Piatok, 22. september, 2017 | Meniny má Móric

III. liga: Vedúce duo doma nezaváhalo

V zápasoch 19. kola III. futbalovej ligy vedúce dva tímy nezaváhali a využili výhodu domáceho prostredia. Na čele je tak naďalej Lokomotíva pred Moldavou B, hoci béčko sa proti V. Šarišu potrápilo.

Takto otvoril skóre v zápase Lok. Košice - V. Šariš domáci Takáč.(Zdroj: Veronika Janušková)

Tretia Barca prehrala v Giraltovciach, pričom utŕžila aj dve červené karty.Naopak, Snina získala v N. Hrušove bod. Z poslednej priečky sa odpútali Topoľany po víťazstve vo Svite.

Svit - Topoľany 1:2 (0:1)

SVIT. Zápas sa hral na dobre pripravenom ihrisku za pekného jarného počasia. Domáci boli iniciatívnejší a v 6. min. z 25 metrov Komenda vytlačil na roh. Od tejto minúty domáci pritlačili súpera, výsledkom boli len tri rohy a šanca Monku v 13. min., ktorý trafil do brankára hostí. Hostia udreli v 24. min., keď Ovšianik strelou spoza 16-ky otvoril skóre. V 30. min. mali hostia ďalšiu šancu, ktorú Marušák zneškodnil. V prvom polčase už diváci veľa vzruchu na ihrisku nevideli. Úvod druhého polčasu patril domácim a v 52. min. Jambor z hranice 16-ky vyrovnal. Hra v poli sa vyrovnala. V 73. min. po kombinácii Kozák - Lajčak - Sabo posledne menovaný z dobrej pozície strieľal vedľa k ľavej žrdi hosťujúceho brankára. V 81. min. po hrubej chybe v obrane domácich Horňák dostal hostí do vedenia. Domáci sa snažili vyrovnať, no v závere šance Kozáka a Tarazhiho ostali nevyužité.

Góly: 52. Jambor - 24. Ovšianik, 81. Š. Horňák. ŽK: Adam, Praščák (Topoľany). Divákov: 300. Rozhodca: Korinko. SVIT: Marušák - Macko, Sabo (75. Tarazhi), Beller (46. Kozák), Jambor - Lajčák, Fridman, Badzík, Kostolník - Monka (46. Tropp), Pekarčík. TOPOĽANY: Komenda - Š. Horňák (86. Csomos), Popka, Liška, Adam - Praščák, Ovšianik, Petro, Tatár (90. M. Horňák) - Kopáč (70. Kandala), Karafa.

D. Dinda

Krásna - Sabinov 0:0

KRÁSNA. Domáce mužstvo vedomé si postavenia v tabuľke začalo rezko. Hostia prijali nasadené tempo, a tak sa hralo hore-dole, avšak absentovala presnosť a akcie v prvom polčase mužstvá nevedeli dotiahnuť do úspešného zakončenia. Do prvej šance sa dostali hostia, keď po zakončení hlavou lopta preletela pozdĺž celej brány. Domáci odpovedali v 9. min., keď na center Matia stojaci pri ľavej žrdi nedosiahol. Potom až do záveru prvého polčasu sa nič neudialo, a tak sa polčas skončil bez gólov. Do druhého polčasu domáci nastúpili razantnejšie, avšak v 53. min. sa do dobrej príležitosti dostal hosťujúci Radačovský. Domáci zvyšovali obrátky a zatlačili hostí na ich polovicu, no zo strany domácich akciám chýbal moment prekvapenia a hlavne presnosť vo finálnej fáze. V druhej polovici druhého polčasu domáci ešte vystupňovali svoj tlak, avšak núkajúce sa možnosti nepresnosťou alebo slabou razanciou neskončili v súperovej sieti, a tak po výsledku 0:0 odchádzali z ihriska spokojnejší hostia.

ŽK: Korfanta - Andraščík. Divákov: 180. Rozhodca: Alexa. KRÁSNA: Tkáč - Domanič, Korfanta, Guza, Monrigal - L. Surgent, Macák (87. M. Surgent), Gedeon, Matia (70. Harda) - Golenya, Frajkor (81. Slezák). SABINOV: Bartoš - Kontroš (14. Radačovský), Sochovič, Novotný, Peregrín - Vranko, Lukáč, Andraščík, Dlugoš - Bašista, Verešpej.

