Pondelok, 18. december, 2017 | Meniny má Sláva, Slávka

Dobrí anjeli sa mohli v závere dotiahnuť

Basketbalistky Dobrých anjelov Košice majú na konte štvrtú prehru v Eurolige. Nemuseli ju zaknihovať, lebo v závere zápasu v Pécsi im domáce núkali zvrat, ale východniarky ho vlastnými chybami odmietli.

Tréner Svitek vie, že z Pécsu si mohli odnášať dva body.(Zdroj: Veronika Janušková)

KOŠICE. Dobrí anjeli prehrali v Pécsi 72:75. V poslednom kole skupinovej fázy síce aj tak budú mať šancu pobiť sa s Krakovom o druhé miesto v tabuľke, ale výrazne si skomplikovali boj o čo najvýhodnejšiu pozíciu pre nasadenie do play-off.

Dalo sa vyhrať

Dianie na palubovke ukázalo, že v Pécsi sa určite dalo vyhrať, a tak v tábore žlto-modrých zavládlo sklamanie. „Áno, prehra ma veľmi mrzí. Na horúcej pôde sa dalo zvíťaziť. Dobre sme to rozbehli, chytili sme správny rytmus. Potom však prišli ľahko stratené lopty a domáce sa dostali do vedenia. Stratili sme o sedem lôpt viac ako súper a to rozhodlo. Úspešnosť streľby sme totiž mali dobrú, bolo to takpovediac ako na hojdačke. Síce sme náskok Pécsu sťahovali, ale už sme to neotočili. Mali sme to skoro v rukách, ale nezvládli sme posledný doskok," zhodnotil pár minút po skončení duelu tréner Dobrých anjelov Štefan Svitek.

Bez Hrickovej

Košičanky sa museli zaobísť bez Hrickovej, ktorá si na poslednom tréningu pred odchodom natiahla sval a to obmedzovalo ich možnosti na krídle. Pécs v druhom polčase prevzal opraty najmä tým, čím je aj dobre známy. Veľmi tvrdou hrou, ktorou dostával Košice do úzkych. „Áno, najmä to bolo tým. Dali aj sedem trojok z pätnástich pokusov, čo je dosť. Tiež premieňali so železnou presnosťou trestné hody."

Škoda záveru

Napriek tomu, že počas poslednej štvrtiny Dobrí anjeli prehrávali o desať bodov a všetko sa zdalo byť stratené, ešte zabojovali. Domáce akoby im pod tlakom v závere núkali šancu na zvrat, ale Košičanky ju odmietli. Zbytočnými chybami, za ktoré napokon tvrdo pykali. Keď nádejne znížili zhruba dve minúty pred koncom na päťbodový rozdiel, opakovane zlyhali v útoku, no a ešte aj v posledných sekundách im domáce dali nepremeneným pokusom šancu na vyrovnanie (a následné predĺženie), ale hráčky Dobrých anjelov kľúčovú loptu pod vlastným košom nedoskočili... „Áno, súhlasím s tým, že v závere sme šancu vyložene pustili. Trikrát po sebe sme získali loptu a šli do protiútoku, ale nezvládli sme ho," povzdychol si Š. Svitek.

A-SKUPINA

Včerajšie výsledky: Pécs - Košice 75:72, Riga - Krakov 74:82. Zápas Taranto - Mondeville sa skončil po našej uzávierke.