Štvrtok, 25. máj, 2017 |Meniny má Urban

Rožňava držala Poprad na uzde

Popradčanky, ktoré vo väčšine zápasu ťahali za kratší koniec, v závere využili všetko svoje umenie a strhli víťazstvo na svoju stranu.

Dráma so smutným koncom. Rožňavčanky siahali po prvom víťazstve v nadstavbe. Nakoniec sa však misky váh preklopili na popradskú stranu.(Zdroj: pp)

Keď dve minúty pred koncom upravila Timková na 61:59, zdalo sa, že sa schyľuje k veľkému prekvapeniu. Popradčanky, ktoré vo väčšine zápasu ťahali za kratší koniec však vo zvyšnom čase využili všetko svoje umenie a strhli víťazstvo na svoju stranu. Napriek prehre však diváci v rožňavskej hale ocenili smutné domáce hráčky dlhotrvajúcim potleskom.

ROŽŇAVA. Popradčanky nastupovali do zápasu posilnené víťazstvom nad Dobrými anjelmi. V prvom polčase však úlohu favorita vôbec nepotvrdzovali. Boli to naopak domáce hráčky, ktoré išli do vedenia a boli pánmi na palubovke.

Karta sa začala obracať v polovici tretej štvrtiny, keď hostky štrnásťbodovou šnúrou otočili na 39:49. Dostali sa do vedenia a zdalo sa, že pred poslednou desaťminútovkou už majú víťazstvo v suchu. Znova to však nebola pravda. Trojka Repaszkej a následne premenené trestné hody ako aj body Kalafutovej a Libičovej znamenali, že na konci 37. min. bol stav 57:59. Vyrovnávajúci kôš Beňuškovej a následne dva body Timkovej vrátili Rožňavu späť do hry.

Širšia lavička i kus šťastia v posledných dvoch minútach zápasu však rozhodli, že k prekvapeniu na úkor "Žabiek" neprišlo.

Bruchabôľ

"Myslím si, že Poprad po víťazstve nad Dobrými anjelmi chytil bruchabôľ a trocha nás podcenil. My sme sa dostali na koňa a dokázali sme sa emotívne prepracovať k polčasovému víťazstvu. Sme radi, že sme dokázali držať Poprad na uzde a viac-menej len skúsenosti podkošových hráčok rozhodli, že je víťazstvo popradské," povedal tréner MBK Región Rožňava Vladimír Karnay.

51 ku 49

Tréner Popradu Igor Skočovski nemal ľahkú pozíciu. "Keby som povedal, že sme podcenili súpera, nebola by to celkom pravda. Skôr si myslím, že v podvedomí sme mali pocit, že Rožňava sa v nejakom momente vzdá," uviedol tréner ŽBK Whirlpool Poprad Igor Skočovski. Nakoniec však jeho zverenkyne zvíťazili.

"Ťažko povedať, či sme dnes boli lepší. V jednom momente nám kvalita a skúsenosť pomohli, aby sme zápas udržali. Súper dnes ukázal sympatický a ja by som dodal aj bojovný výkon. V zápase mali oni tých 51 percent a Poprad mal 49 percent. V závere sme mali aj trochu šťastia," dodal I. Skočovski.