Sobota, 21. október, 2017 | Meniny má Uršuľa

Výmena stráží v Slovenskom pohári

Už sa tešia na Innsbruck a kickboxerský sviatok pod hlavičkou Svetového pohára, ale musia si plniť aj domáce povinnosti. Pred výletom do olympijského mesta stihla domáca elita absolvovať ešte 4. kolo Slovenského pohára.

KOŠICE. Dejiskom predposledného kola dlhodobej pohárovej súťaže vypísanej Slovenským zväzom kickboxu bola športová aréna SOUŽ v Košiciach a v disciplínach light kontakt, full kontakt, K 1 Rules a semi kontakt open si meralo sily 101 pretekárov zo 17 klubov. Dobrú povesť už tradične potvrdili borci košického Guard Steel Trans klubu, ktorí nasadili do bojov 25-členný tím. Tešili sa nielen z jasného prvenstva v poradí klubov v 4. kole, ale položili aj dobré základy na vybudovanie celkového prvenstva v Slovenskom pohári, keď v tabuľke družstiev predstihli na čele svojho mestského rivala ŠKP Košice.

Pretekári špičkového slovenského klubu vybojovali celkovo 8 prvých, 5 druhých a 5 tretích miest, a v celkovom súčte 57 bodov, čo znamenalo bezpečný náskok 25 bodov pred druhým v poradí Magic Liptovský Mikuláš. Organizátor turnaja ŠKP Košice nazbieral 31 bodov a obsadil bronzovú priečku. Takáto deľba bodov zamiešala aj celkovú klasifikáciu Slovenského pohára, Guard Steel Trans klub Košice pocestuje začiatkom mája na posledný turnaj do Trnavy s náskokom 11 bodov na košický ŠKP. A to sú jediní ašpiranti na celkové prvenstvo v sezóne 2010/11, tretí Liptovský Mikuláš má totiž stratu na ŠKP 56 bodov. Ten sa pobije s Kickbox klubom Bardejov (135 bodov) o konečnú tretiu priečku.

O víťazoch turnaja v Košiciach aj čosi konkrétnejšie. "Z našich pretekárov si najlepšie počínal skúsený Ladislav Tóth, ktorý vyhral light kontakt do 79 kg a premožiteľa nenašiel ani v open kategórii (bez rozdielu hmotnosti) semi kontakt," kvituje stabilitu jeho formy v tejto sezóne šéftréner Guard Steel Trans klubu Peter Onuščák. "Ďalšie víťazstvá si na svoje konto pripísali naše tradičné opory Matej Višnai v light kontakte do 84 kg, Pavol Gaško v light kontakte do 69 kg a Patrik Čerňa v light kontakte do 63 kg. Potešili nás aj víťazstvá Ľubomíra Urbana vo full kontakte do 71 kg a Mateja Englera v rovnakej disciplíne do 86 kg, ale najväčším prekvapením bolo váíťazstvo 17-ročného Tomáša Čabu pri jeho súťažnej premiére v light kontakte do 57 kg."

Exminister Krajči havaroval pod vplyvom alkoholu

Bývalý minister vnútra Mečiarovej vlády mal nafúkať po nehode necelé promile.

Priebežne aktualizované

Športový víkend na východe - servis výsledkov a faktov

Ako sa skončili zápasy a podujatia v rôznych športoch.

Pri mauzóleu Andrássyovcov otvorili návštevnícke centrum

Návštevníci nájdu potrebné informácie, budú si tu môcť kúpiť vstupenky.

Minúta po minúte: České voľby sa skončili, extrémisti môžu byť druhí, Babiš vedie

Česi rozhodli o smerovaní krajiny, voľby vyhrala strana Andreja Babiša ANO.