Utorok, 17. október, 2017 | Meniny má Hedviga

O prípadnom postupe Novovešťanov rozhodne piaty zápas

Najmenej žiaducim súperom pre basketbalistov Spišskej Novej Vsi bola práve Prievidza. Po dvoch zápasoch to však vyzeralo na hladký priebeh celej série.

Play-off medzi Spišiakmi a Prievidzou spozná víťaza v stredu.(Zdroj: Jozef Petruška)

SP. NOVÁ VES. Najmenej žiaducim súperom pre basketbalistov Spišskej Novej Vsi bola práve Prievidza. Po dvoch zápasoch to však vyzeralo na hladký priebeh celej série, keď Novovešťania viedli 2:0 a v stredu mohli doma potvrdiť postup do semifinále.

Predĺženie

Na prekvapenie spišskonovoveských fanúšikov, v stredu sa žiadne postupové oslavy nekonali a po heroickom výkone Prievidza znížila stav série na priebežných 2:1.

Štvrté pokračovanie bolo v sobotu v baníckom meste. V riadnom hracom čase sa súboj skončil remízou 74:74. Po nadstavenom hracom čase zvíťazili domáci 93:84.

"Začali sme s väčším nasadením, ako v tom stredajšom zápase. Znova nám však nevychádzali trestné hody, s ktorými sa trápime už tretie stretnutie za sebou. Mali sme aj veľa stratených lôpt. V závere a v predĺžení už bolo ťažké ubrániť ich najlepšieho strelca Halletta, čo rozhodlo," zhodnotil štvrtý play-off zápas hráč BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Boris Kovalík.

V stredu o všetko

Z dobre vyvíjajúceho sa priebehu pre Spišiakov sa nakoniec stala veľká dráma. Definitíva padne v stredu večer v Spišskej Novej Vsi.

"Pod väčším tlakom sme teraz my. Musíme tento dôležitý zápas zvládnuť. Zvlášť to dlhujeme divákov za stredajšiu prehru," dodal B. Kovalík.

Fakty

Súhrn štvrtých stretnutí štvrťfinále play-off: Prievidza - Sp. N. Ves 93:84 po predĺženi (31:40, 74:74) - stav série: 2:2. Najviac bodov: Hallett 26, Majoroš 19, Jones a Uhlíř po 12 - L. Johnson 21, Baldovský 19, Mróz 18, TH: 35/27 - 21/12, trojky: 10 - 10, fauly: 24 - 30, rozhodovali: J. Janáč, Tomašovič a Fuska, 2700 divákov.

B. Bystrica - Nitra 79:74 (38:38) - stav série: 2:2. Handlová - Levice 71:74 (31:40) - stav série 2:2.

Polícia o akcii Shark: Štát ukrátili o takmer 28 miliónov eur

Fingovali vysoké náklady na reklamu, rozdiel si vyplácali na ruku.