V. Wantruba

Sp. Podhradie - V. Opátske 2:1 (2:0)

SP. PODHRADIE. Hneď v prvej minúte sa v šanci ocitol domáci Kočik, ale sám pred brankárom neskóroval. Gólman Repovský sa zaskvel aj v 6. min. pri strele Maliňáka z tridsiatich metrov. Po rohu Haničáka opäť Kočik hlavičkoval vedľa brány. O pár minút neskôr si s Turczykovou málo razantnou hlavičkou poradil Pollák. V 23. min. Hritz potiahol loptu a prihrávkou našiel A. Mišenčíka, ktorý trafil bránu. V 32. min. bol náskok Spišského Podhradia už dvojgólový, po kolmici Popovca si nabehol Kočik, poslal spätnú prihrávku na Maliňáka, ktorému nezostávalo nič iné, iba premeniť ponúknutú šancu. Po zmene strán Haničákovu strelu vychytal Repovský. Prišla 72. min., prvá strela hostí do priestoru brány hneď znamenala kontaktný gól, presadil sa Turczyk. V 76. min. V. Mišenčík hlavičkoval, no nedal. V 83. min. A. Mišenčík naservíroval loptu Haničákovi, ten však netrafil prázdnu bránu.

Góly: 23. A. Mišenčík, 32. Maliňák - 69. Turczyk. ŽK: Popovec - Krakovský. Divákov: 300.
Rozhodca: Michalík. Sp. Podhradie: Pollák - Popovec, Papcún, V. Mišenčík, Havrila - Haničák (90. Pokrivčák), A. Mišenčík, Prusák - Maliňák, Kočik (58. Matfiak), Hritz (72. Sýkora). V. Opátske: Repovský - Školník, Zábavník, Vilčko (86. Madar), Angelovič (80. Sabol) - Hudák (56. Sciranka), Bandžuch, M. Krakovský, Turczyk - Jakab, P. Krakovský.

V. Šolc

N. Hrušov - Snina 1:1 (1:0)

NIŽNÝ HRUŠOV. V 10. min. sa po štandardnej situácii presadil hosťujúci Bednár, no gól pre postavenie mimo hry neplatil. V 12. min. sa ocitol hosťujúci Marek Lukáč zoči-voči brankárovi domácich, no Janok ukázal bravúrny zákrok. Domáci sa osmelili v 20. min., a to hneď gólom. Na presný Miklošov center si presne nabehol Palko a presnou hlavičkou nedal Muchovi šancu. Od tejto chvíle domáci prevyšovali súpera v bojovnosti. V 40. min. sa pekne uvoľnil Chudina, no jeho strela išla nad bránu. Hostí mohol zdvihnúť v 45. min. Š. Pčola, no strelil vedľa. Druhý polčas začali lepšie hostia a hneď v jeho úvode potrestal chybu domácej obrany Marek Lukáč. V 53. min. pekne vystrelil M. Pčola, no Janok bol na mieste. Záver zápasu sa odohrával medzi šestnástkami, rozhodnúť mohol domáci Smolej, no jeho strela zo 16 m netrafila odkrytú bránu. Hostia odpovedali ešte hlavičkou Hanca nad bránu.

Góly: 20. Palko - 47. M. Lukáč. ŽK: Smolej - Haburaj. Divákov: 350. Rozhodca: Fabíny. N. HRUŠOV: Janok - L. Mezej, Mikloš (70. Molek), Duda, Gromina - Vajda, Hamza, Smolej (63. Kuruc), Chudina - Palko, Sakala (90. T. Mezej). SNINA: Mucha - Tomčák, Hanc, J. Lukáč, M. Pčola - Červeňák (75. Pavlina), Popovič (90. Ľ. Jankaj), Haburaj, Š. Pčola - Bednár, M. Lukáč.

