Utorok, 24. október, 2017 | Meniny má Kvetoslava
MOLDAVA SI PORADILA S DOLNÝM KUBÍNOM

Michalovce zabrali naplno v Lučenci

V 20. kole prvej futbalovej ligy sa darilo obom zástupcom z východu. Michalovce zabrali naplno v Lučenci. Z víťazstva sa tešila aj Moldava, ktorá si doma poradila s Dolným Kubínom.

Súboj. Domáci Kokanovič a hosťujúci Zlatohlavý.(Zdroj: Judita Čermáková)

Nespokojný, ten čo vyhral i ten, čo body stratil

Jarná ouvertúra pri Bodve sa nemusela síce každému páčiť v celom rozsahu, no jedno treba priznať, že sme videli vcelku solídny futbal.

MOLDAVA n/B. Domáci si chceli napraviť reputáciu po nezdare u poslednej Šale i pozdvihnúť sebavedomie, kým hostia z Oravy absolvovali ešte len ostrý štart. A to sa dalo z úvodných minút celkom jasne vycítiť. Dolnokubínčania sa po ihrisku pohybovali ľahučko a riadne zverencom Karola Kisela podkurovali. Tým chvíľu trvalo, kým sa zbavili určitej nervozity a pod jej vplyvom a aj z pohľadu záverečných obáv o výsledok si kouč Moldavčanov neodpustil prísny pohľad na výkon svojich hráčov: "Teší ma iba víťazstvo. Tri body. Lebo hostia v záverečnom tlaku, keď už aj trochu zariskovali, odhalili naše slabiny, ktoré potvrdili, že sa máme ešte stále čo učiť. Iba bojovnosť na takú súťaž nepostačuje. A duplom, keď sa od nás očakávajú nielen úspešné výsledky, ale aj radosť z predvedenej hry. Káder však prešiel značnými zmenami, takže to na súhre musí byť ešte cítiť. Ale je na hráčoch, aby napredovali tak rýchlo, ako sa len dá. Lebo v Moldave je náročné publikum a to nesmieme sklamať. Tentoraz nám body priniesla skvelá pätnásťminútovka v strednej časti druhého polčasu," odchádzal zamyslený kormidelník Bodvy.

Na bod mohli siahnuť

Sklamane pôsobil aj tréner Dolnokubínčanov Petar Kurčubič: Ale iba z konečného rezultátu. "Bol to minimálne vyrovnaný zápas. Na bod sme určite siahnuť mohli. S výkonom mojich chlapcov musím byť spokojný, no výsledok ma nepotešil. V koncovke sme zlyhali a súper nás potrestal. Dnešné chyby musíme čo najskôr odstrániť a do budúcnosti si môžeme trúfnuť na viac. Zlyhali sme iba v jednom krátkom časovom úseku a to nás pripravilo o možnosť vracať sa domov s bodovým zápisom," podotkol pred odchodom svojej ekipy.

Objektívny divák sa však mal na čo pozerať. Chvíľami ho potešilo jedno mužstvo, chvíľami to druhé. A keďže futbal hrajú vždy dve mužstvá proti sebe, niet divu, že si to navzájom neuľahčujú, ale majú snahu presadiť sa a uspieť svojimi kvalitami. A tie treba uznať. I pri Bodve bolo čo.

Moldava - Dolný Kubín 2:1 (0:0)

MOLDAVA N/B. Jarná domáca premiéra sa mužstvu od Bodvy výsledkovo vydarila. Na jej hráčoch bolo v úvode cítiť určitú nervozitu a tú "kusavý" súper ešte umocňoval nebezpečnými výpadmi. Hanták sa v 12. min. ako prvý pokúsil ohroziť súperovho brankára, no Papiak sa prekvapiť nedal. Odpovedal Zlatohlavý, ale jeho hlavička pozdĺž celej brány nakoniec skončila mimo žrde. Ani Chomistekovej strele v 29. min. nechýbalo veľa, avšak minula šibenicu Vojtaškovej brány. No vzápätí musel zachraňovať pred Bališom Papiak. V 34. min. poslal Hanták do šance Seydiho, tomu však lopta v rozhodujúcom momente ušla. O dve minúty neskôr síce Cicmanova strela skončila mimo Vojaškovej konštrukcie, no domáci mohli ďakovať iba jeho určitému sebectvu, keďže neprihral oveľa lepšie postavenému Chomistekovi. Pred prestávkou sa Moldavčania poriadne nadýchli a pred bránou hostí horelo v priebehu piatich minút hneď trikrát. Ale Kováčovmu technickému pokusu, Seydiho dravému prieniku i Bališovej jedovke chýbal iba kúsok k úspechu. Po návrate zo šatní sa najprv zaskvela dvojica Seydi - Hanták, ale gól z toho ešte nebol. Ten sa podarilo Seydimu streliť až v 57. min., keď prízemnou trefou k žrdi napol sieť za Papiakom. To už domáci koncertovali, ale o kontru sa pokúšal aj Bakoš a ani Jurkyho hlavička nevyzerala beznádejne a chýbali jej iba centimetre. O schladenie nádejí Dolného Kubína sa postaral Bališ v 64. min., ktorý presne zakončil nádhernú akciu celej ofenzívy Moldavy. Zdalo sa, že hostia sú v koncoch, ale po Kováčovej hlavičke na brvno akoby vstali z mŕtvych. Zrazu ich bolo všade plno a výsledok ich snaženia sa prejavil v kontaktnom góle Lejka. Prišiel však neskoro, až v 88. min. a to už na zvrat nestačilo.

