III. liga: Jar zmeny na čele tabuľky nepriniesla

Sportnet|28. mar 2011 o 00:00

V prvom jarnom kole III. ligy vedúce trio nezaváhalo, naplno bodovala Lokomotíva, moldavské béčko i Barca, ktorá vo víkendovom šlágri na domácom ihrisku zdolala Sninu 2:1.

Tesnejšie bodové rozdiely sú na spodku tabuľky, kde sú momentálne Topoľany s jednobodovou stratou na Sp. Podhradie. Dole môže niečo zmeniť duel V. Tatry - Svit, ktorý sa nehral pre nespôsobilý terén.

V. Tatry - Svit

Nehralo sa pre nespôsobilý terén. O výsledku zápasu rozhodne ŠTK.

V. Opátske - Moldava B 1:2 (1:1)

V prvom jarnom kole sa stretli dve mužstvá z čela tabuľky. V. Opátske, ktoré nechcelo stratiť kontakt s Moldavou potrebovalo vyhrať. Do prvej šance sa však dostalo mužstvo hostí v 6. min., keď Repovského ohrozil Ribár. Potm domáci pritlačili, ale ich hernú koncepciu narušili zranenia Majoroša a Angeloviča M., čo hostia využili na strelenie úvodného gólu Palencsárom. Potom sa osmelili aj domáci a gólovú strelu Petra Krakovského vytlačil Novák na roh. Hneď z rohu za domácich vyrovnal hlavou Zábavník, ktorému prihrával Sciranka. Do vedenia sa domáci mohli dostať strelou Petra Krakovského, ale proti bol znovu brankár hostí Novák. Do druhého polčasu nastúpili obe mužstvá s rovnakým cieľom - rozhodnúť stretnutie vo svoj prospech, dlho sa však odohrával len boj medzi šestnástkami, a vyzeralo to, že sa mužstvá rozídu zaslúženou remízou. Prišla však 79. min., keď po hrubej chybe jedného z najlepších hráčov domáceho mužstva Vilčka skóroval žolík hostí Kozár a rozhodol stretnutie v prospech Moldavy.

Góly: 32. Zábavník - 22. Palencsár, 76. Kozár. ŽK: Rakovský. Rozhodca: Alexa. Diváci: 300. V. OPÁTSKE: Repovský, Školník, Zábavník, Vilčko, Angelovič P. (79. Krakovský M.), Angelovič M. (16. Sciranka), Bandžuch, Majoroš (19. Hudák), Turczyk, Jakab, Krakovský P. MOLDAVA: Novák, Palencsár, Smrek, Mačaj, Handzuš, Hanzel, Bačík (70. Kozár), Frizoni, Ribár (80. Rusinko), Maďarík.

N. Hrušov - Lok. Košice 1:2 (0:1)

Za pekného jarného počasia sa hral zaujímavý futbal. Ašpirant na postup začal s náporom, počas zápasu strácala Lokomotíva paru. Útoky sa striedali na jednej i druhej strane a v nadstavenom čase prvého polčasu Riapoš vsietil úvodný gól stretnutia. V druhom polčase domáci zodpovedne pristúpili k zápasu a Lokomotíve sa nepodarilo prekonať dobre chytajúceho brankára. V 65. min. domáci vsietili gól, no postranný rozhodca ho neuznal. Aktivita domácich neupadla, čoho príkladom bol v 67. min. vyrovnávajúci gól z kopačky Palka. Od toho momentu Lokomotíva znervóznela a hráči sa nevedeli presadiť. V nadstavenom čase, keď rozhodca nastavil 4 minúty a hrala sa už ôsma, hosťujúci hráč udrel hlavou hráča Palka do hlavy. Okamžite ho odniesli do nemocnice. Na prekvapenie všetkých prítomných rozhodca to neposúdil ako faul, no odpískal rohový kop, z ktorého Lokomotíva po skrumáži vsietila víťazný gól.

