Nedeľa, 24. september, 2017 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Florko neotvorilo semifinálové dvere

Dva roky po sebe získali florbalisti FbO Florko Košice titul vicemajstra domácej extraligy, no tretí raz sa im to nepodarí. Nečakanú stopku im vystavil vysokoškoláci z Hurikánu Bratislava, ktorý štvrťfinálovú sériu vyhrali 3:1.

KOŠICE. Štvrtý celok tabuľky po základnej časti Florko Košice nevyužilo domáce prostredie vo štvrťfinále proti Hurikánu, keď prvý duel prehrali. Sériu sa im podarilo vyrovnať, avšak na palubovke ich súpera sa im už tak nedarilo a prehrali 3:4 po predĺžení a 4:9.

Oporám sa nedarilo

Aj keď mali s týmto celkom v základnej časti priaznivú bilanciu, keď dvakrát vyhrali, no v play-off už nemali potrebné šťastie. Vicemajster bol v úlohe papierového favorita, avšak tú nedokázal využiť aj preto, že niektorým hráčom sa nedarilo. Tréner Pavol Blaško očakával viac od skúsenejších hráčov, lebo Florko malo predsa len vyššie ciele. Vyradenie vo štvrťfinále je sklamaním, čo neskrýval ani samotný kormidelník. "Chceli sme viac, no nevyšlo to. Vyradenie berieme ako realitu. V závere akoby našim hráčom odišla forma. Najmä kľúčovým hráčom ako Segľa či Demen. Snahu im nemožno uprieť, ale to jednoducho nestačilo. Mrzieť nás môže slabé premieňanie šancí a rovnako aj využívanie presilových hier, čo nás nakoniec stálo vyradenie z ďalších bojov," hovorí P. Blaško. Jeho zverenci nezvládli tretí zápas. Mali ho veľmi dobre rozohraný, no svojou nedôraznou koncovkou i hrou v obrane umožnili súprovi vrátiť sa do stretnutia, ktoré nakoniec dotiahol do víťazného konca. "Lepší vstup do zápasu sme si nemohli želať, keď sme v prvej minúte vyhrávali už 2:0 a mali ďalšie tutovky. Žiaľ, nedali sme a v predĺžení to už bol vabank a ten lepšie zvládli hostitelia. Aj v druhom stretnutí sme sa ujali vedenia, ale potom sme dostali päť gólov. Dokázali sme znížiť na 3:5, štvrtý gól mohol pridať Segľa, ale svoje sóle nezakončil. Nič sme nevyťažili ani z viacerých prečíslení, no Hurikán dokázal potrestať naše chyby a záver už bol v jeho réžii. Nám sa prestalo dariť a výsledok bol taký aký bol. Nezodpovedá priebehu. Poslednú tretinu sme nezvládli, chlapci sa snažili, ale nebolo im to nič platné," konštatoval P. Blaško. Bratislavský Hurikán oplatil vicemajtrovi minuloročné vyradenie rovnakým výsledkom vo štvrťfinále. "Sezóna sa pre nás skončila a teraz zostáva na starších hráčoch či budú chcieť hrávať aj naďalej alebo príležitosť dostanú mladší. Som rád, že sa do základu prebojovali aj dvaja mladí hráči Vrábeľ a Katlovský, čo považujem za veľmi pozitívne. Aj keď sezóna skončila, trénujeme naďalej, lebo nás čaká vyvrcholenie juniorskej aj dorasteneckej súťaže," dodal P. Blaško.

Vstup medzi seniorov nie je jednoduchý. Ako žijú košickí?

Veľa času a žiaden kolektív. To je prechod z aktívneho života do toho seniorského.