Nad Alpami sa budú trblietať hviezdy svetového kickboxu

Pavol Gaško, juniorský majster sveta (vpravo) sa vrátil vo víťaznej forme.
Pavol Gaško, juniorský majster sveta (vpravo) sa vrátil vo víťaznej forme. (Autor: Archív)
Sportnet|17. mar 2011 o 00:00

Kickboxerom košického Steel Trans klubu sa vracia chuť do života. V pondelok totiž slávnostne pokrstia svoju novú telocvičňu, na ktorú tak túžobne čakali.

Aj tréningy v provizórnych podmienkach však prinášali svoje ovocie a Košičania ani v novom roku nič nestratili z povesti jedného z najlepších slovenských klubov.

KOŠICE. Borci Steel Trans kickboxing klubu sa v dobrej forme prezentovali aj na medzinárodnom turnaji Slovak Open 2011 v hale armádneho športového strediska na Štiavničkách v Banskej Bystrici. Trinásťčlenná výprava vybojovala v konkurencii viac ako 250 pretekárov z Maďarska, Poľska, Česka a Slovenska rovnaký počet medailí, šesť z nich bolo zlatých, štyri strieborné a tri bronzové, no rátajú sa aj dve "zemiakové". Do bohatej zbierky prispel najviac jeden z najskúsenejších, reprezentant Ladislav Tóth, ktorý vyhral light kontakt mužov do 79 i do 84 kg, a v semi kontakte do 79 kg pridal bronz. "Na tomto open turnaji bol možný štart aj v najbližšej vyššej hmotnostnej kategórii, ako aj zdvojený štart v juniorskej i seniorskej kategórii," hovorí o propozíciách turnaja šéftréner košického klubu Peter Onuščák.

Blysli sa aj mladí

Tóthovi veľmi dobre sekundoval aj aktuálny juniorský majster sveta v disciplíne light kick do 69 kg Pavol Gaško, ktorý sa vracia na kolbištia po dlhšej súťažnej pauze. Vyhral light kontakt seniorov do 69 kg a v juniorskej kategórii skončil druhý. "Dobrú formu potvrdil i ďalší junior Viliam Vanta, ktorý dominoval práve v juniorskej kategórii do 69 kg, keď vo finále porazil klubového kolegu Gaška a v seniorke skončil tretí," potešili trénera tradičné klubové opory. "No nedali sa zahanbiť ani naši 11- až 12-roční kadeti. Dominika Gumanová vyhrala semi kontakt do 37 kg a v light kontakte skončila druhá, Leon Fitera vyhral light kontakt do 42 kg a Filip Kovatch skončil v light kontakte do 37 kg na bronzovej priečke."

Medzi medailistov patrí i Miroslav Madzin, ktorý sa postavil na strieborný stupienok po finálovom súboji v
K-1 Rules do 67 kg a cenný kov rovnakej kvality získal v light kontakte mužov do 84 kg Matej Engler. "Dobré sú z hľadiska získaných skúseností aj štvrté miesta Patrika Čerňu v light kontakte mužov do 63 kg a Lucie Cmárovej v light kontakte žien do 60 kg. Najmä u Lucie nás teší viditeľný pokrok v zápasovom prejave s oveľa skúsenejšími súperkami," uzaviera bilanciu úspechov na Slovak Open 2011 Peter Onuščák.

Innsbruck je výzvou

Pretekársky vrchol jeho klubových zverencov čaká v polovici apríla (15. 4. - 17. 4.), keď sa svetová špička kickboxerov zíde pod Alpami, v dvojnásobnom dejisku zimných olympijských hier Innsbrucku, na turnaji najvyššieho rangu o Svetový pohár. Previerkou pripravenosti bude pre Košičanov 4. kolo Slovenského pohára, ktoré sa uskutoční 26. marca v tunajšej športovej aréne SOUŽ na Palackého ulici.

Domov»Sportnet na východe»Nad Alpami sa budú trblietať hviezdy svetového kickboxu