Góly: 67. Palko - 45. Riapoš, 90. Šmelko. ŽK: Duda, Palko - Šmelko. Rozhodca: Tabiš. Diváci: 350. N. HRUŠOV: Janok, Duda, Mezej L., Gromina, Vajda, Palko (94. Čop), Mikloš, Chudina, Sakala, Hanza (90. Mezej T.), Svetlík (19. Kukuruc). LOK. KOŠICE: Petruška (71. Chovan), Gere M., Pavlovčák (71. Šmelko), Lipnický (85. Zajac), Takáč, Jurek, Grunvaldský, Riapoš, Gere P. Lorinčák, Chmelo.

Stropkov - Krásna 1:0 (0:0)

STROPKOV. Domáci vedomí si svojho postavenia po jesennej časti súťaže začali aktívne. Po krížnej prihrávke Kentoša na loptu tesne pred bránou nedočiahol Vachaľ. Po prvom rohovom kope Tesly poslal pohotovo loptu do stredu brány hostí Dolutovský, no tam stál pozorný brankár Tkáč. To bolo na dlhšiu chvíľu zo strany domácich všetko. Hostia boli totiž skoro pri každej lopte skôr a ich hre nechýbala ani potrebná agresivita. Až po polhodine hry išla ďalšia priama strela na bránu hostí z kopačky Kentoša, ale opäť iba do stredu brány. Po rohovom kope lopta Fiľarského smerovala tesne vedľa brány. Ani po zmene strán to zo strany domácich nebolo o nič lepšie. Snahu im uprieť nemožno, ale ich strelecká úspešnosť bola nulová. Strelám Kentoša, Dolutovského i Kaňuka chýbala najmä prudkosť a moment prekvapenia a ich hre presnosť v rozohrávke a najmä dôraz na celom ihrisku. Nakoniec sa však vytúženého gólu predsa len dočkali. V 77. min. dovtedy dobre chytajúci Tkáč nedosiahol na centrovanú loptu, v súboji bez nej zrazil Dolutovského a nariadený pokutový kop premenil Veselý. Zisk takých prepotrebných troch bodov určite Stropkovčanov prebudí k lepším výkonom.

Gól: 77. Veselý (pok. kop). ŽK: Kaňuk, Fiľarský - Golenya. Rozhodoca: Palinksý, Diváci: 400. STROPKOV: Roškoviš Jan - Fiľarský (90. Berežný), Adamica, Zápotocký, Kaňuk - Medvec, Veselý, Gonos, Dolutovský - Kentoš, Vachaľ. KRÁSNA: Tkáč - Domanič, Korfanta, Gedeon, Monrigal - Frajkor (79. Čobik-Ferčík), Guza, Surgent L., Macák (81. Bodnár) - Golenya, Matia (84. M. Surgent).

Sabinov - Svidník 2:2 (1:0)

Od úvodu zápasu sa obe mužstvá snažili o útočný futbal. Domáci mali viac loptu na nohách, ale nepresnými prihrávkami dávali šancu hosťom k rýchlejšiemu prechodu do útoku. Až prišla 27. min. a domáci mali možnosť zahrávať pokutový kop po ruke hosťujúceho hráča. Brankár hostí z 11 metrov loptu vyrazil a dobiehajúci Verešpej zo šiestich metrov nastrelil brvno. Bola to prvá šanca v tomto priebehu hry z oboch strán. V 40. min. po peknom centri Verešpeja hlavičkoval Bašista, brankár hostí loptu neudržal a Novotný dokopol loptu do siete. Druhý polčas sa začal pre domácich zle, keď hosťujúci hráč zblízka prudko nakopol domáceho hráča v šestnástke do ruky a na prekvapenie všetkých a po dlhšom váhaní rozhodcu odpískal jedenástku, ktorú Horochovič premenil a upravil stav na 1:1. Domácich gól otriasol, bolo to vidieť na nepresných prihrávkach a slabšom pohybe. V 63. min. mohol domáci Dlugoš dať gól, keď pekne vystrelil, ale brankár Hájovský vyrazil loptu na roh. Po zahraní rohového kopu domáci Novotný hlavou nedal šancu brankárovi hostí a stanovil stav na 2:1. Po góle hostia znervózneli, pritvrdili hru, komentovali každé rozhodenie rozhodcu. V 79. min. mohli hostia vyrovnať, ale hráč hostí zo 6 metrov kopol len do pravej žrde Valkovičovej brány. V 86. min. už bolo 2:2, keď po chybe v strede domácej obrany sa presadil hráč hostí Koša.

