Nedeľa, 22. október, 2017 | Meniny má Sergej
PROBLÉMY S TECHNIKOU

Časomer zase "vystrájal", divákov poriadne otrávil

V extraligovom dueli proti Prešovu, ktorý Dobrí anjeli vyhrali 90:54, predstavili dve nové zahraničné akvizície. Ich premiéra dopadla bez problémov, tie však narobil časomer.

Marina Solopovová. Litovčanka včera absolvovala premiéru v Košiciach.(Zdroj: Judita Čermáková)

Podobne ako nedávno proti Pécsu, opäť počas zápasu vypovedal službu a diváci tak nemali "páru" o čase a v určitých fázach dokonca ani o skóre.

KOŠICE. Časomer v košickej Infiniti Aréne už možno označiť pri basketbalových zápasoch ako problémový. V novembri zaplatili Dobrí anjeli pokutu medzinárodnej federácii FIBA, keďže v stretnutí Euroligy proti Pécsu "odišiel" ukazovateľ 24 sekúnd na útok. Včera sa to zopakovalo v extralige proti Prešovu a to ešte vo vypuklejšej miere.

Čo im to poslali?

Časomer sa zasekol už v prvej štvrtine, pätnásť minút sa nehralo, ale ani to nepomohlo. Problém s technikou sa odstrániť nepodarilo a znova sa muselo počítať ručne. Tentoraz však nielen 24 sekúnd na útok, ale aj celkový čas ohlasoval iba hlásateľ. Po polčase dokonca dlho nefungovalo už ani skóre, takže fanúšikovia sa ho dozvedeli iba občas od hlásateľa. Zážitok z basketbalu mali teda značne ochudobnený.

Ako je možné, že sa takýto výpadok zase zopakoval? - túto otázku sme adresovali generálnemu manažérovi Dobrých anjelov Danielovi Jendrichovskému. "Nevieme prísť na to, v čom to je. Vyskúšali sme všetko, tri rôzne varianty, ale nešlo to nijako. Po zápase s Pécsom sme to riešili, zaplatili sme kopu peňazí, ale stále to nefunguje, takže musíme volať firme do Prievidze, čo nám to vlastne poslali. Najviac nepochopiteľné je, že pred zápasom to bolo odskúšané, aj prvé štyri minúty všetko fungovalo," znechutený bol D. Jendrichovský uvedomujúc si, že diváci museli veru právom nadávať. Nuž, tento rok je časomer skrátka akýsi začarovaný... "Je investovaných cez tisíc päťsto eur do niečoho, čo nám ani netreba a aj tak to nejde. Budeme žiadať, aby ich pracovníci prišli pozrieť priamo tu, v čom to je."

Nemalo by sa to stávať

V ťažkej situácii boli nielen diváci, ale i samotní aktéri - tréneri a hráčky. Kormidelníci sa museli rozptyľovať overovaním času i stavu. "Samozrejme, je to nepríjemné. Najmä pre divákov, keď miestami nevedeli ani stav. Bolo by dobré, keby sa nám takéto veci v oficiálnych zápasoch nestávali," skonštatoval trénerr Svitek.

S novickami spokojný

V domácom tíme sa predstavili nové posily Američanka Langhorneová (dala 14 bodov) a Litovčanka Solopovová (10 bodov). S ich zapojením som spokojný. Aj celkovo so zápasom. Dobre sme bránili, prikryli sme nebezpečnú Risperovú. Mrzí ma však opäť veľký počet stratených lôpt," zhodnotil Š. Svitek.