Pondelok, 20. február, 2017 |Meniny má Lívia

Tatran vyhral s majstrom, Košičania uhrali bezgólovú remízu

Do jarnej časti futbalovej Corgoň ligy vstúpili najlepším možným spôsobom Prešovčania. Šarišania, ktorému po jeseni patrila nelichotivá 11. priečka zabodovali naplno a rovno proti majstrovi.

Košický brankár čaroval. Takto sa Tofiloski natiahol pri hlavičke Dubničana Porázika.(Zdroj: tasr)

Naďalej teda platí, že odkedy sa Prešovčania vrátili do ligy, Žilina na jeho pôde nezvíťazila. Košičania síce prvý jarný gól nedali, ale aj tak brali z Dubnice bod za remízu.

Dubnica - Košice 0:0

ŽK: 67. Karaš a 82. Dobias (obaja Košice), rozhodovali: Olšiak - Kubačka, Jenčura, 1750 divákov. Dubnica: Pavol Kováč - M. Ižvolt, Trousil, Nosek, L. Beňo - J. Vavrík - M. Kuzma, Polách (73. T. Bruško), Šulek, Grabež (62. J. Zápotoka) - Porázik (62. Gorelka). Košice: Tofilovski - Kolbas, I. Djokovič, R. Cicman, Čonka - Dobias - U. Matič, K. Kuzma, Viazanko (87. Juhár) - Karaš (79. Skvašík), Škutka (90+. Pačinda).

DUBNICA. Dubnica mala od začiatku výraznú prevahu. Od 15. min. sa na bránku hostí sypali šance jedna za druhou, Tofilovski v bráne Košíc bol však neprekonateľný. Najprv prekazil radosť Grabežovi, potom na ňom stroskotali Polách aj Porázik a aby toho nebolo dosť, v 38. min. si poradil hneď s tromi pokusmi hráčov v poradí Polách, Grabež, Kuzma. Gólman hostí bol v hlavnej úlohe aj v 43. min., keď zachránil pred Marekom Kuzmom a vzápätí zastavil aj Porázika. Košičania mali len ojedinelé protiútoky, Kováč bol prakticky celý prvý polčas bez práce. Druhá polovica zápasu sa niesla v opačnom výkonnostnom tóne. Košice vycítili, že môžu na dubnickej pôde zabodovať a postupne prebrali taktovku. Kováča síce ohrozil len Škutka v 52. minúte, ale hostia mali aj viacero ďalších sľubných protiútokov. Cestu za víťazstvom domácich opäť zahatal košický brankar Tofilovski, keď v 74. minúte chytil čistý gólový pokus, tentoraz vyrazil strelu Šulekovi.

Prešov - Žilina 2:0 (1:0)

Góly: 6. Krajník, 78. Macko (z pok. kopu), ŽK: 30. P. Bašista, 72. P. Petráš, 90. Krajník - 17. T. Majtán, 35. J. Poliaček, 51. M. Ceesay, 81. Mabouka, rozhodovali: Vnuk - Kubica, D. Hrčka, divákov. Prešov: Plánička - P. Petráš, P. Bašista, Čep, Josl - Krajník - Papaj (90. Guba), Vyskočil, Vršajevič - Ľ. Meszároš (71. Katona), Žůrek (61. Macko). Žilina: Krnáč - Mabouka, Ľ. Guldan, Šourek, Patrik Mráz - Štrba - T. Majtán, Bello (74. Škvarka), J. Poliaček (69. Lietava), Pich - M. Ceesay.

Úvodných päť minút stretnutia sa obe mužstvá len oťukávali. Po rohovom kope v 6. min. vrátil loptu do šestnástky Josl, kde našiel hlavu Krajníka a domáci otvorili skóre. Žilinčania začali viac držať loptu na svojich kopačkách a tlačiť sa do pokutového územia Tatrana, ale obrana Prešova stála na pevných nohách. Žilinčania museli byť tiež na pozore, keďže domáci produkovali rýchle brejky. V 26. min. Žilinčan Momodou Ceesay vyrovnal, ale čiarový rozhodca odmával ofsajd. V tej istej minúte hosťujúci Bello z hranice šestnástky prestrelil bránku Pláničku. Domáci priaznivci už kričali gól v 27. min., no Žůrekov center neumiestnil hlavou do bránky Čep. Domáci brankár Plánička sa vyznamenal o tri minúty, keď reflexívne vyrazil strelu Žilinčanov na rohový kop. Vstup do druhého polčasu mali lepší Prešovčania, ktorí mali územnú prevahu. Postupom času sa hra vyrovnala a diváci videli najmä medzišestnástkový futbal. V 68. bolo takmer vyrovnané, ale Majtánova krížna strela len o milimetre minula ľavú žrď Pláničkovej bránky. V 72. min. to na opačnej strane skúšal Papaj, ale jeho delovka letela mimo. V 78. min. sa predieral do pokutového územia Žiliny Peter Petráš, ktorý bol faulovaný a hlavný rozhodca ukázal na biely bod. Loptu si postavil Macko a s prehľadom zvýšil náskok Tatrana. Prešovčania boli rozbehnutí a obrana úradujúceho majstra mala čo robiť, aby tlak domácich ustála. S pribúdajúcimi minútami hrala Žilina vabank, ale skorigovať výsledok sa jej nepodarilo.

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY
Ružomberok - Nitra 1:0 (0:0). Gól: 86. T. Chovanec, ŽK: 65. A. Sloboda, 74. Ivan Kotora - 24. M. Mikuš, 74. Kaspřák, rozhodovali: Trutz - Somoláni, Brendza, 926 divákov.

Senica - Banská Bystrica 3:0 (2:0). Góly: 26. Piroska, 38. Jaroslav Diviš, 90.+ Smetana (11 m), ŽK: 68. Gajdošík - 83. Bučko, 84. Savič, rozhodovali: Pavlík - R. Sluk, E. Weiss, 1661 divákov.

Dunajská Streda - Zlaté Moravce 2:1 (1:1). Góly: 23. Tomčák, 55. M. Filo ml. - 9. I. Obert (vlastný), ŽK: 17. R. Konečný, 44. Hílek, 83. Lénárth - 20. Pavol Majerník, 21. M. Kuciak, 52. Chren, 58. Kuračka, ČK: 86. R. Konečný (Dunajská Streda) po druhej ŽK, rozhodovali: Kružliak - Chládek, Tomčík, 3073 divákov.