Medzi ženami Macinská

Sportnet|25. jan 2011 o 00:00

Slovenský zväz orientačných bežcov vydal celkové výsledky celoročnej súťaže Slovenského rebríčka jednotlivcov za rok 2010.

KOŠICE. V kategórii mužov v konkurencii 113 súťažiacich prvenstvo dosiahol Marián Dávidík (Kobra Bratislava) s 7 600 b. pred Pavlom Bukovácom (TJ Farmaceut Bratislava) - 7 423 b. a tretiu priečku obsadil Michal Krajčík (Akademik Technická univerzita Košice) - 7 200 b.

Z východniarov v prvej desiatke ešte skončili šiesty Štefan Ringer (ATU Košice) a deviaty Miroslav Kollár (Sokol Kysak).

Z 54 súťažiacich žien najvyšší počet bodov 7 569 získala Jana Macinská pred Katarínou Labašovou (obe ATU Košice) - 7 486 b. a tretia skončila Veronika Vávrová (TJ Rapid Bratislava) - 6362 b. V prvej desiatke sa ešte umiestnili piata Martina Rákayová (ATU Košice) a siedma Eva Farkašová (TJ Čingov Sp. N. Ves).
V mládežníckych kategóriách prvé miesta obsadili: M-12: Dušan Sláma (ATU Košice), M-18: Dávid Franko (Kysak), M-20: Miroslav Papuga (ATU Košice), W-14: Radka Lamanecová (Sp. N. Ves), W-18: Katarína Papugová (ATU Košice).

Vo veteránskych kategóriách prvenstvá dosiahli: M35-: Milan Dudra (Kysak), M40-: Jozef Pollák, M70-: Ladislav Oľhava (obaja ATU Košice).