Štvrtok, 17. august, 2017 | Meniny má Milica

V extraligovom šlágri sa nebáli striedať ani brankárov

Vodní pólisti ČH Hornets zvládli bez ujmy aj ďalší extraligový šláger. Podobne ako s Akademikom, ani s Bratislavou nemali vážnejšie problémy, hoci výsledok nepôsobí až tak jednoznačne. Tréner Kaid si dokonca dovolil striedať aj brankárov.

Dobré služby. Bielorus Jazerski ich ponúka.(Zdroj: Veronika Janušková)

KOŠICE. V zápase dvoch doposiaľ nezdolaných tímov zvíťazili sršni v Bratislave 10:8.

"Blackout" v tretej štvrtine

Úradujúci majster pristúpil k stretnutiu s plnou vážnosťou, veď Bratislava sa pred sezónou posilnila o reprezentantov Janíčka a Kratochvíla. Košičania po prvej štvrtine viedli už 5:1, po druhej 9:3, čiže sa hralo jasne v ich réžii. V tretej štvrtine však domáci znížili na 9:6, napriek tomu si tréner Kaid dovolil za tohto stavu vymeniť brankárov. Svoju jednotku Jazerského nechal oddychovať a šancu ponúkol mladému Kulovi. Trošku prekvapivý ťah v situácii, keď Bratislavčania sťahovali náskok. Nebál sa, že by z toho mohla byť ešte dráma? "Nie. Konečný výsledok je síce pomerne tesný, ale ja musím povedať, že Bratislava nás nepreverila až tak, ako som čakal. Znížila len preto, že v tretej štvrtine sme si vybrali 'blackou'. Šesťkrát sme strieľali sami na brankára, no gól sme nedali. Vedel som, že to je len výpadok a inak sme vo všetkých činnostiach lepší, preto som sa ani za stavu 9:6 nebál dať príležitosť mladému Kulovi," vysvetil tréner Kaid.

Jazerski podarenou kúpou

Bieloruský reprezentant Michail Jazerski je inak v extraligových dueloch jasnou jednotkou ČH Hornets a táto predsezónna posila spĺňa očakávania. "Som s ním veľmi spokojný. Bola to pred touto sezónou výborná kúpa," potvrdzuje kormidelník. Podľa jeho slov aj 17-ročný Rastislav Kula naznačuje, že z neho môže niečo vyrásť. "Pozorne som ho v tej poslednej štvrtine sledoval. Šlo naňho päť striel, z ktorých tri z diaľky chytil. Jeden gól dostal v oslabení o dvoch hráčov, kde brankár už veľa nezmôže a jeden zblízka, z centra," zhrnul R. Kaid výkon syna niekdajšieho legendárneho brankára Červenej hviezdy Juraja Kulu.

Košičania teda na brankárskom poste v aktuálnom ročníku problém nemajú. Zvlášť, keď v medzinárodných zápasoch (Euroliga, Pohár LEN, Euro-interliga) im ešte vypomáha reprezentačná jednotka Michal Gogola zo susedného Akademika.

Malú obec zadĺžila exstarostka až po uši, čelí žalobám

Bývalá starostka Lukačoviec mala spreneveriť takmer 300 000 eur.

Pozrite si budúci kruhový objazd za prešovskou autobusovou stanicou

Termín začatia stavby zatiaľ nie je známy.

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerá situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.