Streda, 20. september, 2017 | Meniny má Ľuboslav(a)
ČELO TABUĽKY SA BODOVO VYROVNALO

Železničiari to na košické celky nevedia

V ostatnom 20. kole najvyššej regionálnej futbalovej súťaže sa zrodilo niekoľko zaujímavých výsledkov, no vari najväčšie prekvapenie sa zrodilo v košickom derby, keď Vyšné Opátske uštedrilo lídrovi tretiu prehru v sezóne.

Košické derby. Celok Vyšného Opátskeho obral vedúci mančaft treťoligovej tabuľky Lokomotívu Košice o dalšie body.(Zdroj: Judita Čermáková)

Prvé body v jarnej časti získali Vysoké Tatry, pričom bez bodu zostáva v tejto časti sezóny Svit, ktorý sa postupne prepadá na dno tabuľky.

KOŠICE. Zaváhanie lídra využila druhá rezerva Moldavy, ktorá naplno zabodovala v Sabinove a bodovo sa dotiahla na lídra, ktorý napriek veľkej snahe nedokázal zabodovať vo Vyšnom Opátskom. Tento celok obral lídra o štyri body, keď na jeseň uhral remízu 1:1 v Družstevnej. Rovnako s Krásnou prehrala Lokomotíva 0:3 a sedem stratených bodov môže tento celok v konečnom účtovaní mrzieť.

Vietor v chrbte nevýhodou

V prvom polčase mali výhodu silného vetra v chrbte hráči košickej Lokomotívy, ale nedokázali to využiť, naopak dvakrát inkasovali. Prvý gól už v druhej minúte, druhý po polhodine hry, keď obranca otáľal s odkopom a stratil loptu v pokutovom území. Domáci kapitán Pavol Turczyk to dokonale využil a nedal brankárovi Rebejovi žiadnu šancu. Spoluhráči mu nepomohli, no rovnako ich nepodržal ani on. Dve strely do prestávky znamenali dvojgólové vedenie hostiteľov. Železničiari dokázali znížiť na 2:1, no vyrovnať sa im už nepodarilo. Ani jedno mužstvo nedokázalo využiť vietor v chrbte, ba naopak obaja inkasovali. "Zápas sa hral za silného vetra a mal na tretiu ligu pomerne veľmi vysokú úroveň. Po šťastnom góle sme sa ujali vedenia už v druhej minúte, ale kto nepokúša šťastie, k tomu sa ani neprikloní. Hrali sme proti vetru do prestávky a dali sme dva góly. Dosiahli sme v tejto časti hry maximum, do čoho sme sa dostali. Podržal nás brankár Repovský a v druhom polčase súpera Chovan, lebo sme mohli vyhrať aj vyšším rozdielom ako 2:1. Mali sme ďalšie dve čisté šance, no dovolím si povedať, že Loky sme do takých nepustili," povedal na margo derby tréner V. Opátskeho Marcel Alexander. Jeho zverenci v dvoch košických derby po sebe získali šesť bodov, keď predtým zdolali Krásnu a teraz aj Lokomotívu. V tabuľke sa vyšplhali na štvrté miesto za tretie Giraltovce, ktoré majú o jeden bod viac (36). "Trápia nás zranenia, preto som bol milo prekvapený výkonom mužstva. Nastúpili sme v oklieštenej zostave, ale hráči ukázali súdržnosť a dokázali vyhrať nad silnou Lokomotívou. Verím, že sa nám podarí bojovať o tretiu priečku, lebo prvé dve sú už rozdané," dodal spokojným hlasom M. Alexander.

Obrana na hlinených nohách

Nie najlepšiu vizitku má defenzíva Lokomotívy Košice, ktorá v štyroch kolách inkasovala šesť gólov, čo na lídra a ašpiranta na postup je trochu silná káva. Ani v nedeľňajšom stretnutí nestála obrana na pevných nohách. Nečudo, že tréner Jozef Vlčej neskrýval sklamanie. "Pred zápasom som chlapcom zdôrazňoval, aby sme eliminovali hru domácich a začali sme s piatimi stredopoliarmi, aby sme na menšom ihrisku zhustili priestor a nepustili domácich do zakončenia. Žiaľ, po hrubých chybách sme inkasovali a súpera sme posadili na koňa. Aj keď sme mali územnú aj hernú prevahu, nedokázali sme sa presadiť. Na druhej strane po chybe Pavlovčáka sme dostali druhý gól. V druhom polčase sme znížili, ale nemáme vysloveného strelca, ktorý by dokázal rozhodovať zápasy. Chýba nám viac skúsenosti, lebo mladíkom nemôžem uprieť snahu, ale niekde nestačí. Sklamali ma viacerí hráči, viac som čakal aj od kapitána Lipnického, v jeseni dával jeden gól za druhým, no teraz sa nevie presadiť ani z vyložených pozícií. V tomto zápase sme stratili body, no jedna prehraná bitka ešte neznamená aj prehranú vojnu. Musíme sa z prehry poučiť, aby sme v ďalších kolách mohli bodovať," povedal tréner Lokomotívy Jozef Vlčej.