M. Kužma

Svidník - V. Tatry 2:0 (1:0)

SVIDNÍK. Keďže domácim vo viacerých prípadoch chýbal vo finálnej fáze potrebný pokoj alebo presnejšia prihrávka, diváci sa ofenzívneho karnevalu v prvom polčase nedočkali. V 8. min. vyskúšal Daniša prízemnou strelou Luščák a Vaľanyho center vytlačil brankár hostí pre istotu nad brvno. Prvý polčas uzavrel hlavičkou Vyravec, ktorý si pušný prach šetril na druhé dejstvo. V 48. min. pohodlne doklepol do brány prihrávku Šafranka a o deväť minút poslal loptu do siete sklzom druhýkrát, keď po Cenkerovej hlavičke ukázal učebnicový dôraz. Po hodine hry mohol nádeje hostí definitívne pochovať Šafranko, ale jeho strelu do stredu brány Daniš vyrazil. Napriek nepriaznivému vývoju V. Tatry zbrane nezložili a Kakaščík, Šefc či Pačaj skúšali strelecké šťastie štipľavými pokusmi zo stredných vzdialeností. Gólovú bodku za stretnutím mal na kopačke Koša, no v 90. min. pálil iba tesne vedľa žrde.

Góly: 48. a 57. Vyravec. ŽK: Vyravec - Kakaščík, Baránek. Pred 300 divákmi rozhodoval Koňár.
Svidník: Hájovský - Kendra, Horochonič, Morjak, Harakaľ - Puchír (66. Koša), Šafranko, Luščák, Vaľany (76. Paňko) - Vyravec, Cenker (84. Harvilko). V. Tatry: Daniš - Šefc, Baránek, Kubánka, Palguta (70. Semivan), Mihok - Kakaščík (81. Buc), Sova, Šimšaj, Pačaj - Vozár (54. Bača).

I. Makó

Giraltovce - Barca 1:0 (1:0)

GIRALTOVCE. V 5. min. Uhrín preveril Dedinského. Hostia tiež útočili najmä cez Gajdoša. Tomu však v 16. min. Štefánik zmaril čistú šancu. Rozhodujúci moment prišiel v 19. min. Uhrín bežal sám na bránku Barce, obišiel aj Dedinského, ktorý ho v 16-ke fauloval. Nasledovala červená karta pre brankára a nariadený pokutový kop Uhrín premenil. Uhrín v 25. min. vo vyloženej pozícii trafil bočnú sieť a o tri minúty mu Kováč zmaril tutovku. Na druhej strane čaroval aj Štefánik, ktorý v rozpätí 10 minút zachránil pred Gajdošom a Gondoľom. Keďže gól nestrelil ani Blaško a Cauner, skóre sa do prestávky nezmenilo. V druhom polčase domáci hrali veľmi zle a celý polčas to bolo z ich strany veľké trápenie. V 69. min. mali Giraltovčania jedinú šancu v druhom polčase, ale Blaško ju nevyužil. V nadstavenom čase unikol Roško, našiel Durbáka, ten však trafil len žrď. Napätie neuniesol Valkučák, ktorý bol vzápätí vylúčený za urážku rozhodcu.

Gól: 22. Uhrín (z 11 m). ŽK: Hudák - Gajdoš, Gondoľ, Kollár. ČK: Dedinský, Valkučák (Barca). Divákov: 300. Rozhodca: Mišenčík. GIRALTOVCE: Štefánik - P. Partila (46. Roba), Mitaľ, Gdovin, Hudák - Uhrín, Cauner (90.+ Kmec), E. Partila, Čabala - Blaško, Mruz (53. Kaňuk). BARCA: Dedinský - Čižmár, Gondoľ, Šimko, Kuruc - Pastor (85. Roško), Valkučák, Hoščuk, Durbák - Gajdoš (74. Kollár), Ohman (21. Kováč).

