Iuventa potvrdila ofenzívny kredit

Polláková sa blysla deviatimi gólmi. Spojka Iuventy (s loptou) na súpera platila. (Autor: Jaroslav Čúrny)
Sportnet|14. mar 2011 o 00:00

Michalovské hádzanárky majú najlepší útok v súťaži s priemerom 34 gólov na zápas a po tretíkrát za sebou nasúkali súperkám vyše 40 gólov.

MICHALOVCE. Hádzanárky Iuventy potvrdili v sobotňajšom domácom súboji WHIL proti českému nováčikovi z Mostu kredit najlepšie strieľajúceho družstva súťaže (752 gólov v 22 zápasoch).

Nad Baníkom vyhrali 43:29 (21:17), čo bolo už ich tretie stretnutie za sebou s vyše štyridsiatimi gólmi na zápas. Celkovo sa to Zemplínčankám podarilo v tejto sezóne už šesťkrát, vďaka čomu majú úctyhodný strelecký priemer na zápas - tesne prevyšujúci číslo 34 presných zásahov na stretnutie.

A to im už druhýkrát za sebou chýbali dve najväčšie strelecké esá zo spojkového radu, Anna Obšatníková a Lucia Tobiašová...

Napínavý záver

Tréner Iuventy Dušan Daniš netajil spokojnosť s ofenzívnou fazónou jeho družstva, tešilo ho aj to, že sa šance chytajú aj hráčky z lavičky, ale na druhej strane je si vedomý, že traja najbližší súperi Michaloviec budú z iného súdka, než boli Trenčín, Písek či Most.

"To určite, veď do konca základnej časti ostávajú už iba štyri kolá a my sa najbližšie predstavíme vo Veselí nad Moravou, potom máme doma nášho prenasledovateľa zo Šale a následne aj lídra tabuľky pražskú Slaviu. Netajím, že nečakaná prehra Šale v Bratislave s ŠKP nám zahrala do karát, ale ešte nie je o ničom rozhodnuté. Do slovenského play-off chceme ísť z prvého miesta, hrá sa ešte o osem bodov, my máme pred Šaľou náskok piatich a k tomu ju hostíme doma. Veľmi by som si želal, aby sme dovtedy mali k dispozícii aspoň kanonierku Tobiašovú, ak už nie aj Obšatníkovú. Napriek tomu očakávam ťažký a napínavý záver základnej časti," dodal Dušan Daniš.

Michalovce - Most 43:29 (21:17)

Pok. hody: 4/2 - 3/2, vylúčené: 5 - 6. Rozhodovali: Karlubík a Struhár - 900 divákov.

IUVENTA: Gubiková, Kudročová - Bachyrievová 6/1, Bačíková, Vargová 1, Hollá 7, Danková, Szöllösiová 7, Kalaninová 5, Polláková 9/1, Maszkaľová, Hvostaľová, Wolingerová 3, Trehubovová 4.

BANÍK: Machová, Müllnerová - Crhová 6, Dvořáková 2/2, Tomášková 2, M. Vysloužilová 2, K. Vysloužilová 1, Martinková 11, Šplechtová, Schererová 3, Kylarová 1.
Iuventa po úvodnom rozbehu získala už v 9. minúte získala štvorgólový náskok (7:3) a vďaka dobrej hre

v obrane viedla v 19. minúte už rozdielom ôsmich gólov (17:9). Záver prvého dejstva domácim nevyšiel a Most dokázal znížiť na prijateľných 21:17. Baník si držal nádej na dobrý výsledok do 41. minúty, kedy prehrával 23:28, ale od tohto momentu Iuventa zapla na vyššie obrátky a viacerými vydarenými akciami spečatila výhru rozdielom triedy.