I. liga: Zemplínčania doma len remizovali

Michalovskí futbalisti doma nečakane zaváhali s Ružomberkom B. Kanonierovi MFK Zemplín Filipovi Serečinovi (s loptou) sa herne vôbec nedarilo. (Autor: Jaroslav Čúrny)
Sportnet|4. apr 2011 o 00:00

Cez víkend sa hrali zápasy 23. kola I. futbalovej ligy. Z našich zástupcov víťazstvo nepatrilo ani jednému. Len s bodom sa museli uspokojiť Michalovčania, ktorí doma nečakane remizovali s béčkom Ružomberka po bezgólovom výsledku.

Moldavčania napriek tomu, že mali miestami viac šancí aj z hry, predsa len prehrali v Petržalke najtesnejším rozdielom.

Michalovské zlyhanie

Futbalisti MFK Zemplín musia byť po slabučkom výkone spokojní aj s bodom za bezgólovú remízu.

MICHALOVCE. Po druhýkrát sa nechali nachytať na hruškách, tentoraz však sklamali na celej čiare. Futbalisti Michaloviec zopakovali nerozhodný výsledok s ružomberskou rezervou z prvého kola súťaže, ale kým vtedy v júli im po remíze 2:2 a strhujúcom priebehu ľudia tlieskali, včera sa po bezgólovom trápení ozval aj piskot. Niet sa čomu čudovať, Michalovčania zlyhali na celej čiare, vyhrať si nezaslúžili a hostia z Ružomberka môžu právom banovať, že v Zemplíne stratili dva body.

Pod svoje možnosti

Tréner domácich Vlastimil Petržela po stretnutí športovo priznal, že jeho tím si včera nezaslúžil vyhrať. "Viacerí hráči zahrali pod svoje možnosti. Boli sme pomalí, málo agresívni, skrátka, výkonnostne sme zlyhali. Súper nás často trestal protiútokmi, čo nebolo v našej deravej obrane nič nečakané. Napriek tomu sme mohli aj vyhrať, čo by nebolo fér, takže musíme byť spokojní aj s bodom, pretože hostia mali šancí viac. My prakticky len jednu, v ktorej bol Wassem," konštatoval Vlastimil Petržela.

Nezvládli to

Na otázku, čo spôsobilo taký výkonnostný útlm v zápase proti súperovi, ktorý sa motá na chvoste tabuľky, odvetil. "Čakal som, že súper, ktorý nemá čo stratiť a v drese ktorého hrajú mladí chlapci, bude hrýzť. My sme hrali úplne pokojne, na všetko sme mali kopu času, a takto sa jednoducho hrať nedá. Nezvládli sme toto stretnutie a nemáme sa na čo vyhovárať," doplnil tréner MFK Zemplín, ktorý sa pozastavil aj nad nevyspytateľnosťou súpera. Ten na Michalovce doma v tejto sezóne platí a druhýkrát si odviezol bod, hoci v konečnom sumári s prvým júlovým súbojom mohol aj všetkých šesť. "Dnes mali Ružomberčania svoj deň a nám nevychádzalo nič. Najväčší problém máme v strede obrany, tam sa všetko začína. Sme nedôrazní a z toho vznikajú možnosti súpera. Takisto v strede poľa boli dnes Zonzon i Hořava veľmi mäkkí. Celkovo už cez prestávku bolo na striedanie zrelých šesť či sedem hráčov. Futbal občas prináša občas aj takéto zápasy a my sa musíme z toho čím skôr spamätať a rozmýšľať, kde získame stratené body späť," dodal Vlastimil Petržela.

Jaroslav Čúrny

Michalovce - Ružomberok B 0:0

MICHALOVCE. MFK Zemplín od začiatku na snaživého súpera herne strácal. Ružomberské béčko hrozilo najmä rýchlonohým Lovásom, ktorý v 15. minúte vyhral súboj so Ziembom a zoči-voči brankárovi Brédovi prestrelil. Zanedlho hlavičkoval nebezpečne Radič a michalovská hra najmä v obrane pripomínala deň otvorených dverí. Až v 27. minúte Hottek centrom z ľavej strany našiel Waseema, ktorý hlavou prudko namieril medzi žrde, ale brankár Smieška zareagoval bleskovo. V 40. minúte sa rútil sám od polovice ružomberský Hoferica, ale 17-ročný gólman domácich včasným vybehnutím odvrátil pohromu. Po hodine hry hostia znovu pohrozili, po peknej kombinačnej akcii sa k zakončeniu dostal Chovanec a jeho ľavačka opečiatkovala žrď michalovskej brány! Po príchode striedajúcich Kuncu a Gamkrelidzeho sa hra MFK Zemplín rozhýbala, obaja sa dostali aj do gólových možností, ale buď im chýbala rozvaha, alebo dobre zasiahla obrana Liptákov. Od 65. minúty Michalovce prevzali iniciatívu, súpera zatlačili, ale bránu trafiť nedokázali. V 81. minúte mohol prísť trest, po jednom z brejkov sa k zakončeniu dostal opäť Chovanec a jeho dobre mierenú strelu brankár Bréda zázračne vyrazil na rohový kop. Aj preto môžu byť domáci s bodom spokojní.