M. Deutsch

Lok. Košice - V. Šariš 4:2 (1:1)

DRUŽSTEVNÁ. Klučár už v 4. min. nebezpečne zakrútil svoj pokus od autovej čiary. Ďalšia technická paráda Takáča v 8. min. už rozvlnila súperovu sieť. Hostia sa nepoddávali a Jačišinova hlavička len tesne minula spojnicu brvna a žrde. V 26. min. zastavil Jurek Sedláka nedovolene v pokutovom území, z čoho rezultovala penalta a z nej vyrovnanie z kopačky Keresteša. Lipnický chcel posunúť svojich do vedenia, ale jeho hlavička minula vytúženú métu. Ten istý hráč spolu s Riapošom predviedli ukážkovú narážačku, no Lorinčák nemieril presne. Pred prestávkou sa Kizák dostal na dostrel Rebejovej brány, no v poslednej chvíli mu do strely strčil jeden z obrancov kopačku. Nástup Lokomotívy po návrate zo šatní mal silu uragánu a z neho pramenili rýchle dva góly Riapoša a Paulovčáka. V 64. min. však Keresteš nechytateľným priamym kopom z 25 metrov nedal Rebejovi šancu. Avšak kandidát na postup sa nerozpakoval a v krátkej chvíli sa Riapošom dostal znovu do dvojgólového náskoku.

Góly: 46. a 67. Riapoš, 10. Takáč, 48. Paulovčák - 26. (z pok. kopu ) a 64. Keresteš. ŽK: Jurek, Sima - nikto. Pred 250 divákmi rozhodoval Žulevič. Lokomotíva: Rebej - Paulovčák (83. Končik ), Jurek, Sima, Grunvaldský - Lorinčák, Takáč (79. Klimek), Gere, Klučár (71. Borza) - Lipnický, Riapoš. V. Šariš: Potocký - Sivák, Keresteš, Matvej, Ambrózy - Marchevský, Sedlák, Kizák, Kostovčík - Jačišin (90. Macko), Aľušík (67. Platko)

R. Rondzik

Dva rôzne významy rovnakých futbalových zápisov

DRUŽSTEVNÁ. Nádherné letné počasie prilákalo k Hornádu peknú návštevu. A nemysleli sme tým iba rekreantov na brehoch tejto rieky pozdĺž celého toku od Aničky až po ťahanovský tunel, ale aj na štadión Lokomotívy, ktorý s východoslovenkým 'veľtokom' priam susedí. Slušná návšteva sa na slniečku nielen vyhrievala, ale aj bavila solídnym treťoligovým futbalom.

Svojich priaznivcov nesklamali

Nie div, veď veľký kandidát na postup vyššie sa mohol po prvýkrát predstaviť vlastnému publiku a svojich priaznivcov určite nesklamal. Pomohol tomu pomerne rýchly gól skúseného Takáča, ktorý zužitkoval skvelú prihrávku Riapoša na otvorenie skóre. A práve pre Mikuláša Riapoša mal tento zápas zvláštny význam. Je totiž rodákom z Družstevnej a...." Veľmi som rád, že sa mi splnil sen. Odjakživa som bol 'lokyšta' a hoci som ako žiačik začínal na tomto ihrisku, až teraz som si mohol obliecť dres svojho vysnívaného mužstva dospelých. Podarilo sa mi to až v tridsiatich rokoch, hoci v mládežníckych kategóriách ma cepovali práve železničiari. Potom sa dialo s Lokomotívou to, čo sa dialo, ja som prebrázdil viacero regionálnych ihrísk až sa naše cesty stretli," delil sa so svojimi pocitmi populárny Miky. No a že v domácej premiére hneď dvakrát napol súperovu sieť? "Hm, tréner Vlčej ma pozná a ako strelca ma so sebou do Lokomotívy zobral. Teda, iba som naplnil jeho očakávanie, pomohol svojim spoluhráčom k trom bodom a urobil radosť našim priaznivcom. A verím, že bude ešte väčšia, keď postúpime. O inom ani nemôže byť reč," ukončil vyznania pred odchodom do šatní Mikuláš Riapoš.

