Korzár logo Korzár

Jana Kocianová je 40 rokov s jedným chlapom

Speváčka Jana Kocianová je už 40 rokov s jedným chlapom. Bubeník a špičkový perkusionista Josef Škvařil je vraj hlavou rodiny, ale Jana ako krk ním poriadne točí.

Vedieť sa spolu zasmiať. Jana Kocianová tvrdí, že je to základ vzťahu.Vedieť sa spolu zasmiať. Jana Kocianová tvrdí, že je to základ vzťahu. (Zdroj: Veronika Janušková)

Speváčka Jana Kocianová je už 40 rokov s jedným chlapom! Bubeník a špičkový perkusionista Josef Škvařil je vraj hlavou rodiny, ale Jana ako krk ním poriadne točí. A vraj keď nie je všetko podľa jej predstáv, točí sa hlava-nehlava. Základom je však dobré jedlo.

Janka a Josef sa zoznámili pri práci. Láska na prvý pohľad to však nebola. „Keď sme sa prvýkrát stretli, videl relatívne slušnú mladú babu, tak okamžite začal vtipkovať. Ja som sa tým jeho vtipom ale vôbec nesmiala. No bola som úplne hotová z jeho hlbokého hlasu."

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

A čím bol očarený Josef? „Ani nie tým humorom. Ale keď som ju počul spievať, bol som paf. Keby bola hluchonemá, neviem, či by mala takú šancu."

Manžel vnáša smiech

Ako to teda v ich domácnosti naozaj vyzerá? Kto je skutočne hlavou rodiny? „Jožinko je hlava a ja krk, ktorý ním točí," siaha pani Janka po známom prirovnaní.

„A keď niečo nie je ako krk chce, tak sa točí hlava-nehlava," kontruje hneď jej manžel, ktorý vraj do ich takmer 40-ročného partnerstva vnáša potrebnú dávku humoru.

„Myslím, že práve jeho zmysel pre humor nás drží nad vodou. Inak by to so mnou nevydržal. Ja toľkým humorom neoplývam. Som vážnejšia a introvertnejšia. Aj keď som pred časom dostala kompliment. Vraj ak by som nemala zmysel pre humor, nikdy by to so mnou tak dlho nevydržal. Ale som skôr skrytý talent," usmieva sa známa speváčka, ktorá nám ochotne prezradila aj ich recept na dlhotrvajúci vzťah.

SkryťVypnúť reklamu

Keď je hladná, je nebezpečná

„U nás je to recept do slova a do písmena, pretože u mňa je základom byť dobre najedená. Ak mám niečo v pokoji riešiť, v žiadnom prípade nesmiem byť hladná. Najprv sa musím najesť," prezrádza.

„Janka je pred jedlom nebezpečný človek. Keď je hladná, vždy sa pekne stratím, nedajbože sa jej niečo opýtať," pohotovo dodáva J. Škvařil, ktorý však svojej polovičke nevyvára. Zvládne totiž nanajvýš čaj. „Párkrát sa o varenie snažil, svoje vlohy by aj vedel rozvinúť, ale trošku sa ma bojí, že to neprejde."

Teší sa, keď sa premôže a nenadáva

Pani Janka sa vraj dnes už najviac teší z dní, keď si môže užiť pár voľných pohodových chvíľ. „Vždy, keď prežijeme pokojný deň, teším sa, že som vydržala tichučko a nenadávala. Robí mi radosť, keď premôžem sama seba," dodáva s úsmevom temperamentná speváčka.

SkryťVypnúť reklamu

Užili si Valentína

Speváčka Jana Kocianová tohto roku po prvýkrát neignorovala Valentína.

„Keď sme ráno tankovali, pri platení ma zaujal plyšáčik s takými úprimnými očičkami. Tak som ho Jožinovi kúpila ako darček na Valentína. Aj keď, popravde, tento sviatok mi v skutočnosti nič nehovorí. Ale ako recesia to bolo milé," vraví s úsmevom sympatická speváčka, ktorá do Košíc pricestovala s manželom, špičkovým perkusionistom a bubeníkom Josefom Škvařilom.

Toho vraj kúpiť valentínsky darček nenapadlo. „Ale veď odjakživa platí, že šéfovia dávajú darček zamestnancom. Môže šofér obdarovať medvedíkom šéfku?" bránil sa J. Škvařil.

