Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Vo finále PKP B s Ivanstavom

Najvyššia regionálna futsalová súťaž 3b Extraliga už pozná svojich finalistov, semifinálové zápasy play-off do záverečného boja posunuli dvojicu košických celkov, ktorá skončila na prvých dvoch miestach aj po základnej časti.

KOŠICE. O kráľa regiónu i účastníka baráže o postup do celoslovenskej extraligy budú dnes večer od 19.45 h bojovať PKP Košice B a Ivanstav Košice. Oba celky potvrdili v semifinálových dueloch rolu favorita i postavenie po základnej časti súťaže, ktorá sa hrala osvedčeným turnajovým spôsobom. "Finálový súboj bude určite vrcholom tohto výkonnostne mimoriadne vydareného ročníka. V zápase o 3. miesto sa stretne Delta online Košice a Dukla Sabinov. Dá sa predpokladať, že aj tento duel bude vyrovnaný, hoci miernym favoritom je sabinovská Dukla, tretia po základnej časti. Deltu online však zastihlo play-off vo veľmi dobrej forme a ak sa jej doliečia zranení hráči, nebude v zápase bez šancí," hovorí na margo posledných dvoch stretnutí v najvyššej regionálnej futsalovej súťaži Martin Andor.

Šance sú vyrovnané

Aj keď tohtoročný ročník 3b Extraligy sa hral s menším počtom družstiev, vôbec to nebolo poznať na úrovni a kvalite zápasov. Tie boli zväčša vyrovnané a rovnako sa dajú očakávať aj tie zostávajúce. Do záverečných bojov sa neprebojoval minuloročný víťaz Lion šatex Poprad, ktorému sa v základnej časti príliš nedarilo a v play-off stroskotal na košickej Delte. "Obavy o slabšiu sezónu pri účasti len šiestich účastníkov sa nepotvrdili a do finále postúpili dva vyrovnané družstvá. Na víťaznom pohári sa teda dnes večer objaví nové meno, lebo vlaňajší víťaz je z kola von. Základnú časť súťaže vyhral Ivanstav s rovnakým počtom bodov ako rezerva PKP, ale s lepším vzájomným zápasom. Dnešné finále nemá jasného favorita, obe družstvá sa veľmi dobre poznajú. Môžeme očakávať, že v drese PKP sa predstavia reprezentanti Kuhajdík aj Hricov, ktorý hral na turnaji U-21 veľmi dobre. Skúsenosti hovoria v prospech rezervy, avšak na druhej strane dravosť i kombinačná vyspelosť nahrávajú Ivanstavu. Aj preto je všetko otvorené a môžeme sa tešiť na dobrý futsal," konštatoval M. Andor. Na záver dodajme, že hrať sa bude 2 x 20 minút čistého času, v prípade remízy nasleduje 5-minútové predĺženie. Ak sa o víťazovi nerozhodne ani v ňom, na rad príde penaltový rozstrel.