Sobota, 19. august, 2017 | Meniny má Lýdia

Košice sú vo finále, s Duklou sa nemaznali

Košickí hokejisti urobili s Trenčínom krátky proces. Semifinálovú sériu vyhrali presvedčivo 4:0. Posledný krok zvládli elegantne, Duklu držali na uzde, včerajšie stretnutie na ich ľade vyhrali 5:1.

Miroslav Zálešák, autor tretieho gólu Košíc (uprostred), oslavuje so spoluhráčmi.(Zdroj: tasr)

TRENČÍN. Spanilá jazda oceliarov - aj tak by sa dalo nazvať účinkovanie HC Košice v semifinále. Všetky štyri stretnutia s Trenčínom zverenci trénera Rostislava Čadu vyhrali a celkové skóre bolo impozantné 23:5.

Už v 76. sekunde sa Gron postaral o vedúci gól, keď už po prvej strele na brankára Kováča obhajca extraligového titulu jasal. Nasledovali ďalšie sľubné možnosti, ale pri vylúčení Frolíka Dukla vyrovnala. Zoči-voči Hudáčkovi sa v 10. min. presadil Melichárek. Ale ešte pred prvou prestávkou naklonil misky váh na stranu Košíc Gron. Bartoš odviedol skvelú prácu a Gron po chybe Melichárka nedal Kováčovi šancu.

Inak v prvých štyroch zápasoch play-off sa tento útočník strelecky nepresadil, ale v ďalších piatich dal päť gólov!

Využili tri presilovky

V druhej tretine dal majster svojmu súperovi jasne najavo, že piaty zápas v Steel Aréne neplánuje. Košičania sa neraz potrápili v presilovkách a v druhej tretine využili tri! Najskôr Tabaček pálil od modrej a Zálešák šikovne puk tečoval.

Po Zálešákovej prihrávke zvyšoval na 4:1 Vorel a brankár Kováč prenechal miesto Hiadlovskému a pár sekúnd pred druhou prestávkou zužitkovali hostia tretiu početnú výhodu. Najproduktívnejší hráč súťaže Zálešák prihrával na gól Miklíkovi. Títo dvaja hráči sa uchádzajú o primát najlepšieho strelca extraligy. Zálešák dal 34 gólov, Milík o jeden menej.

Košickí hokejisti si na trenčianskom ľade vychutnávali postup do finále. Spolu s nimi aj početná skupina priaznivcov z východu, ktorí merali cestu do Trenčína. Radosť netajil ani generálny manažér klubu Juraj Bakoš, ktorý bol krátko po zápase za mužstvom v kabíne.

Nič nenechali na náhodu

Favorit série viedol 1:0, 2:1, túžba po víťazstve a ukončení partie s Duklou bola evidentná. "Je to tak, mužstvo túžilo po výhre, po postupe a nič nenechalo na náhodu. Ten postup sme si vydreli, všetci sme šťastní a tešíme sa na finále," rozhovoril sa v košickej kabíne generálny manažér Juraj Bakoš.

V druhej tretine inkasovali domáci tri údery počas košických presiloviek. Tie neboli počas sezóny silnou stránkou, ale v play-off v nich hrajú oceliari o poznanie lepšie.

"Musím povedať, že Trenčín bojoval až do samého záveru, ale mal to s nami ťažké. Dokázali sme predať to, na čom sme celú sezónu zodpovedne pracovali. To víťazstvo v sérii 4:0 je jednoznačné, na druhej strane nás stálo veľa úsilia, o to viac si ten postup hráči zaslúžia."

S kvalitou súpera rastie výkon

V tretej tretine už včera majster bez problémov kontroloval vývoj zápasu. Domácich držal na uzde.

"Play-off graduje a s kvalitou súpera rastie aj náš výkon. V zápasoch s Trenčínom sme sa priblížili k tomu, čo by sme chceli hrať aj vo finále," podotkol Juraj Bakoš po sérii v ktorej oceliari ani raz nezakopli.

"Vedeli sme, čo sa podarilo vojakom v sérii so Slovanom, je to obdivuhodné. Na druhej strane tu bola naša dlhodobá práca, na našej hre bolo vidieť motiváciu, výkony gradovali, tie zápasy boli pre nás tou najlepšou vizitkou."

((a))

Finále začína 30. marca v Steel aréne

Finálová séria sa v Steel aréne začne 30. marca. Košičania majú jedenásť dní na oddych a prípravu. Súpera ešte nepoznajú, bude ním jeden z dua Poprad - B. Bystrica.

"My sme už aj po semifinále mali takmer tak dlhú pauzu, aká bude nasledovať teraz, a predsa sme z rytmu nevypadli. Vieme, čo máme robiť, aby sme boli na finále pripravení a dosiahli v ňom to, o čo celú sezónu bojujeme. Teraz je však dôležité oddýchnuť si. Hráči dostanú do pondelka zaslúžené voľno a potom sa začne príprava na finálovú partiu," dodal generálny manažér HC Košice.

Téma: Play off hokej 2010/11

Horský záchranár: Slovenský raj niektorí turisti podceňujú

Úspešný zásah ich napĺňa vynikajúcim pocitom.

Kontroverzný Lenin prišiel do Seattlu z Popradu

Pred Nežnou revolúciou mal byť pýchou Popradu, dnes irituje obyvateľov mesta Seattle.

Rýchly vodič zrazil cyklistu, súd poukázal na jeho spoluzavinenie

Tragická dopravná nehoda sa stala ešte v roku 2010.

Rokliny a tiesňavy robia Slovenský raj tým, čím je

Vyberte si túru zo sprístupnených trás.

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.