Utorok, 28. február, 2017 |Meniny má Zlatica
CENNÉ VÍŤAZSTVO ST. ĽUBOVNE

II. liga: Prvá pätica celkov naplno bodovala

V 20. kole II. futbalovej ligy prvých päť celkov tabuľky naplno bodovalo. výhodu domáceho prostredia využila Dolná Ždaňa, ktoré bez problémov si poradila s posledným Humenným.

Spišiaci víťazne. Na domácom trávniku si poradili s mužstvom Vranova.(Zdroj: jope)

Podbrezová zdolala prešovských juniorov a pri rovnosti bodov so Sp. N. Vsou ich v tabuľke preskočili. Spišiaci v prvom východniarskom derby nasúkali Vranovu štyri góly. Aj v druhom sa z víťazstva tešila Stará Ľubovňa. Bardejov vyhral v Ružinej a rezerva Žiliny si odviezla všetky body z Popradu. Cenné víťazstvo dosiahla aj košická rezerva vo Zvolene.

Sp. N. Ves - Vranov 4:1 (2:0)

SP. NOVÁ VES. Po dlhom čakaní sa v metropole Spiša konečne išlo na druholigový futbal. Jarnú premiéru však Novovešťanom nesťažil ani tak súper, ako nevľúdne a chladné veterné počasie. Tri stovky verných a uzimených divákov si pred začiatkom zápasu minútou ticha uctili pamiatku športového moderátora Vendelína Ivančíka a lekára Richarda Prognera. Domáci sa pustili do súpera razantne. Po štvrťhodine hry mal dobrú príležitosť Čekovský. V 17. min. Čekovský ideálne našiel Stanislava, ktorý umiestnenou hlavičkou zaznamenal prvý jarný domáci gól. Premrznutých divákov zohriala akcia z 37. min., keď Guman zahrával rohový kop a Sedláček hlavičkou zvýšil na polčasových 2:0. Druhý polčas hrali Spišiaci proti vetru. Nebezpečné protiútoky hostí s prehľadom riešila domáca obrana. Novovešťanom v 67. min. vyšla šikovaná akcia po osi Čekovský - Stadnyk - Sirko, posledný menovaný strelou k žrdi upravil na priebežných 3:0. Tri minúty pred koncom opäť zahrávali domáci rohový kop a Baka s prehľadom po štvrtý raz potešil divákov - 4:0. Keď už obe mužstvá pomýšľali na odchod do šatní, Šamo korigoval výsledok na konečných 4:1. V prvom jarnom zápase sa Spišiaci predstavili vo výbornom svetle. Počas celého zápasu mali prevahu, ktorú pretavili aj do gólovej podoby a zaslúžene zvíťazili.

Góly: 18. Stanislav, 38. Sedláček, 68. Sirko, 87. Baka - 90. Šamo. ŽK: Shytov, Stadnyk, Čekovský - Turcovský. Rozhodca: Kakaščák. Divákov: 300. SP. NOVÁ VES: Gáborčík - Shytov, Guman, Dinis - Zekucia, Stanislav, Stadnyk (79. Diop Amet), Baka, Čekovský (83. Šoltés) - Sedláček, Sirko (74. Pavlík). VRANOV n/T: Bálint - Paluba, Paraska, Novák, Turcovský - Dubecký (81. Jakubčin), Adam (75. Komár), Samo, Hamuľak - Baran, Lazúr.

Lipany - B. Bystrica 3:0 (2:0)

Zápas sa hral za silného vetra, ktorého výhodu v prvom polčase mali domáci hráči. Rýchly gól dosiahli v 10. min. Drobňákom z trestného kopu - 1:0. V 16. min. bol v čistej gólovej šanci Hricov, no jeho strela išla tesne vedľa pravej žrde bránky hostí. V 21. min. pekne vystrelil Andraščík z 20 metrov, no jeho strela trela tesne ľavú žrď bránky hostí. Dobrú gólovú šancu mal v 30. min. Hudý, no unáhlene vystrelil nad bránu. V 43. min. si hosťujúci hráč Poliach dal vlastných gól, čím upravil stav stretnutia na 2:0. Výhodu mali hostia, boli to však domáci, kto si vypracoval gólové šance, v 48. min. Hricov nastrelil iba brániaceho hráča a Sekerák v 55. min. nedal, lebo na bránkovej čiare zasiahol hosťujúci brankár. V 67. min. obrana hostí faulovala domáceho Hricova v pokutovom území, nasledoval pokutový kop, ktorý Drobráňk premenil a upravil stav na 3:0. Hostia sa snažili skorigovať nepriaznivý výsledok, čím otvorili obranu a domácim sa naskytla príležitosť po brejkoch sa dostať do gólovej šance. Tieto však nedokázali využiť a nakoniec sa stav stretnutia nezmenil.