Góly: 40. a 64 Novotný - 46. Horochoviš (11 m), 86. Koša. ŽK: 0 - Kendra, Luščák, Šafranko. Rozhodca: Bíroš. Diváci: 250. SABINOV: Valkoviš - Sochovič R., Janiga, Sochovič D. (38. Andraščík), Novotný, Peregrin, Vranko, Lukáč, Dlugoš J., Bašista D. (60. Kontroš), Verešpej M. SVIDNÍK: Hájovský - Vyravec, Luščák, Kendra, Vaľany (75. Koša), Harakaľ, Cenker, Šafranko, Paňko (75. Moriak), Horochovič, Puchír (90. Čakurda)

V. Šariš - Sp. Podhradie 2:2 (1:0)

VEĽKÝ ŠARIŠ. Lepšiu úroveň mal druhý polčas. V prvej 45-minútovke boli iniciatívnejší hostia najmä vďaka agilnému kapitánovi A. Mišenčíkovi, ktorý v 6. minúte vyslal prvú strelu zápasu, minul ňou domácu bránku. Domáci dokázali odpovedať až v 34. minúte, keď sa po pravom krídle prebil Sedlák a z jeho prihrávky vystrelil veľmi tvrdo, ale rovno na brankára Jačišin. V samom závere prvého polčasu po Kizákovom rohovom kope vznikla pred bránou hostí trma-vrma a v nej sa najlepšie zorientoval Aľušik, ktorý v pokľaku dokázal loptu zasunúť do siete. Hostia po zmene strán mali zas viac z hry a teraz aj s gólovým efektom. Postaral sa oň v 70. minúte Havrila, keď "na malom vápne" dorazil loptu spoza Siváka do brány. Hneď z protiútoku výborne vystrelil Jačišin, ale zas len do brankára. V tejto fáze sa hral najlepší futbal, súperi sa striedali v útočných aktivitách a napr. bránu minula len tesne krásna hlavička V. Mišenčíka. V 84. minúte zahral rohový kop Kizák a vysokánsky Sivák osamotený na hranici šestnástky trafil utešenou dlhou hlavičkou ľavý horný roh Pollákovej brány. Hostia sa s tým nezmierili a v nadstavenom čase po rohovom kope A. Mišenčíka sa v hlúčiku hráčov najlepšie zorientoval Popovec a hlavou v páde strelil vyrovnávajúci gól.

Góly: 45. Aľušik, 84. Sivák - 70. Havrila, 90. Popovec. ŽK: Adam, Chovan, Aľušik, Jačišin – Havrila. Divákov: 150. Rozhodca: Juhas. VEĽKÝ ŠARIŠ: Potocký - Adam, Sivák, Chovan, Ambrozy (77. Platko) - Kostovčík (46. Marchevský), Kizák (89. Hvizdoš), M. Keresteš, Aľušik - Jačišin. SPIŠSKÉ PODHRADIE: Pollák - Popovec, V. Mišenčík, Havrila, Rób. Hritz - Haničák, A. Mišenčík, Prusák, Maliňák (86. Benko) - Kočik (59. Matfjak), Rich. Hritz (52. Sýkora).

