O prípadnom postupe Novovešťanov rozhodne piaty zápas

Play-off medzi Spišiakmi a Prievidzou spozná víťaza v stredu.
Play-off medzi Spišiakmi a Prievidzou spozná víťaza v stredu. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|4. apr 2011 o 00:00

Najmenej žiaducim súperom pre basketbalistov Spišskej Novej Vsi bola práve Prievidza. Po dvoch zápasoch to však vyzeralo na hladký priebeh celej série.

SP. NOVÁ VES. Najmenej žiaducim súperom pre basketbalistov Spišskej Novej Vsi bola práve Prievidza. Po dvoch zápasoch to však vyzeralo na hladký priebeh celej série, keď Novovešťania viedli 2:0 a v stredu mohli doma potvrdiť postup do semifinále.

Predĺženie

Na prekvapenie spišskonovoveských fanúšikov, v stredu sa žiadne postupové oslavy nekonali a po heroickom výkone Prievidza znížila stav série na priebežných 2:1.

Štvrté pokračovanie bolo v sobotu v baníckom meste. V riadnom hracom čase sa súboj skončil remízou 74:74. Po nadstavenom hracom čase zvíťazili domáci 93:84.

"Začali sme s väčším nasadením, ako v tom stredajšom zápase. Znova nám však nevychádzali trestné hody, s ktorými sa trápime už tretie stretnutie za sebou. Mali sme aj veľa stratených lôpt. V závere a v predĺžení už bolo ťažké ubrániť ich najlepšieho strelca Halletta, čo rozhodlo," zhodnotil štvrtý play-off zápas hráč BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Boris Kovalík.

V stredu o všetko

Z dobre vyvíjajúceho sa priebehu pre Spišiakov sa nakoniec stala veľká dráma. Definitíva padne v stredu večer v Spišskej Novej Vsi.

"Pod väčším tlakom sme teraz my. Musíme tento dôležitý zápas zvládnuť. Zvlášť to dlhujeme divákov za stredajšiu prehru," dodal B. Kovalík.

Fakty

Súhrn štvrtých stretnutí štvrťfinále play-off: Prievidza - Sp. N. Ves 93:84 po predĺženi (31:40, 74:74) - stav série: 2:2. Najviac bodov: Hallett 26, Majoroš 19, Jones a Uhlíř po 12 - L. Johnson 21, Baldovský 19, Mróz 18, TH: 35/27 - 21/12, trojky: 10 - 10, fauly: 24 - 30, rozhodovali: J. Janáč, Tomašovič a Fuska, 2700 divákov.

B. Bystrica - Nitra 79:74 (38:38) - stav série: 2:2. Handlová - Levice 71:74 (31:40) - stav série 2:2.