Autor: ato

Najčítanejšie na Korzár

Komerčné články

  1. Je rozhodnuté. Ceny FéliX brali džemy, hoteliéri aj technológie
  2. Rýchla právna pomoc šetrí čas, nervy aj peniaze
  3. Hudba, ktorá rozžiari váš event: Stavte na Abba show
  4. Slovenská značka získala Obal roka 2025
  5. Ak máte ťažkosti s trávením, aj toto môže byť príčina
  6. Prečo sa Kallo opäť rozhodol pre franšízu Kinekusu
  7. Výnimočný víkend v Košiciach: Biela noc priniesla umenie aj chuť
  8. Kliešť môže prekvapiť kedykoľvek, ochorenie hrozí celoročne
  1. Rýchla právna pomoc šetrí čas, nervy aj peniaze
  2. Slovenská značka získala Obal roka 2025
  3. Hudba, ktorá rozžiari váš event: Stavte na Abba show
  4. Neuhádol ani jedno číslo a predsa vyhral 100 000 eur
  5. Ak máte ťažkosti s trávením, aj toto môže byť príčina
  6. Prečo sa Kallo opäť rozhodol pre franšízu Kinekusu
  7. Pranie a sušenie, ktoré ladí s vaším domovom
  8. Výnimočný víkend v Košiciach: Biela noc priniesla umenie aj chuť
  1. Bratislava sa rozlietala. Karibik aj Ázia sú ešte dostupnejšie 10 169
  2. Je rozhodnuté. Ceny FéliX brali džemy, hoteliéri aj technológie 9 998
  3. Ak máte ťažkosti s trávením, aj toto môže byť príčina 6 053
  4. Rekreačným poukazom viete zaplatiť aj kúpele pre starých rodičov 3 507
  5. Kliešť môže prekvapiť kedykoľvek, ochorenie hrozí celoročne 3 423
  6. Nivy Tower je medzi top 10 kancelárskymi budovami sveta 2 835
  7. Sladké bez kompromisov: Ako Schär mení svet bezlepkových dobrôt 2 287
  8. Prečo sa Kallo opäť rozhodol pre franšízu Kinekusu 2 064
  1. Ivan Švajlen: Ako školy ohýbajú pravidlá hodnotenia (a čo na to zákon)
  2. Igor Vojtek: Budúcnosť umelej inteligencie a humanoidov: Nová trieda pracujúcich?
  3. Ján Valchár: Quo vadis ruský automotive?
  4. Karol Galek: Kto nič nerobí nič nepokazí - heslo ministerky Sakovej nás stálo miliardy
  5. Monika Nagyova: V lete som ešte nevedela, či som feministka
  6. Janka Bittó Cigániková: Realita slovenského zdravotníctva: Zaplať, aby si sa mohol starať o pacientov!
  7. Vladimír Bilohuščin: Pozmeňovacie tornádo v zákone o vysokom školstve
  8. Dalibor Eštočák: Strácame hodnoty? Pečivo, práca a úcta v čase "sociálnej demokracie"
  1. Rastislav Puchala: Konečne dobrá správa o slovenskej ekonomike a spoločnosti vôbec 33 893
  2. Ivan Čáni: „Matovič, Lipšic a Naď už dávno mali sedieť v base.“ 17 710
  3. Jozef Černek: André Rieu – muž, umelec, megaloman, otec. Kráľ gýču. Alebo človek, ktorý spravil vážnu hudbu zábavnou. 13 332
  4. Elena Antalová: Do Šaštína kolenačky, ale pohár vody Mikloškovi..? 8 262
  5. Jozef Maťaše: Toto si Martin Benka nezaslúži! 7 232
  6. Martin Fronk: Slovenský "Mordor": Podzemný labyrint plný vína, bosoriek a atómových krytov, o ktorom vedel len málokto 5 849
  7. Ján Valchár: Niet dňa bez rafinérie (alebo Pray for Hatatitla!) 5 801
  8. Miroslav Daniš: Dymová clona Oskar Rósza 4 802
  1. Karol Galek: Kto nič nerobí nič nepokazí - heslo ministerky Sakovej nás stálo miliardy
  2. Monika Nagyova: V lete som ešte nevedela, či som feministka
  3. Radko Mačuha: "Najväčšia hrozba pre EU nieje Rusko".
  4. Post Bellum SK: Samizdat – symbol vzdoru v čase neslobody
  5. Marcel Rebro: Keď vojna vezme manžela a otca, hory pomáhajú nájsť nádej
  6. Anna Brawne: Pán Pellegrini, že vám tá nenávisť voči LGBTI+ Ľuďom nevadila, keď ste podpisovali tú Ústavu..
  7. Věra Tepličková: Šťastný Deň starých rodičov
  8. Radko Mačuha: Ako som prestal byť rusofilom.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu