Košičanky nestačili v eurolige na Bourges

SITA|1. feb 2011 o 22:22

Basketbalistky slovenského šampióna Dobrí anjeli Košice podľahli v úvodnom zápase osemfinálovej série Euroligy na palubovke favorizovaného francúzskeho vicemajstra Bourges Basket 68:76.

BOURGES. Basketbalistky slovenského šampióna Dobrí anjeli Košice podľahli v úvodnom zápase osemfinálovej série Euroligy hranej na dva víťazné zápasy na palubovke favorizovaného francúzskeho vicemajstra Bourges Basket 68:76 (36:30).

Košičanky premárnili nádejný 13-bodový náskok (36:23), ktorý mali ešte v 19. min zápasu. Zverenkám trénera Štefana Sviteka sa nepodarilo v Eurolige poraziť Bourges ani na piaty pokus. Nasledujúcu šancu budú mať už v piatok 4. februára o 18.00 h na palubovke domácej Infiniti arény, kde odohrajú proti Bourges druhý osemfinálový zápas. V prípade neúspechu sa so súťažou rozlúčia.

Bourges Basket (Fr.) - Dobrí anjeli Košice (SR) 76:68 (15:19, 15:17, 22:22, 24:10) - stav série: 1:0

Zostava a body Bourges: Joensová 18 (4 trojky), Ndongueová 14, Kaltsidouová 13, Miyemová 7, Lardyová 6 (Miljkovičová 11, Digbeuová 6, Burgrová 1, Salagnacová 0)

Zostava a body Košíc: Langhornová 22, Dupreeová 14, Solopovová 14 (4 trojky), Kupčíková 11, Musovičová 3 (Jalčová 2, Lawlessová 2, Hricková 0, Číkošová 0)

TH: 20016 - 13/9, fauly: 19 - 23, 5 faulov: 40. Kupčíková (Košice), trojky: 4 - 5.

Košičanky začali na palubovke Bourges nebojácne, ich prvý útok zakončila košom na druhý pokus Langhornová Po 4 minútach viedli Dobrí anjeli 8:4 a v 8. min po 7-bodovej šnúre zakončenej Jalčovej košom dokonca 16:10. Košičanky hrali rýchlo, presne strieľali a Kupčíková s Langhornovou vymazali pod oboma košmi domácu pivotku Ndongueovú.

V úvode druhej štvrtiny domáce basketbalistky pritvrdili obranu, no rozhodcovia preto nemali pochopenie, keď im v rýchlom slede za sebou odpískali tri osobné chyby. Dupreeová a a Lawlessová natiahli košický náskok po 74 sekundách druhého dejstva na 8 bodov - 23:15. Od tohto momentu sa snažilo Bourges hrať svoj typický basketbal s postupným útokom na 24 sekúnd a Dobrí anjeli museli súperky vo finálnych streleckých pozíciách faulovať. Domáce premenenými trestnými hodmi skorigovali v 13. min na 19:23.

Hoci strelecká muška odišla aj hostkám stále profitovali z výborného doskakovania. Medzi 16. a 19. min zaznamenali Košičanky 9-bodovú sériu, po ktorej sa dostali do 13-bodového vedenia 36:23. Zverenky Štefana Sviteka však mohol mrzieť záver I. polčasu, keď za 94 sekúnd inkasovali 7 bodov, pričom Musovičová zahodila dva trestné hody a Joensová 2 sekundy pred sirénou korigovala na 30:36.

Druhý polčas otvorila už po 15 sekundách košom Kupčíková, dvoma dvojbodovými košmi odpovedala Ndongueová, no vzápätí 4 body pridala ja Dupreeová. Košičanky začali strácať prevahu pod košmi, no spoza trojkového oblúka sa im rozstrieľala aj druhá nová posila rozohrávačka Marina Solopovová, a tak si stále udržiavali 4 - 8-bodový náskok.

V úvode štvrtého dejstva po niekoľkých chybách a nepresných streleckých pokusoch Dobrých anjelov dovtedy nevýrazné Kaltsidouová a Lardyová za 67 sekúnd znížili na rozdiel jediného bodu 57:58 a stretnutie nabralo nový dramatický náboj. V 34. min najlepšia strelkyňa domácich Joensová posunula trojkou Bourges prvýkrát v stretnutí do vedenia - 62:60.

Musovičová odpovedal rovnakou mincou, no Američanka v drese Bourges pridala presne po 24 sekundách ďalšiu presnú vizitku spoza trojkového oblúka. Vzápätí Ndongueová natiahla náskok Bourges na 4 body - 67:63. A ten si už domáci tím nenechal vziať, keď v 40. min Kaltsidouová a Miljkovičová neomylne premieňali trestné hody s stanovili konečný výsledok na 76:68.