Šláger kola jednoznačne v réžii oceliarov

Košická radosť. Po úvodnom góle Grona.
Košická radosť. Po úvodnom góle Grona. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|19. jan 2011 o 00:00

Šláger 45. kola hokejovej extraligy sa hral na košickom ľade, kde úradujúci slovenský majster a suverénne vedúci celok tabuľka hostil tretiu Banskú Bystricu. Oceliari opäť potvrdili svoju dominanciu v najvyššej súťaži a o ich jasnom víťazstve bolo rozhodn

uté už po dvoch tretinách. Druhý zástupca východného Slovenska, hokejisti Popradu, neuspeli na bratislavskom štadióne.

Košice - Banská Bystrica 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

KOŠICE. V Košiciach sa hral zápas veľmi dobrej úrovne. V prvej tretine mal podstatne viac práce Šimonovič, ktorého postreh skúšal pri presilovke v 2. min. Bartoš. V 3. min. mieril tesne vedľa Kristek, po ňom sa zblízka nepresadil Andrašovský a na druhej strane Lažo nepríjemne zakončoval v 6. min. počas oslabenia. Po Deylovom výlete vypadol Šimonovičovi puk, ale skončil pár centimetrov vedľa žŕdky. V 16. min. počas presilovky domácich ešte Bartoš z ideálnej pozície netrafil, ale vzápätí prekvapil hosťujúceho brankára strelou medzi betóny z bodu na vhadzovanie Gron - 1:0. V 23. min. sa v oslabení dostali Košičania do prečíslenia, Jenčík prihral Andrašovskému, a ten bekhendom zvýšil na 2:0. Košičania pokračovali v aktívnej hre, Fabuš ani Baláž však neskórovali. Na opačnej strane to v presilovke skúšal v 31. min. Tománek. V 32. min. bolo už 3:0 po tvrdej strele Jenčíka. Šimonoviča z nej vyhnal štvrtý košický útok, keď zblízka dorazil puk Frolík a zvýšil na 4:0. Tréner HC´05 Staš si potom zobral oddychový čas. Krásnou akciou sa v 35. min. prezentoval Banskobystričan Rumpel, ale jeho zakončenie skončilo na hornej žŕdke. V pohode hrajúci Košičania v tretej tretine kontrolovali hru. Vyše minútovú presilovku o dvoch hráčov síce nevyužili, ale v 56. min. sa dopracovali k piatemu gólu. Po prihrávke Bartoša prekonal Gron striedajúceho brankára Fedora a uzavrel gólový účet stretnutia.

Góly: 16. S. Gron (P. Bartoš), 23. Andrašovský (Jenčík), 32. Jenčík (Šeda, Fabuš), 33. Martin Frolík (M. Baláž), 56. S. Gron (P. Bartoš, Homer), vylúčení: 5:7 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Kubuš - Gajan, Tornay, 6 253 divákov. Košice: J. Hudáček - J. Tabaček, Homer, M. Šterbák, Deyl, Michal Grman, Šeda, Slimák - Michel Miklík, Kristek, Andrašovský - Dravecký, S. Gron, P. Bartoš - Fabuš, Jenčík, Huba - Gmitter, Martin Frolík, M. Baláž. Banská Bystrica: Šimonovič (33. Fedor) - Cebák, Biro, Vantroba, Bambúch, Kolba, Paľov, Kubka, Vizváry - Lažo, Šechný, Weissmann - Tománek, M. Hudec, Ján Sýkora - Rumpel, Miroslav Hlinka, Hvila - Petro, Češík, Kútny.

Slovan - Poprad 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)

BRATISLAVA. V úvodnej tretine sa hral rýchly hokej, no hráči si čistých šancí veľa nevypracovali. Slovanu sa darilo najmä v presilovkách. Pri vylúčení D. Brejčáka stačilo domácim 15 sekúnd a Bulík z ľavej strany prestrelil k bližšej žŕdke Melicherčíka - 1:0. Hneď v úvodnej minúte druhého dejstva sa zľava rútil na popradskú bránku Bulík, no tentoraz jeho strela opečiatkovala spojnicu brvna a žŕdky Melicherčíkovej svätyne. V 25. min. využil vylúčenie Kloudu vydarenou strelou spomedzi kruhov Preisinger - 2:0. O minútu nato sa po súboji Jendeka s Mlynarovičom vysypalo plexisklo a takmer štvrťhodinu sa nehralo. Vynútená prestávka negatívne ovyplyvnila výkon oboch tímov po návrate na ľad. V čase, keď Popradčania začali pomaly dvíhať hlavy, však prišla 31. min., v ktorej nedôrazná popradská obrana nechala nekrytého Skokana doraziť za Melicherčíkov chrbát Demelovu strelu tečovanú Kapušom - 3:0. V 38. min. vykresal pre hostí iskierku nádeje Kmiť, ktorý vyzvŕtal Cartelliho a bekhendom prekonal Konráda. O 39 sekúnd neskôr však Bakoš prestrelil z pravej strany k bližšej žŕdke zle stojaceho Melicherčíka a domáci opäť viedli trojgólovým rozdielom - 4:1. V tretej tretine hrali domáci toľko, koľko potrebovali. Poprad nedokázali naštartovať k zvratu ani dve presilové hry, nevyužil ani presilovku v závere riadneho hracieho času.

Góly: 17. Bulík (J. Kováčik), 25. Preisinger (Lipiansky), 31. D. Skokan (Kapuš, Demel), 38. M. Bakoš (Kapuš, Jendek) - 38. Kmiť (A. Kroták, S. Jasečko), vylúčení: 5:3 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0,
rozhodovali: D. Konc - Bundil, Výleta, 2567 divákov. Slovan: Konrád - Jackman, Hájek, Cartelli, Frühauf, Hájek, J. Kováčik, Štajnoch, Jendek, Demel - M. Bakoš, Bulík, Hujsa - Preisinger, Lipiansky, Vaic - Róbert Huna, L. Hudáček, Richard Huna - D. Skokan, Kapuš, D. Buc. Poprad: Melicherčík - J. Kasík, R. Suchý, D. Brejčák, S. Jasečko, Kledrowetz, J. Brejčák, Kramár, Nádašdi - P. Svitana, Lundberg, Škovira - A. Kroták, Kmiť, A. Lapšanský - J. Kopecký, Klouda, T. Jaško - Paločko, Mlynarovič, Rapáč.

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY

Žilina - Skalica 4:5 po sam. nájazdoch (0:2, 1:2, 3:0 - 0:0, 0:1), góly: 27. Smotrila (Krčula, Rataj), 45. Troliga (Petruška), 55. Hreus, 60. V. Nemec (Hreus) - 5. Obdržálek (Románek), 14. Kutálek (Šátek, R. Jarolín), 21. R. Školiak (Zálešák, Gründling), 35. Obdržálek (Zálešák, Gründling), rozh. sam. nájazd Obdržálek.

Zvolen - Martin 3:0 (1:0, 1:0, 1:0), góly: 5. V. Baláž (Kovář, Ďaloga), 22. M. Trochta (Zuzin), 59. V. Baláž.

11. Orange 20 20 0 0 1 19 25:95 1

(V tabuľke nie je zarátaný výsledok zápasu Nitra - Trenčín, ktorý sa skončil po našej uzávierke)