Góly: 10. Drobňák, 67. Drobnák (z 11), 43. Poliach (vlastný). ŽK: Šimko - Gyomber. Diváci: 300. Rozhodca: Weiss. LIPANY: Talian, Turok-Heteš, Šimko, Gomoľa, Haborák, Pončák (46. Sekerák), Andraščík, Hudý, Hricov L. (82. Hovanec), Drobňák M., Angelovič (77. Kovalík). B. BYSTRICA: Krištov, Gálik, Poliach, Libič, Sámel, Rejdovjan (60. Mravec), Ľupták, Vician (76. Valaštek), Chomistek, Seye, Gyomber (90. Wolf).

Poprad - Žilina B 0:2 (0:1)

Pod Tatrami sa predstavil vyspelý súper, ktorý za silného vetra na náročnom teréne dokázal zaskočiť bojujúcich hostiteľov. V 17. min. prvý raz pohrozili domáci, no Maťaš svoju individuálnu akciu nedokázal zužitkovať. O minútu nato odpovedali hostia Šrobákom, no ten sa zoči-voči Husárikovi nepresadil. O minútu nato sa už ale Žilinčania dočkali vedúceho gólu, keď po rohovom kope Poliačeka prudkou strelou pod brvno prekvapil Husárika Fótyik. Domáci po tomto okamihu ostali zaskočení a k odpovedi sa dostali až v 37. min. po kombinačnej akcii, keď Pitoňák posunul loptu Vitkajovi, no jeho center poslal Maťaš nad bránu. V dramatickom závere prvej polovice mohlo byť vyrovnané, keď po faule na Michlíka Pitoňákov priamy kop brankár hostí v poslednej chvíli reflexívne vyrazil. Ihneď nato prenikajúceho Pitoňáka gólman Légiang zastavil nedovoleným zákrokom, no rozhodcova píšťalka ostala nemá. Po zmene strán sa hosťom podarilo v 54. min. poistiť svoj náskok, keď prihrávku Zjuzinsa do odkrytej brány skóroval Fótyik. Ďalší priebeh zápasu domáci vrhli všetky sily do útoku, no na výsledku aj napriek ich niekoľkým sľubným príležitostiam sa nič nezmenilo.

Góly: 0 - 19. a 55. Fótyik. ŽK: Pazúr, Daško - Piaček, Légiang. Diváci: 200. Rozhodca: Marhefka. POPRAD: Husárik, Pazúr, Daško, Bendík, Rams, Vitkaj (64. Rusnák), Pitoňák, Tropp (77. Compeľ), Alžbetkin, Michlík (46. Kočiš), Maťaš. ŽILINA B: Légiang, Šimko, Minarčík, Piaček, Ceesay (85. Mravec), Pich (73. Ondráš), Remeň, Zjuzins, Šrobák, Poliaček (77. Almeida), Fótyik.

Zostávajúce výskledky
Ružiná -Bardejov 0:2 (0:0). Góly: 65. Jurko, 85. Sokol, rozhodoval: Páchnik, 200 divákov.

Stará Ľubovňa - Trebišov 2:1 (0:0). Góly: 73. a 90. Renčko - 75. Ľ. Rusnák, rozhodoval: Glova, 360 divákov.

Ždaňa - 1. HFC Humenné 4:0 (1:0). Góly: 22., 52. a 86. Páleník, 82. Orolín, rozhodoval: Vlčej, 450 divákov.

Zvolen - MFK Košice "B" 0:1 (0:0). Gól: 82. Karim Diaby Coulibaly, rozhodoval: Jurenka, 220 divákov.

Podbrezová - Prešov juniori 1:0 (0:0). Gól: 80. Kišš, rozhodoval: Molitoris, 300 divákov.Autor clanku
PROGRAM 21. KOLA

16.4. 16.00 hod.: St. Ľubovňa - Lipany, Trebišov - Zvolen, Humenné - Ružiná, Bardejov - Podbrezová, Vranov - B. Bystrica B, 17.4. 10.30 hod.: Košice B - Poprad, Žilina B - D.Ždaňa, Prešov jun. - Sp. N. Ves.