Nájazdy zvláda majster bravúrne

Radosť aj v Trenčíne. Košičania sa tentoraz tešili až po samostatných nájazdoch. (Autor: sita)
Sportnet|18. mar 2011 o 00:00

Jediný krok delí košických hokejistov od finále. Vo včerajšom treťom meraní síl v Trenčíne videli diváci drámu. Oceliari zvíťazili 4:3 po samostatných nájazdoch.

Jediný krôčik delí košických hokejistov od vytúženého postupu do finále. Vo včerajšom treťom meraní síl v Trenčíne videli diváci drámu. Oceliari zvíťazili 4:3 po samostatných nájazdoch. V semifinálovej sérii tak vedú 3:0 na zápasy a už dnes večer môžu na trenčianskom ľade spečatiť postup.

TRENČÍN. V úvodnej pätminútovke bola aktivita na hokejkách hráčov Dukly, ale v 9. min. dostal oceliarov do vedenia Haščák. Majster potom nepremenil sériu príležitostí a v polovici zápasu aj s prispením šťastia Pardavý v oslabení vyrovnal.

Na začiatku tretej tretiny išli do vedenia vojaci, ale nie na dlho, lebo vlastný gól, ktorý bol pripísaný Frolíkovi, dal zápas opäť do rovnovážneho stavu. Dukla potom udrela v presilovke, no Gron v 52. min. vyrovnal a keďže v predĺžení rozhodnutie neprišlo, nasledovali samostatné nájazdy.

Stavili na osvedčených

Hádam ani nebolo ťažké uhádnuť, ktoré trio a v akom poradí pošlú košickí tréneri na nájazdy. Zostava Bartoš - Miklík - Kristek sa pri nich už neraz osvedčila.

"Zatiaľ sme nenašli dôvod meniť túto skladbu. Keď sa končilo predĺženie, tak aj hráči isto vycítili koho sa tie nájazdy budú týkať. Vychádzalo nám to s nimi predtým a vyšlo aj teraz," spokojný mohol byť asistent trénera Pavol Zůbek s tým, ako Bartoš a Miklík riešili svoje nájazdy, pri ktorých volili strelu.

"Ľad bol veľmi zlý, vonku pršalo, bolo teplo, vtedy je najlepšie zakončovať strelou, rozumnejšie ako dať prednosť blafáku. Chlapci sa rozhodli správne a realizovali to veľmi presne."

Košickou istotou pri nájazdoch bol Hudáček, ktorý si pri nich verí. "Išli na neho dva nájazdy, oba zneškodnil, dôležité bolo, že po Bartošovom góle to vedenie podržal, mali sme tak psychickú výhodu."

((a))

Kopec nepremenených príležitostí

Včera vôbec nemuseli rozhodovať nájazdy, Košičania mali dostatok príležitostí počas stretnutia na to, aby rozhodli aj skôr. Dokonca aj v predĺžení boli opakovane veľmi blízko ku gólu.

"Tento zápas sa k nájazdom ani dostať nemal, mali sme rozhodnúť v riadnom hracom čase. V druhej tretine bol pomer striel 15:5 v náš prospech, zahodili sme kopu čistých šancí. Vytvorili sme si dosť na to, aby sme súperovi odskočili o dva góly. Nestalo sa a pykali sme za to v tretej tretine. Ale mužstvo si verilo, drelo, vyrovnalo a v predĺžení mohlo rozhodnúť. Aj tam sme mali sľubné šance. Ak by sme tento zápas prehrali, veľmi, ale veľmi by nás to mrzelo. V nadstavenej 10-minútovke sme boli aktívnejší, pri hre štyroch proti štyrom je na ľade viac priestoru a hráčom ako Kristek, Gron či Bartoš, teda dobrým korčuliarom, to vyhovuje."

Byť efektívnejší v koncovke

Dnes sa hrá v Trenčíne štvrtý duel. Majster má štyri postupové mečbaly. Premení už ten prvý? "V prvom rade musíme dobre začať, lebo v treťom stretnutí boli spočiatku aktívnejší domáci, ale ich nápor sme odrazili. Ak chceme uspieť, nepôjde to bez disciplíny a gólov. Mali by sme byť v koncovke efektívnejší," podotýka Pavol Zůbek.

"Trenčín má svoju kvalitu. Hodil za hlavu zápasy v Košiciach, bojoval, hnali ho diváci, hralo sa vo vynikajúcej, ale korektnej atmosfére. My spravíme všetko pre to, aby sme vyhrali aj v nasledujúcom stretnutí. Je to len na nás."