Dva body ostali v Košiciach

Bezmocný. Po rýchlom brejku prekonal Farkašovský (vľavo) technickou strelou brankára Olejára. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|21. feb 2011 o 00:00

Hádzanári Košíce hostili piaty Hlohovec a rolu papierového favorita splnili, keď vyhrali sedemgólovým rozdielom.

Po predohrávanom stretnutí Topoľčany - Prešov 27:34 pokračovala hádzanárska extraliga zostávajúcimi dvoma zápasmi 20. kola. V prvom hostil druhý 1. MHK Košice piaty Hlohovec a rolu papierového favorita splnil, keď vyhral sedemgólovým rozdielom. Udržal si trojbodový náskok na druhej priečke pred treťou Pov. Bystricou. Tá vyhrala na palubovke bratislavských policajtov.

Košice - Hohovec 33:26 (16:13)

KOŠICE. Po dlhej prestávke sa hralo vo svižnom tempe a od začiatku boli aktívnejší domáci, ktorí si počas celého stretnutia udržiavali mierny náskok. Do šestnástej minúty sa súperi ťahali za prsty, keď bolo 8:8, no potom už Košičania dokázali gólovo odskočiť, hoci veľkou prekážkou im bol brankár Dušan Olejár, ktorý zneškodnil niekoľko brejkov aj viacero náskokov. Nezabránil však prehre svojho celku, ktorý poslednú desaťminútovku prehral 8:4 a rovnako aj celý zápas.

KOŠICE: Boháč, Dulina – Hruščák 1, Kolesár 1, Guzy 3, Pecha 1, Hriňák 2, Fuňák 7, Farkašovský 7/1, Jurko 1, Urban 5, Petraško 1, Čorej 3, Bokol. Najviac gólov hostí: Bočkay 7, Zaťko 6/2, poh. hody: 1/1 – 2/2, vylúčení: 3:5, 300 divákov.

Zostávajúci zápas: ŠKP Bratislava - Pov. Bystrica 21:26 (10:15).