Utorok, 24. október, 2017 | Meniny má Kvetoslava

O primáte rozhodlo skóre

Počas uplynulého víkendu sa skončila základná časť druhej hokejovej ligy v skupine "C". O víťazovi z Ružomberka rozhodovalo skóre pred Rim. Sobotou.

KOŠICE. Obe stretnutia, ktoré sa v 20. kole hrali, rozhodli pre seba vedúce celky. Diváci v nich videli aj úrodu až 21 gólov. Prvé dva celky postupujú do nadstavby, kde sa stretnú s prvými dvoma z oboch skupín. Z "A" HK 96 Nitra (42 bodov) a AHK Ružinov Bratislava (41 bodov), zo skupiny "B" HK Púchov (42 bodov) a Iskra Partizánske (30 bodov). Budú bojovať dvojkolovo o celkového víťaza a tým aj o postupujúceho do nového ročníka prvej hokejovej ligy. Celok nahradí HK Brezno, ktoré sa v súčasnosti so súťažou rozlúčilo.

Tretie celky - HK Levice - HK Iskra Partizánske a HK Sabinov budú hrať o víťazný celok z tretieho miesta. Štvrté celky: HK Nové zámky, MšHK Prievidza a HK Sabinov zas o víťaza zo štvrtej pozície. Tieto dve nadstavby sú návrhom ŠTK pri SZĽH. Tieto dve nadstavby sú možno aj zbytočné, pretože to nemusí byť o najlepší tretí, resp. štvrtý celok na Slovensku a celky by si pri súčasnej zlej finančnej situácii mohli usporiť peniaze aspoň na prvú štvrtinu súťaže v budúcom ročníku.

Výsledky 20. kola

Sabinov - Ružomberok 6:9 (1:2, 3:2, 3:5). Zápas bol po dvoch tretinách vyrovnaný. O víťazovi sa rozhodlo v záverečnej tretine, keď hostia pridali na dôraze. Góly: Zagrapan 2, Hopkovič, Spišák, Kochan, Gofa - Králik, Sivák, Kaľata po 2, Koniar, Oško. Vylúčení: 2:7 bez vyšších trestov. Presilovky 0:2, oslabenia 0:1. Diváci: 85. Rozhodovali: Mihaľov - Jurko, Spišák.

Gelnica - Rim. Sobota 2:4 (1:0, 0:3, 1:1). Hostia o zápase rozhodovali v prostrednej časti. Boli lepší a pôsobili technickým vyspelým kádrom, čo aj rozhodlo o výsledku. Góly: Laškody, Janečko - Melicharčík, Beti, Bačkor, Joščák. Vylúčení: 4:10, navyše Janečko 5+DKZ M. Slovák a Šímčík 10 OT. Presilovky a oslabenia 0:1. Diváci: 380. Rozhodovali: Findura - Švajka, Wolf.

Humenné malo voľno.

ŠTK rozhodlo o nezohranom stretnutí 12. kola. Rim. Sobota - Humenné 5:0 kont., keďže hostia na zápas nepricestovali.

V tabuľke chýbajú 4 dohrávky.

1. Ružomberok 16 11 0 0 5 88:58 33

2. Rim. Sobota 16 11 0 0 5 85:59 33

3. Gelnica 13 5 1 0 7 62:52 17

4. Sabinov 13 5 0 0 8 56:65 15

5. Humenné 14 3 0 1 10 53:110 10

Cez víkend začínajú zápolenia v nadstavbe o postup do prvej hokejovej ligy ako aj o umiestnenie na treťom, resp. štvrtom mieste.

Trebuľa končí ako košický župan. Chce si urobiť vodičák

Po dvadsiatich rokoch odchádza z politiky.

V parkovacích miestach pre invalidov v Košiciach je chaos

Zrušili vyhradené miesta na evidenčné čísla.

Kúpila si SMS lístok na mestskú dopravu, prišiel jej o 14 hodín

Technickú poruchu potvrdil mobilný operátor.

VšZP pri tendri lieku na rakovinu porušila zákon. Postup jej schválil Drucker

Poisťovňa protizákonne znížila cenu zákazky na liek imbruvica, aby sa vyhla súťaži s prísnejšími pravidlami, zistili kontrolóri.