Aj na druhej strane bol hráč, ktorý sa mohol tešiť z dvoch úspešných zápisov do štatistík. Miroslav Keresteš, hoci sám ešte "mlaďas", ale už s kapitánskou páskou, držal chvíľami favorita pri zemi, keď si skvele poradil so štandardkami. Najprv bezpečne premenil pokutový kop a v druhom polčase parádne napol sieť za Rebejom z priameho kopu a navyše zo slušnej vzdialenosti. Trénuje to? "Samozrejme, že to na tréningu skúšam a v zápasoch sa o podobné pokúšam. Raz to vyjde, dvakrát nie, ale ja si verím a potom to už nejaký veľký problém nie je. Podstatné je sebavedomie, bez neho to nejde. Aj preto som sa k štandardke takto postavil a gól som chcel dať," vyvracal všetky pochybnosti o náhodnosti tohto pekného futbalového momentu. "Len škoda, že ani moje dve úspešné strely nestačili aspoň na bodík. Ten by sa nám hodil a tajne sme o ňom hútali cestou do Družstevnej. Ale súper odpovedal štyrmi, tak niet čo riešiť," vyrovnával sa s bodovou stratou svojho tímu dvdsaťjedenročný zadák pivovarníkov.

Rudolf Rondzik

Moldava B - Stropkov 3:2 (2:1)

REŠICA. Domáci pohrozili v 14. min. po rohu Rybára. Bezgólový stav vydržal do 22. min., keď po prízemnom centri presne namieril Medvec. Tento gól domácich naštartoval a v priebehu troch minút zvrátili stav zápasu. Najprv v 24. min. Hanzel vysunul Smreka, ktorý s prehľadom skóroval. O tri minúty neskôr domáci predviedli svoju najkrajšiu akciu, keď Kozár potiahol loptu po krídle a jeho spätnú prihrávku bezpečne premenil Hanzel. Moldavčania mohli zvýšiť svoj náskok, no Hanzel mieril z priameho kopu tesne vedľa a štandardku Rybára tesne minul Fazekaš. Druhý polčas sa začal vo svižnom tempe. Skóre sa zmenilo v 69. min., keď aktívne hrajúci Stropkovčania vtipne rozohrali rohový kop, ktorý presne zakončil Donutovský. Vzápätí akrobatickými nožničkami zakončoval Hanzel, no jeho pokus tesne minul bránu hostí. V obrovskej šanci sa v 84. min ocitol Rybár, ale jeho strelu obrana Stropkova zblokovala. Konečnú podobu skóre stanovil v 86. min. Palenčár.

Góly: 24. Smrek, 27. Hanzel, 86. Palenčár - 22. Medvec, 69. Donutovský. Divákov: 250. Rozhodca: Pavlovský. MOLDAVA: Konkoly - Smrek, Mačaj, Fazekaš - Kozár, Rybár, Maďarík, Petričko, Schnurer (57. Rusinko) - Hanzel, Palenčár. STROPKOV: Jamroškovič - Donutovský, Zápotocký, Kaňuk, Fiľarský (64. Vachaľ) - Veselý, Kentoš, Medvec, Gonos - Čepa, Adamica.

Najbližší program

17. kolo 6.4. o 16.30 hod.: Giraltovce – Snina, Lok. Košice – Barca, Sp. Podhradie – N. Hrušov, V. Šariš – Moldava „B", Krásna – V. Opátske , Svidník – Stropkov, Svit – Sabinov, Topoľany – V. Tatry.
20. kolo 10. 4. o 10.30 hod.: Topoľany - Svidník, o 15.30 hod.: Giraltovce - Svit, V. Tatry - Krásna, Sabinov - Moldava "B", Stropkov - Sp. Podhradie, V. Opátske - Lok. Košice ,V. Šariš - Snina, N. Hrušov - Barca. Dohrávka 18. kola 13. 4. o 16.30 hod. V. Tatry - Svit.

V pešej zóne im povolili štyri autá. Dorazilo ich trinásť

Z Hlavnej si organizátor promo večierka urobil parkovisko vozidiel Renaultu a Tempusu.

Do parku na Aničke autá nesmú. Ale rely tam bude

Preteky v rekreačnej zóne vyvolávajú otázky. Magistrát: Majú všetky povolenia.

Ohlásil bombu na súde, ten ho vzal do väzby

Starší Košičan sa v pondelok postaral o 20. evakuáciu budovy košických súdov.

Ťahanovčania, pozor. Prišli svine z Družstevnej

Starosta: Je ich priveľa, ľudia sa boja.

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.