Hádzanárska rarita: Prešovčania dohrávali dvaja

Dajnis Kristopans. Lotyšovi sa v službách Prešova opäť darilo.
Dajnis Kristopans. Lotyšovi sa v službách Prešova opäť darilo. (Autor: ELEV)
Sportnet|21. mar 2011 o 00:00

Nik v prešovskej Tatran handbal aréne netušil, že zápas, v ktorom úradujúci majster jasne vyčnieval nad minuloročným vicemajstrom, skončí ťažko pochopiteľnou fraškou.

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov viedli pár minút pred koncom nad Hlohovcom o desať gólov. Nebolo teda čo riešiť. V záverečných minútach sa však rozhodcovia zápasu akoby zbláznili.

Akoby sa boli "pokakali"

V prvom polčase sa nič nedialo. Hlohovec v úvode štípal (8. min. 3:3). Hráči i rozhodcovia sa chybičkám nevyhli. "Normálne" to pokračovalo aj vtedy, keď Tatran odskočil súperovi na rozdiel desiatich gólov. Keď ale gólov na konto hostí pribúdalo, zrejme aj v úsilí vyhnúť sa ďalšiemu päťdesiatgólovému prídelu v Prešove, hostia preladili na "zdržiavaciu" taktiku.

Keď na "slimačie" rozohrávky po inkasovaných góloch Hlohovčanov rozhodcovia nereagovali, diváci pískali. Nervozita, stále z hľadiska vývoja skóre v jasnej záležitosti, sa vystupňovala.

Nuž a keď voči verdiktom arbitrov protestovali aj lavičky, vyľakane pôsobiaci rozhodcovia sa zo všetkého akoby "pokakali". Razom si asi začali budovať autoritu na ihrisku. Vypálilo to ale presne naopak. Jedna ruka nevedela, čo robí druhá. Výsledkom bol záverečný festival dvojminútových trestov.

Dotiahli to len Antl s Radčenkom

A tak Prešov, ktorý s prehľadom viedol (napokon vyhral 38:28), mal jedného vylúčeného hráča za druhým. V posledných minútach hral Tatran dvakrát o troch, úplný záver nechutnej frašky dokonca len o dvoch.

Záverečný hvizd naším pohľadom vyplašených, z vlastných zmätkov z miery vyvedených rozhodcov, si priamo na ihrisku okrem Krupu v bráne vypočuli len najskúsenejší Antl s Radčenkom.

Mimochodom, Gabriš s Mackom, ktorí ešte zrejme na najvyššiu súťaž nedorástli, pískali aj zápas v Považskej Bystrici, kde Prešov zatiaľ v tomto ročníku slovenskej extraligy jediný raz prehral...

Ušlo sa aj trénerovi

Dvojminútový trest po predošlej žltej karte sa ušiel aj trénerovi Tatrana Prešov Rastislavovi Trtíkovi. "Mne neprináleží hodnotiť výkony rozhodcov. Od toho je tam delegát stretnutia."

Na zápas Prešov - Hlohovec bol delegovaný Bardejovčan Štefan Klár. Mimochodom, trest trénerovi "inicioval" práve on. Š. Klár sa nám slušne ospravedlnil s odôvodnením, že po zápase sa nemôže vyjadrovať. Vraj všetky skutočnosti o závere uvedie v svojom oficiálnom zápise.

"Žltú kartu a následné dve minúty som dostal za to, že som sa len slušne pýtal delegáta, prečo sa s tým, že sa nedrží rovnaká línia, nič nerobí. Nám totiž v prvom polčase zobrali za údajnú pasívnu rozohrávku trikrát. Pýtať som napokon právo mal, lebo na hrudi som nosil označenie A. Odpoveďou boli však dva po sebe idúce tresty."

Fakty

Prešov - Hlohovec 38:28 (20:10)

Najviac gólov: Antl 10/3, Kristopans 7, T. Mažár 5 - Zaťko 9, Vlčko 8/1, Kasagranda a Laho po 5. Pok. hody: 4/3 - 1/1, vylúčení: 7 - 6, rozhodovali: Gábriš a Macko, 809 divákov.

ŠKP Bratislava - Košice 30:29 (14:17)

Najviac gólov: Volentics 7, Kucharík 7/2, Mikuš 6 - Guzy 9, Fuňak 5, Farkašovský 5/3. Pok. hody: 3/2 - 4/3, vylúčení: 4 - 1, rozhodovali: Cipov a Pastierik, 150 divákov.

Topoľčany - Nové Zámky 39:34 (20:16).