ŽK: Marcin, Zonzon - Janso, Kotora. Rozhodoval: Jaška - 1 178 divákov. MFK ZEMPLÍN: Bréda - Janek, Marcin, Ziemba, Vanák - Waseem (57. Gamkrelidze), Zonzon, Hořava, Hottek (75. Ruskovský) - Serečin, Špilár (57. Kunca). MFK B: Smieška - Lupták, Ondrík, Radič, Janso (87. M. Nagy) - Pilár, Š. Pekár, V. Kováč, Hoferica (57. Kotora) - T. Chovanec, Lovás (53. Jakšič).

Doplatili na slepotu

BRATISLAVA. Množstvo nepresných prihrávok futbalistov Moldavy bolo hlavnou príčinou prehry mužstva, ktoré malo na štadióne bývalého Rapidu v Bratislave viac z hry, ale nakoniec sa z plného trojbodového zisku tešili domáci futbalisti FC Petržalka 1898: "To, čo sme urobili v druhom polčase, bolo neskutočné, súperovi sme prihrali na gól a hoci sme mali optickú prevahu, chyby, ktorých sme sa dopustili najmä po prestávke, rozhodli o bodovom zápise hostí," konštatoval moldavský kormidelník Karol Kisel. "Nie je predsa mysliteľné, aby sme si v priebehu druhého polčasu nedokázali prihrať s presnosťou na pár metrov. Budeme sa musieť s hráčmi porozprávať a prehodnotiť ich futbalové myslenie, pretože to, čo v nepresnosti dnes predvádzali, je neuveriteľné." Na otázku novinárov, či im nerobila problém farba dresov, tiež reagoval kormidelník Moldavy: "Myslím si, že keď som ja videl dobre z lavičky, museli rozlíšiť farbu dresov aj moji hráči. Podotýkam, že farba dresov nebola pre hráčov na hranici rozlíšenia." Domáci nastúpili v čierno-bielej kombinácii s pozdĺžnymi pruhmi, zatiaľ čo Moldava v žlto-zelených dresoch s priečnymi pruhmi.

Jozef Cvajniga

Petržalka - Moldava 1:0 (0:0)

BRATISLAVA. Súboj dvoch rivalov z čela prvoligovej tabuľky priniesol v prvej 45-minútovke nečakane vyrovnaný priebeh, ba navrch mali bojovne hrajúci Moldavčania, ktorí dvakrát nebezpečne ohrozili bránku súpera a v nej brankára Jenča. Ten v 17. minúte prudkú strelu Liluashviliho vytesnil na roh. V 32. min. urobil hrúbku na stredovej čiare domáci útočník Švec, to bleskurýchlo využil Seyidi, ktorý potiahol útok hostí a z dobrých 30 metrov mieril k ľavej žrdi domáceho Jenču, ktorý vyrazil loptu na rohový kop.
Aj po zmene strán hrali Moldavčania pekný útočný futbal. Útočný futbal sa hosťom vypomstil. Do odkrytej obrany hostí po ideálnej prihrávke Mikulič v 52. min. usmernil loptu do siete hostí - 1:0. Bola to vôbec prvá strela domácich medzi žrde. Hostia sa napriek tomu naďalej nevzdávali. V 64. min. Seyidi krížnou strelou poslal loptu povedľa vybiehajúceho Jenča do autu. V 68. min. mali výbornú príležitosť na skórovanie aj domáci, keď strelu Kubalu vytlačil brankár hostí Novák na roh. V 83. min. mal však "gólovú tutovku" na hlave Seyidi, ale jeho prudko mierená hlavička opečiatkovala iba horné brvno Petržalky. V nervóznom závere videl ČK hráč hostí Hanzuš, ktorý v 85. min. na hranici pokutového územia fauloval prenikajúceho M. Luhového.

Gól: 52. min. Mikulič. Pred 610 divákmi rozhodoval Horváth, ŽK: Augustín, M. Luhový - Majný, Lauko, Hanzuš. ČK: 86. min. Hanzuš. PETRŽALKA: Jenčo - Klenovský (72. Riziky, 85. Galbavý), R. Jendrišek, Mikulič, Moravčík - Pončák, M. Luhový, Kubala, Augustín - Schustrík (86. Hanzel), Švec. MOLDAVA: Novák - S. Bališ, Labun, Kokanovič (59. Hanták), Majný (81. Bačík) - Hanzuš, Seyidi, Liluashvili (55. Timkovič), Vlček - Lauko, M. Kostoláni.

Trenčín - Senec 5:0 (2:0).Góly: 38., 64. a 73. Depetris, 44. a 55. Štefánik, ŽK:
Plichta, Hlavatovič (obaja Senec), rozhodoval Vnuk, 851 divákov.

Púchov - Šaľa 0:2 (0:2), 40. (z pok. kopu) a 45. Čirik, ŽK: Sviečka,
Kopiš, Bogiň - Toporčák, Mukalenga, ČK: 40. Hurtoň (Púchov), rozhodoval Šuniar, 200