Sobota, 21. október, 2017 | Meniny má Uršuľa

Vo finále PKP B s Ivanstavom

Najvyššia regionálna futsalová súťaž 3b Extraliga už pozná svojich finalistov, semifinálové zápasy play-off do záverečného boja posunuli dvojicu košických celkov, ktorá skončila na prvých dvoch miestach aj po základnej časti.

KOŠICE. O kráľa regiónu i účastníka baráže o postup do celoslovenskej extraligy budú dnes večer od 19.45 h bojovať PKP Košice B a Ivanstav Košice. Oba celky potvrdili v semifinálových dueloch rolu favorita i postavenie po základnej časti súťaže, ktorá sa hrala osvedčeným turnajovým spôsobom. "Finálový súboj bude určite vrcholom tohto výkonnostne mimoriadne vydareného ročníka. V zápase o 3. miesto sa stretne Delta online Košice a Dukla Sabinov. Dá sa predpokladať, že aj tento duel bude vyrovnaný, hoci miernym favoritom je sabinovská Dukla, tretia po základnej časti. Deltu online však zastihlo play-off vo veľmi dobrej forme a ak sa jej doliečia zranení hráči, nebude v zápase bez šancí," hovorí na margo posledných dvoch stretnutí v najvyššej regionálnej futsalovej súťaži Martin Andor.

Šance sú vyrovnané

Aj keď tohtoročný ročník 3b Extraligy sa hral s menším počtom družstiev, vôbec to nebolo poznať na úrovni a kvalite zápasov. Tie boli zväčša vyrovnané a rovnako sa dajú očakávať aj tie zostávajúce. Do záverečných bojov sa neprebojoval minuloročný víťaz Lion šatex Poprad, ktorému sa v základnej časti príliš nedarilo a v play-off stroskotal na košickej Delte. "Obavy o slabšiu sezónu pri účasti len šiestich účastníkov sa nepotvrdili a do finále postúpili dva vyrovnané družstvá. Na víťaznom pohári sa teda dnes večer objaví nové meno, lebo vlaňajší víťaz je z kola von. Základnú časť súťaže vyhral Ivanstav s rovnakým počtom bodov ako rezerva PKP, ale s lepším vzájomným zápasom. Dnešné finále nemá jasného favorita, obe družstvá sa veľmi dobre poznajú. Môžeme očakávať, že v drese PKP sa predstavia reprezentanti Kuhajdík aj Hricov, ktorý hral na turnaji U-21 veľmi dobre. Skúsenosti hovoria v prospech rezervy, avšak na druhej strane dravosť i kombinačná vyspelosť nahrávajú Ivanstavu. Aj preto je všetko otvorené a môžeme sa tešiť na dobrý futsal," konštatoval M. Andor. Na záver dodajme, že hrať sa bude 2 x 20 minút čistého času, v prípade remízy nasleduje 5-minútové predĺženie. Ak sa o víťazovi nerozhodne ani v ňom, na rad príde penaltový rozstrel.

Pri zrážke autobusu a auta sa zranili traja ľudia

Nehoda sa stala pri Hermanovciach v okrese Prešov.

Turista zomrel po páde na tatranskom chodníku na Rysy

Totožnosť muža preveruje polícia.

Exminister Krajči havaroval pod vplyvom alkoholu

Bývalý minister vnútra Mečiarovej vlády nafúkal po nehode necelé promile.

Priebežne aktualizované

Športový víkend na východe - servis výsledkov a faktov

Ako sa skončili zápasy a podujatia v rôznych športoch.

Minúta po minúte: V Česku vyhral Babiš, piráti predbehli extrémistov

Česi rozhodli o smerovaní krajiny, voľby vyhralo s veľkým náskokom hnutie ANO.

Deň, keď padla aj Praha

Je zbytočné hovoriť o porážkach jednotlivých strán. V českých voľbách prehralo Česko.