Prešov zdolal Moldavu i Michalovce

Sportnet|17. jan 2011 o 00:00

Prvý prípravný zápas na jarnú odvetu v Corgoň lige 1.FC Tatran Prešov nevyšiel. Na domácej umelej tráve zeleno-bieli podľahli druholigovému Vranovu 3:4, keď polčas prehrali 0:4. V ďalších dvoch prípravných dueloch sa však už prekvapenie nekonalo.

PREŠOV. V sobotu odohral 1.FC Tatran Prešov dva prípravné zápasy s východniarskymi prvoligistami. Nad Moldavou nad Bodvou vyhral 4:1 (3:1. Góly: Guba 2, Katona, Piter - Bučko resp. Gavlák. V druhom stretnutí zvíťazil Prešov nad Michalovcami 3:0 (2:0). Góly: Vršajevič, M. Baran, Čep. Tento prípravný zápas sa skončil predčasne. Šesť minút pred koncom po vážnom zranení michalovského hráča sa súperi dohodli, že zvyšné minúty už nedohrajú.

Od včerajška zarezávajú v Tatrách

Včera podvečer odcestoval corgoňligový káder 1.FC Tatran Prešov na kondičné sústredenie do Kúpeľov Nových Smokovec, kde pobudne do piatku 21. januára. v stredu odohrá prešovský tím ďalšie dva prípravné zápasy v jeden deň. So Slovanom Bratislava a Petržalkou. V predošlých prípravných dueloch skúšali Prešovčania aj dvoch novicov z českých Vítkovíc (Thiago a Kovář) a Čekovského zo Spišskej Novej Vsi. Všetci sa už vrátili do svojich kmeňových klubov a tak jediným novicom v zeleno-bielom naďalej ostáva Ivan Belák zo Senice.