GÓLY: 57. Seydi, 64. Bališ - 88. Lejko. ŽK: Hanták - Dutka. Pred 1300 divákmi rozhodoval Jaška. Moldava: Vojtaško - Poleť, Kováč, Kostoláni, Majný - Bališ, Timkovič, Hanták, Labun (70. Bernardo) - Kokanovič (46. Lauko), Seydi (90. Palencsár). Dol. Kubín: Papiak - Harčár, Zlatohlavý, Jurky, Holub (78. Lejko) - Chomistek, Siman, Bakoš (71. Podolský), Dutka (67. Jaworek) - Cicman, Kostúrik.

Rudolf Rondzik

Lučenec - Michalovce 1:2 (0:1)

LUČENEC. Oslabení domáci o Jeníčka i Lelkesa na ťažkom teréne pohrozili ako prví. Brankár Brudňák zle rozohral, k lopte sa dostal Leško, ten ju posunul na Sninského, ale jeho strela nakoniec skončila v náručí hosťujúceho brankára a gól nedal ani ďalekonosnou strelou Čavojský. Neskôr našiel Knobloch v pokutovom území voľného Hotteka, no ten nedokázal prekabátiť Michalíka, ktorý jeho jedovatú strelu zrazil na roh. V 18. min. sa po Čavojského krížnej prihrávke rútil na brankára Kulik, ale ten stihol končekmi prstov jeho strelu vytlačiť na roh. Po chybnej domácej rozohrávke v strede poľa sa v 41. minúte dostal k lopte Gamkrelidze, ten prihral Serečinovi, ktorý prešiel cez troch zadákov a nakoniec Michalíkovi nedal žiadnu šancu - 0:1. Minútu pred koncom polčasu opäť chyboval Brunďák, k lopte sa dostal Kulik, no ten namiesto prihrávky na voľného Sninského radšej zbrklo vystrelil. Na opačnej strane po zahraní štandardnej situácie Serečinovu presnú strelu Michalík vyškriabal na roh. Po prestávke svoje príležitosti ešte nepremenil Sninský s Masárom. Tesne pred koncom v 85. min. z priameho kopu Kulik loptu neservíroval na Sninského hlavu a ten vyrovnal na 1:1. O tri minúty vyšiel Michalovciam dokonalý protiútok. Po pravej strane obišiel Milana Lukáča rýchlonohý Serečin. Prihral pred bránu voľnému Kuncovi a ten zoči-voči Michalíkovi už vedel, čo s loptou. Prudkou strelou dostal hostí do vedenia 1:2. Michalovce už tesný náskok do konca zápasu ubránili a tešili sa tak z troch bodov.

GÓLY: 85. Sninský - 41. Serečin, 88. Kunca. ŽLTÉ KARTY: Čavojský, Leško - Janek, Hořava, Serečin, Zonzon, Ziemba, Trninič. ROZHODOVAL: Michlian - 750 divákov. FK LAFC: M. Michalík - Riečičiar, Vajda, Brumczvik, M. Lukáč - E. Lukáč (74. M. Pyrka), T. Opiela, Čavojský (56. M. Masár), Leško, Kulik - Sninský. MFK ZEMPLÍN: J. Brudňák - Janek, Trninič (59. Ziemba), Marcin, Vanák - Knobloch (79. Kunca), Zonzon (24. Jakubčo), Hořava, Hottek, Gamkrelidze - F. Serečin.

(šik)

Zostávajúce zápasy

Petržalka 1898 - L. Mikuláš 1:1 (0:1)

Góly: 82. Schranz - 14. P. Tomko, ŽK: 31. Hutta, 84. Moravčík - 45. P. Tomko, rozhodovali: Prešinský - Mókos,
Mikulaj, 800 divákov.

Ružomberok "B" - Púchov 6:1 (3:0)

Góly: 18., 40. a 56. Lovás, 24. M. Nagy, 84. J. Oravec, 89. Baďo - 81. Bogiň, ŽK: 13. Korený, 21. Pagáč, 59. Hurtoň (všetci Púchov), rozhodovali: Molitoris - Brendza, Kubica, 145 divákov.

Trenčín - R. Sobota 4:1 (2:1)

Góly: 31. a 41. Depetris, 80. Štefánik, 88. Salinas - 38. Práznovský, ŽK: 59. Godál - 54. Morháč, rozhodovali: Šuniar - Bóllo, Borsányi, 1257 divákov.

Senec - Šaľa 1:0 (1:0)

Góly: 28. Chorvatovič , ŽK: 27. Neoveský - 39. A. Devečka, 64. Tulio Reis, rozhodovali: Perašín - Lieskovský, Martiš, 652 divákov.

r
Najlepší strelci

17 gólov: David Depetris (Trenčín)

11 gólov: Ladislav Belkovics (SFM Senec), Fanendo Adi (Trenčín)

10 gólov: Tomáš Gavlák (Moldava nad Bodvou), Radoslav Augustín (Petržalka), Tomáš Chovanec (Ružomberok B"), Filip Serečin (Michalovce)

9 gólov: Richard Chorvatovič (SFM Senec)

7 gólov: Ákos Szarka (Petržalka)

6 gólov: Patrik Johancsik (Petržalka), Dominik Kunca (Michalovce)

5 gólov: Roman Kučerňák (Púchov), Vladimír Šlosár, Miroslav Latiak (obaja Liptovský Mikuláš), Jozef Pisár (Rimavská Sobota), Andrej Kamendy (Lučenec), Vojtech Horváth (Trenčín), Andrej Lovás (Ružomberok "B")