Sobota, 25. november, 2017 | Meniny má Katarína

V prvoligovom derby sa radovala Moldava

Vo východoslovenskom derby sa tešili domáci hráči Moldavy. Michalovciam pripravili prvú jarnú prehru, takže ich radosť bola dvojnásobná, keďže porazili kvalitného súpera.

MOLDAVA. Do kariet im zahral rýchly prvý gól, druhým istili výhru až na samom konci zápasu.

"Naša túžba bola zvíťaziť, ale vedeli sme, že to nebude jednoduché, veď Michalovce sú s Trenčínom mužstvo jari. Z troch doterajších zápasov získali deväť bodov, sú nadupaní. Podarilo sa nám streliť gól, z čoho sme mohli ťažiť, ale súper hral kvalitne, takŽe to bolo vyrovnané. V druhom polčase nás hostia zatlačili. Nedokázali sme podržať loptu, museli sme prestriedať. V tých chvíľach sme mali aj šťastie, že Michalovčania to nezužitkovali lepšie. Otrepali sme sa však a vrátili sme sa do normálnych koľají. V závere sa nám ešte podarilo streliť gól do otvorenej obrany," zhodnotil tréner Moldavy Karol Kisel.

Bez gólu sa nevyhráva

Hosťujúci kormidelník Vlastimil Petržela výstižne skonštatoval: "Obidve mužstvá chceli vyhrať, ale my sme nestrelili gól a bez toho sa, samozrejme, na trojbodový zisk pomýšľať nedá," uviedol.

Ako dodal, úvodný gól stretnutia podľa neho padol z postavenia mimo hry, ale priznal i to, že jeho tím prvý polčas premárnil. "Domáci bránili a nepúšťali nás do šancí. Ak sa niečo aj rysovalo, nevyužili sme to. Museli sme hrať do plných, hráči sa snažili kombinovať, to im vytknúť nemôžem. Ako som však už povedal, nedali sme gól, a tak sme nemohli vyhrať," zdupľoval Petržela.

Moldava - Michalovce 2:0 (1:0)

MOLDAVA. Prvý polčas bol jednoznačne v réžii Moldavy, najmä Seyidi mal tri vyložené šance, z ktorej premenil len jednu, keď po akcii Liluashviliho doklepol loptu do siete. Už v 9. minúte sa tak domáci dostali do rýchleho vedenia. To poznačilo ďalší vývoj, hostia prakticky celý prvý polčas len bránili, až na jeden nebezpečný rohový kop a následnú hlavičku. Druhé dejstvo malo opačný priebeh, Moldava sa stiahla až pred vlastnú šestnástku. Michalovce sa snažili vyrovnať, ale napriek tlaku si nevypracovali žiadnu vyloženú šancu. V nadstavenom čase hostia všetko stavili na útočnú kartu, ale to sa im vypomstilo, keď im z protiútoku unikol Tomáš Labun a poistil víťazstvo domácich.

Góly: 9. Seidi, 90. T. Labun, ŽK: 55. Martin Kováč, 68. Tskarozia, 88. Kokanovič - 40. Vanák, 89. Mižík, rozhodovali: Ježík - Mikulaj, M. Sluk, 3 150 divákov. FK BODVA: Novák - Poleť, Kováč, Kostoláni, Majný - Bališ (61. Timkovič), Hanták (69. Kokanovič), Ckarodzija, Labun - Liluašvili (75. Bačík), Seidi. MFK ZEMPLÍN: Brudňak - Janek, Mižík, Trninič, Vanák - Waseem (57. Ruskovský), Zonzon, Hořava, Hottek (57. Kunca) - Serečin, Špilár (77. Gamkrelidze).

sita

Lučenec - Rim. Sobota 2:2 (0:1), góly: 71. Masár, 88. D. Sninský - 9. Práznovský, 67. Pisár (11 m), ŽK: 67. Riečičiar - 42. P. Sedlák, 57. Migaľa, ČK: 71. Migaľa (po 2. ŽK), rozhodovali: Jaška - Jenčura, Žákech, 1 200 divákov.

Trenčín - Šaľa 2:1 (0:1), góly: 67. Aldo Baez, 72. M. Ševela - 12. Mihálik, ŽK: 66. Kleščík - 51. Zajac, 60. Devečka, 72. Konopásek, rozhodovali: Molitoris - Rendko, Kubica, 864 divákov.

Petržalka - Senec 3:0 (1:0), góly: 38. Schranz, 71. Augustín, 78. Schustrík, ŽK: 72. Klenovský - 50. Hromkovič, 57. Gabriel, rozhodovali: Horváth - Košecký, Súkeníková, 650 divákov.

Zápasy Púchov - Liptovský Mikuláš a Dolný Kubín - Ružomberok B preložili na 30. 3.

1. Trenčín 22 17 4 1 53:17 55
2. Petržalka 22 9 9 4 39:22 36
3. Michalovce 22 10 4 8 34:31 34
4. Moldava 22 9 6 7 36:28 33
5. R. Sobota 22 9 5 8 25:24 32
6. Lučenec 21 8 6 7 31:28 30
7. Senec 21 8 6 7 28:27 30
8. L. Mikuláš 20 8 2 10 27:32 26