

Adam Hroš. Na snímke s loptou sa dokázal presadiť cez trebišovskú obranu.
Adam Hroš. Na snímke s loptou sa dokázal presadiť cez trebišovskú obranu. (Autor: Branislav Holenda)
Sportnet|18. apr 2011 o 00:00

V dueloch 21. kola II. futbalovej ligy sú na čele pelotónu tri tímy s rovnakým ziskom bodov. Bardejov po triumfe nad Podbrezovou sa dotiahol na D. Ždaňu, ktorá nepochodila v Žiline s béčkom.

Spišiaci nevyužili možnosť poskočiť na líderský post, lebo v Prešove s juniormi len remizovali. V derby Poprad nečakane vyhral v Ličartovciach nad Košicami B. Doma prehralo aj Humenné s Ružinou a Trebišov so Zvolenom. Naopak, Vranov pred vlastnými divákmi zabodoval naplno s B. Bystricou B a St. Ľubovňa v dueli s Lipanmi uhrala remízu.

Trebišov - Zvolen 0:1 (0:1)

TREBIŠOV. Do vedenia mohli ísť domáci futbalisti v 4. minúte, to by musel Drobňák zužitkovať svoju gólovú príležitosť. V 19. minúte pálil z diaľky kapitán Slavoja Capko, no tesne minul zvolenskú bránu. Hostia čakali na svoju šancu až do 41. minúty, keď stopérska dvojica Lacko - Olah zaváhala a útočník Zvolena Hroš bez problémov poslal svojich do vedenia. Trebišov odpovedal hneď o minútu Rusnákovou strelou z uhla, brankár Vreštiak sa vyznamenal. Po prestávke skúšal z priameho kopu Tyčiak, Sudimák jeho strelu kryl. O minútu centroval z pravej strany Capko, následná hlavička Rusnáka letela tesne vedľa Vreštiakovej svätyne. V 71. minúte prestrelil z desiatich metrov bránu hostí Krucovčin. To isté zopakoval o osem minút aj domáci Capko. V závere stretnutia sa domáci pokúšali vyrovnať, no neúspešne. Najprv Drobňák tesne minul a po ňom si dal repete Krucovčin. Hostia zo Zvolena si po jednej gólovej šanci odviezli z Trebišova všetky tri body.

B. HOLENDA

GÓL: 41. Hroš. ŽK: Kokočák - Pelegríny. Pred 350 divákmi rozhodoval Čiernik.

SLAVOJ: Sudimák ml. - Patkanóci, Olah, Lacko, Krucovčin - Drobňák, Capko, Haničák (80. Hrubovský), Kokočák - Németh, Rusnák. MFK: Vreštiak - Kubinec, Debnár, Sýkora, Vrbiniak - Želiezka (69. Nikel), Borbély, Tyčiak (90. Paraj), Pelegríny - Hroš (90. Konôpka), Bobor.

Humenné - Ružiná 1:2 (0:0)

HUMENNÉ. Strelu Máča Brza skrotil, neskôr humenský kapitán vystrašil priamym kopom Miščíka. Záver polčasu patril domácim: Bezeg z 10 m napálil Prepelicu, snaha o rýchlu dorážku Pa. Šuľáka z 25 m skončila v náručí Miščíka. V 45. min. Paulino hlavou predĺžil na Pa. Šuľáka, ktorý priťukol loptu Gogovi a jeho halfvolej letel nad. V 49. min. Paulino z 10 m zle trafil loptu, o dve minúty bombu Ljubarského musel riešiť Miščík. V 53. min. sa 1. HFC dočkal: na štandardku Mihoka Ljubarskij nedosiahol, Vasiľ však pohotovo hlavou áno - 1:0. V 61. min. akcia Mihok - Pa. Šuľák - Paulino skončila strelou k žrdi s reflexívnym zákrokom Miščíka. O dve minúty Goga predskočil brankára, ale lopta z jeho hlavy minula brvno. Prvá strela hostí v II. polčase bola hneď gólová, keď v ofsajdovej pozícii Vaculčiak nedal Brzovi šancu. Tutovku P. Ďuricu zmaril na čiare Brza, jedovka Kamendyho tesne minula žrď. Po trme-vrme v šestnástke 1. HFC sa orientoval Vaculčiak a napol sieť.

