Zemplínčania zdolali Liptákov rozdielom triedy

Michalovce zdolali Liptákov aj vďaka dvom gólom Dominika Kuncu. Devätnásťročný útočník MFK Zemplín (s loptou) takto vsietil svoj druhý gól. (Autor: Jaroslav Čúrny)
Sportnet|18. apr 2011 o 00:00

V zápasoch 25. kola I. futbalovej ligy sa našim zástupcom darilo so striedavými úspechmi.

Kým Michalovčania na vlastnom ihrisku rozdielom triedy pokorili Liptovský Mikuláš, pričom všetky tri góly dali už do prestávky, inak dopadla Moldava. Hráči Bodvy sa predstavili na pôde lídra v Trenčíne a museli prehltnúť trpkú pilulku v podobe poltuctového výprasku.

Michalovce - L. Mikuláš 3:0 (3:0)

MICHALOVCE. Keď v 6. minúte pred pokutovým územím zoťal brankár hostí Rakovan domáceho Kuncu a videl červenú kartu, bolo jasné, že domáca presilovka prinesie úspech. Tomu vykročil v ústrety v 14. minúte kanonier Serečin, ale bombou iba opečiatkoval brvno. O tri minúty mohol otvoriť skóre Kunca, ale jeho delovka skončila na brankárovi Šavolovi. V 21. minúte sa už radoval, po prihrávke Serečina zblízka nezaváhal a Michaovce viedli. O štyri minúty už dokonca dvojgólovým rozdielom, Vanák našiel centrom hlavu Ruskovského a ten v páde zvýšil náskok MFK Zemplín. V 36. minúte sa ukázali aj hostia, Brudňak najprv vychytal v tutovke Šlosára a vzápätí aj Bezáka. O minútu sa ocitol sám pred brankárom súpera Serečin, ale jeho technická strela skončila opäť iba na brvne. Krátko pred prestávkou mal tento hráč ďalšiu možnosť, zoči-voči gólmanovi Liptákov radšej prihral nabiehajúcemu Kuncovi a ten do prázdnej brány potvrdil polčasové vedenie trojgólovým rozdielom. Po prestávke tempo hry i domáca aktivita upadli a v 56. minúte mohol prísť trest, lenže Brudňak opäť skvele podržal domácich pri tutovke Kapláňa. V 76. minúte tento hráč hostí fauloval v pokutovom území Gamkrelidzeho, no Šavol na dvakrát penaltu Špilára chytil. V 90. minúte bol prikrátky na koncovku Gamkrelidzeho po síce nezištnej, ale zbytočnej prihrávke Kuncu, pretože michalovský Gruzínec stál v postavení mimo hru.

JAROSLAV ČÚRNY

Góly: 21. a 45+. Kunca, 25. Ruskovský. ŽK: Serečin, Kunca, Vanák - Kapláň. ČK: 6. Rakovan (Liptovský Mikuláš) Rozhodca: Šuniar-893 divákov.

MFK ZEMPLÍN: Brudňak - Janek, Marcin, Trninič, Vanák - Ruskovský (58. Waseem), Hořava (69. Zonzon), Jakubčo, Gamkrelidze - Serečin(73. O. Špilár), Kunca.

MFK TATRAN: Rakovan - Kapláň, Kmeť, Šupej, Kandera - Bezák, Virgala, Lišivka (33. Paděra), Šlosár (79. Balluch) - A. Urban (7. Šavol), Latiak.

Trenčín - Moldava 6:1 (4:0)

TRENČÍN Tri centre - tri góly hlavou, proti ktorým bol brankár Moldavy bezmocný. Salinasovi a Kleščíkovi poďakoval Depetris a Vallovi Ševela. Argentínsky kanonier zaznamenal hetrik, keď naznačil strelu, posunul si loptu okolo obrancu a ľavačkou ju poslal po trávniku okolo brankára. Valla v obkolesení dvoch obrancov vysunul efektnou pätičkou Mazána, ktorý trafil žrď a Salinasova bomba letela do stredu brány. Hostia ohrozili trenčiansku bránu v závere polčasu po priamom kope, keď sa lopta odrazila k Bernardovi, ktorého umiestnenú strelu zblízka Volešák vyrazil. Po prestávke mohol znížiť najprv Vlček, no sólo zakončil strelou do Volešáka, Seydi do žrde, Kokanovič spadol po preskoku cez brankára, ktorý si poradil s hlavičkou Vlčeka, Lavko i Seydi prehlavičkovali trenčiansku bránu a Bernardo z 25 m trafil brvno. Salinas zakončil spätnú prihrávku Štefánika bombou k žrdi a Peltier technickou strelou zo šestnástky na 6:0. Nováčik napokon strelil aspoň čestný gól, keď pokutový kop za vrazenie do súpera premenil Kostoláni.

(tom)

GÓLY: 11., 17. a 27. Depetris, 13. Ševela, 61. Salinas, 84. Peltier - 90. Kostoláni (11 m). ŽLTÉ KARTY: Depetris - Kostoláni, Ckarozija, Majný. ROZHODOVAL: Kružliak - 1 113 divákov. AS: Volešák - Godál, Kleščík, Ševela, Valla (58. Peltier) - Mazán (75. Mondek), Salinas, Baez, Štefánik, Holúbek - Depetris (62. Malec). FK Bodva: Novák - Kostoláni, M. Kováč, Lauko, Majný - Timkovič, Pacanda, Ckarozija (37. Kokanovič), Hanták (32. Bernardo), - Seydi, Vlček (83. Gavlák).

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY

Púchov - Petržalka 1898 1:0 (0:0).Gól: 62. Varhaník, ŽK: 13. Štefún, 35. Augustín, 47. Švec, 56. V. Pončák (všetci FC Petržalka), rozhodoval Marhefka, 325 divákov.

Lučenec - Senec 0:2 (0:1). Góly: 30. a 70. Chorvatovič, ŽK: 39. Sninský - 36.

Hlavatovič, 45. Habai, 52. Plichta, 86. Chorvatovič, rozhodoval Michlian, 650 divákov

Dolný Kubín - Šaľa 1:1 (1:0). Góly: 40. P. Cicman - 53. R. Mihálik, ŽK: 55. Siman, 68.

Drengubiak, 83. P. Cicman - 21. M. Jurkemik, 55. O. Lancz, rozhodoval Trutz, 532 divákov.

Ružomberok B - Rimavská Sobota 0:1 (0:1). Gól: 39. Siheľský, ŽK: 59. Bielák (Ružomberok B), rozhodoval Molitoris, 226 divákov.

1. Trenčín 25 20 4 1 67:18 64

2. R. Sobota 25 12 5 8 43:30 41

3. Petržalka 25 10 9 6 40:26 39

4. Michalovce 25 11 5 9 39:34 38

5. Senec 25 10 7 8 33:33 37

6. Moldava 25 10 6 9 41:35 36

7. Lučenec 25 9 7 9 36:34 34

8. L. Mikuláš 25 10 3 12 30:37 33