Giraltovce - Topoľany 1:0 (1:0)

GIRALTOVCE. Obe mužstvá hrali prvých 20 minút opatrne, vlastne sa len oťukávali a tak sa hralo prevažne medzi šestnástkami. V 21. min. prišiel prvý vzruch, keď Caunerov kop vyrazil Komenda a Čabala následne prestrelil. O tri minúty neskôr si to Cauner a Komenda zopakovali s tým istým výsledkom. Giraltovčania sa postupne viac presadzovali, využívali rýchleho Blaška a robili hosťom v defenzíve veľké problémy. V 41. min. ešte vo vyloženej šanci Gdovin minul, ale v 45. min. prišiel rozhodujúci moment zápasu, keď Čabala ideálne našiel Kaňucha a ten hlavou skóroval. V druhom polčase sa hostia snažili preraziť, ich technická hra však končila pred pokutovým územím Štefánika. Naopak, domáci mohli skórovať v 52. min., ale Vojta strieľal z voleja nad a v 66. min. Kaňuch vo vyloženej pozícii zblízka minul loptu. Topoľany to nevzdávali, ale pokusy Kandalu a Ovšianika boli platonické. Na druhej strane ich podržal skvelý Komenda, keď v 62. min. zázračne vyrazil Kaňuchovu hlavičku a v 90. min. smelým zákrokom vychytal ďalší priamy kop Caunera. Záver zápasu si domáci kontrolovali a zaslúžene získali tri body.

Gól: 45. Kaňuch. ŽK: Hudák, Vojta - Kandala, Ovšianik. Rozhodca: Bucko. Diváci: 200. GIRALTOVCE: Štefánik, Gdovin, Mitaľ, Vojta, Hudák (70. E. Partila), P. Partila, Cauner, Čabala (89. Roba), Uhrín, Kaňuch, Blaško (78. Mrúz). TOPOĽANY: Komenda, Petro, Liška, Kopka, Adam, Kopáč (42. Tabaka, 87. Surmin), Praščák, Ovšianik, Tatár, Kandala, Karafa.

Barca - Snina 2:1 (1:1)

KOŠICE. V slnečnom počasí sa ako prvý vyznamenal domáci gólman Dedinský, ktorý mal čo robiť s Popovičovým pokusom. Ten istý hráč zahral v 8. min. štandardku a po nej sa hostia Lukáčom dostali do vedenia. Odpoveď Barčanov nenechala na seba dlho čakať. Nádhernú akciu zakončil milimetrovou prihrávkou Durbák a Pástorovi neostalo nič len trafiť odkrytú časť Muchovej brány. Durbák sa neskôr dostal do šance i sám, no Mucha mu radosť pokazil odvážnym pádom pod nohy. Gajdošov priamy kop skončil na brvne sninskej konštrukcie. Po prestávke prebiehala viac-menej iba medzi pokutovými územiami. V 62. min. sa vyznamenal Dedinský, keď v poslednom momente stiahol loptu z kopačky M. Pčolovi. U domácich sa o streľbu pokúšal Hoščuk, ale jeho pokusom vždy chýbali nejaké centimetre. V samom závere sa o parádu postaral Gajdoš, no rovnako efektne zasiahol aj sninský brankár. To najlepšie však prišlo úplne nakoniec. To Durbák dotlačil loptu do siete a zavŕšil tak záverečné úsilie svojho tímu o zisk troch bodov a postup na tretiu priečku práve pred svojho súpera.

Góly: 11. Pástor, 90. Durbák - 8. Lukáč. ŽK: Durbák - Popovič. Pred 125 divákmi rozhodoval Slebodník. BARCA: Dedinský - Kollár (48. Čižmár), Gondoľ, Šimko, Kuruc - Pástor, Hoščuk, Tokoly, Anguš (54. Oros) - Durbák, Gajdoš. SNINA: Mucha - Krajník (80. Halagan), Lukáč, Hanc, Tomčák - M. Pčola (68. Jankaj), Popovič, Haburaj, Červeňák - Bednár, Š. Pčola.

1. Lok. Košice 17 12 3 2 34:14 39
2. Moldava B 17 11 3 3 37:21 36
3. Barca 17 10 3 4 28:18 33
4. Snina 17 9 4 4 35:20 31
5. V. Opátske 17 8 5 4 34:25 29
6. Giraltovce 17 8 3 6 19:17 27
7. Sabinov 17 7 3 7 27:29 24
8. Svidník 17 6 5 6 25:23 23