M. ŠKUBA

Góly: 53. Vasiľ - 70. a 83. Vaculčiak. Žlté karty: Dysko, Mihok, Bezeg - Libič, Máč, Boháčik. Pred 200 divákmi rozhodoval Korista. 1. HFC: Brza - Peter Šuľák, Bezeg, Berjanidze, Dysko - Pavol Šuľák (69. Voroňák), Mihok, Ljubarskij, C. Vasiľ (85. Hreško) - Paulino (85. T. Sima), J. Goga. TJ Baník: Miščík - Prepelica, Balaško, Caban, Mrva - Štengl (58. Kurák), Libič (46. P. Ďurica), Kamendy, Vaculčiak - Máč (69. Csányi), Boháčik.

Prešov jun. - Sp. N. Ves 2:2 (1:1)

PREŠOV. Stretnutie malo dobrú úroveň a zaujímavý priebeh. Oba tímy v ňom vynikali bojovnosťou, hrali s nasadením a presadili sa aj gólovo. Už v 4. min. strelu Čekovského zlikvidoval brankár Poloha, v 10. min. Leškov strelecký pokus minul pravú žrď bránky hostí. O tri minúty neskôr otvoril skóre zápasu po rohovom kope Stadnyk. V 18. min. lopta z Belejíkovej hlavy našla hlavu Liptáka a ten ju poslal do Gabočíkovej siete. V závere prvej časti strieľali hostia, efekt však z toho nemali. V 42. min. sa nepresadil Stadnyk, v 44. min. sa strela Gumana obtrela o brvno prešovskej bránky. Tuho sa bojovalo aj v druhom polčase. V 56. min. zahral rukou v pokutovom území Sirko, uvidel červenú kartu a D. Leško z jedenástky dostal Prešov do vedenia. Šarišania, aj keď hrali presilovku, sa z neho dlho netešili. Stanislav stav súboja v 68. min. vyrovnal.

J. JACOŠ

Góly: 18. Lipták, 57. D. Leško (11 m) - 13. Stadnyk, 68. L. Slanislav. ŽK: Lipták, M. Adam, Baláž, Zbiňovský (domáci). ČK: 56. Sirko. Pred 117 divákmi rozhodoval Š. Leško. PREŠOV jun.: Poloha - Hatok, Janev, Heidenreich, Zbiňovský - Lipták - D. Leško (75. Kačala), M. Adam, Belák (88. Kirňák), P. Baláž - Belejík. SP. N. VES: Gabočík - Dinis, Baka, Sedláček, Zekucia - Čekovský, Guman (59. Pavlík), Sytov, L. Stanislav - Stadnyk (84. Diop), Sirko.

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY

Stará Ľubovňa - Lipany 1:1 (1:1). Góly: 10. Renčko - 17. Kaminský, rozhodoval: Samotný, 500

divákov.

Žilina B - Dolná Ždaňa 3:0 (1:0). Góly: 45. Škrobák, 86. Almeida Santos, 90. P. Poliaček,

PROGRAM 22. KOLA

23.4. o 16:00 hod.: Lipany - Vranov, FK Spišská Nová Ves - Bardejov Podbrezová - Humenné, Poprad - Trebišov, Zvolen - St. Ľubovňa, 24. 4. o 10:30 hod.: B.Bystrica "B" - Prešov jun., o 16:00 hod.: Ružiná - Žilina "B", D. Ždaňa - Košice "B".

Domov»Sportnet na východe»II. liga: Na čele traja s rovnakým ziskom