Pondelok, 11. december, 2017 | Meniny má Hilda

Hladko podľa chemesáckych nôt

Obhajca titulu potvrdil úlohu favorita a v prvom kole play-off série nepustil súperovi ani set. Posledný zápas ako mačka s myšou.

Štvrťfinálové derby. Chemesáci (Sukochev 10, Kríž 3) prešli cez Ľubovniancov (Fecko 4, Polóny 3).(Zdroj: Ján Meňoščík)

HUMENNÉ. Za hodinku a deväť minút bolo hotovo. Aj v treťom východniarskom derby štvrťfinále sa hrali iba tri sety, pričom sa z víťazstva tešili humenskí volejbalisti. Zo strany súpera bol tento duel zo všetkých troch herne najmenej vydarený.

Ľubovniansky "des a hrôza"

Ľubovnianci boli úplne odovzdaným súperom. Ich tréner Ján Senko bol viac ako sklamaný a na predvedený výkon svojich zverencov reagoval...

"Chlapci hrali úplne bez chuti, žiadna bojovnosť, chýbalo nám nasadenie, boli sme až príliš zmierený s prehrou. Takto sa k zápasu nepristupuje. Je to jedno proti komu hráme, aj keď je na druhej strane ašpirant na majstrovský titul, tak nesmieme zápas takto "odpasať". Lepšie sme hrali včera na tréningu ako dnes v zápase. Z našej strany doslova des a hrôza, viac sa to nedá ani komentovať. Náš výkon - nula bodov," podotkol.

Isté chvíle si kouč hostí na lavičke doslova vytrpel, veď napr. v druhom sete spravili Ľubovnianci až 14 vlastných chýb. Na extraligový tím až "brutálne" číslo.

Dvojciferná esovačka

Tretie východniarske štvrťfinálové derby prinieslo pre chemesákov až dvojciferný počet priamych bodov z podania. Z humenskej strany padlo presne desať es, hneď päť v prvom sete. Rozmenené na drobné... štyri si pripísal Sukochev, po dve Kríž, Jakubov a M. Hriňák.

Troškou do mlyna prispeli aj Ľubovnianci. Priamo z podania bodovali trikrát (Polóny, Fecko, S. Lampart). Summa summarum vo východniarskom štvrťfinále bol pomer es 20:6...

Naplnené zámery

Z humenskej strany tiež nebolo na margo výkonu veľmi o čom hovoriť. Chemesáci hrali presne toľko, čo potrebovali. "Myslím si, že Ľubovnianci odohrali toto play-off až príliš odovzdane. Mohla sa viac herne "odstreliť", s chuťou si zahrať, "zabúchať" do nás. Prvé dva duely ešte ako-tak zvládli, no tento... Moji niektorí hráči až úplne stratili motív hrať naplno. Pracovali sme hlavne s obranou, blokmi, taktiež aj podaním. Ľubovnianci sú dobrí poliari, prihrávači, takže sme sa zamerali hlavne na túto oblasť. Som spokojný, že práve obranou a servisom sme si dnes spravili veľa bodov," konštatoval Richard Vlkolinský, kouč chemesákov. Štatistika hovorí: 10 es, 9 úspešných blokov.

Semifinále s Myjavou

Humenčania po troch zápasoch postúpili do semifinále extraligy, v ktorom hneď poznajú aj svojho súpera. Je ním Spartak Myjava, ktorý rovnako v troch dueloch porazil Trenčín (3:1, 3:1 a 3:2). Hostí zo Záhoria doviedol medzi štvoricu najmä výkon Barbierika. V tajbrejku si pripísal 33 bodov.

Humenné - St. Ľubovňa 3:0 (12, 16, 14)

Chemes: Sukochev 5, M. Hriňák 4, Kašper 7, M. Hudák 5, Kríž 5, Jakubov 17 - libero Vajda (Biľ, Leškanič 1, R. Mizerák 2). Tréner: Richard Vlkolinský. VKM: Polóny 6, Fecko 6, Németh 8, S. Lampart 3, P. Hudák 1, Rusiňák 5 - libero T. Lampart (Harčár 1, Billík 1). Tréner: Ján Senko. Esá: 10:3; pokazený servis: 7:9; body po blokoch: 9:2. R: Servický, Höger. D: 500. Hrací čas: 69 min. (mšk)

Ostatné výsledky: VKP Bratislava - Nitra 3:1 (-19,15,7,22) - séria 3:0; Svidník - STU Bratislava 3:0 (22, 14, 16) - 2:1; Trenčín - Myjava 2:3 (22,-22,-19,22,-13) - séria 0:3.