Streda, 28. jún, 2017 |Meniny má Beáta

Riečický o góle z polovice ihriska: Podcenil som to

Sklamanie zavládlo v slovenskom tábore po svetovom šampionáte hokejistov do 20 rokov v Spojených štátoch. Naša reprezentácia obsadilo na turnaji v Buffale a Niagare konečné 8. miesto, teda obstála rovnako ako vlani.

Brankár Dominik Riečický. Košický odchovanec nebude na súboj so Švajčiarskom spomínať v dobrom.(Zdroj: sita)

Tím vedený trénerom Štefanom Mikešom, ktorý ostáva pri kormidle, mal za cieľ postúpiť do štvrťfinále.

KOŠICE. O všetkom vlastne rozhodla prehra našej dvadsiatky s rovesníkmi zo Švajčiarska. Už pred majstrovstvami sveta bolo zrejmé, že práve tento duel bude kľúčom k úspechu. Po povinnom víťazstve nad Nemeckom 2:1, hoci po predĺžení, prišla prehra s favoritom z USA 1:6 a potom dôležitý zápas so Švajčiarskom, ktorý Mikešovci prehrali 4:6 s posunulo ich to do bojov o záchranu. Súboj s Fínmi a porážka 0:6 už nič neriešili. Po víťazstve 5:0 nad Nórskom sa Slováci zachránili medzi elitou, v poslednom zápase podľahli Čechom 2:5.

Za klobúk si ho nedá

Odchovanec košického hokeja brankár Dominik Riečický bol v úvode šampionátu našou jednotkou. Ak bude mladý gólman spomínať na vrcholný turnaj? "Určite to mohlo skončiť aj lepšie. Škoda zápasu so Švajčiarskom, ten mi nevyšiel," priznal Dominik, ktorý v prvej tretine za stavu 1:1 inkasoval gól z kategórie veľmi lacných. Švajčiar Schlumpf ho nachytal z polovice ihriska. "Viem, ak by sme ten zápas vyhrali, tak zo skupiny postúpime. Ten gól si za klobúk nedám. Ani neviem, čo sa vlastne stalo. Podcenil som to, myslel som si, že to v pohode rozohrám. To viete, že som bol po stretnutí veľmi sklamaný. Nebyť toho gólu od polovice, mohlo sa to vyvíjať ináč. Nikto mi nič vyčítať nemusel, sám som priznal, že toto by sa stávať nemalo, hoci v hokeji sa i také veci pritrafia."

S Českom nezachytili úvod

Riečický duel so Švajčiarmi nedochytal. Potom ešte striedal kolegu Hollého v stretnutí s Fínskom a tak isto aj v zápase s Českom. "Proti Fínom to bolo ťažké. Vedeli sme, že ani výhra nám k ničomu nepomôže. Po víťazstve nad Nórskom sme sa zachránili. S Českom som šiel do bránky na dve tretiny. Ale to sme nezachytili úvod a prestížny duel prehrali," sklamaný bol Dominik, ktorý veril v lepšie ako ôsme miesto.

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov bude hrať na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie na prelome rokov 2011 a 2012 v kanadských mestách Calgary a Edmonton v A-skupine. Jej súpermi budú v Calgary v Scotiabank Saddledome Rusi, Švédi, Švajčiari a Lotyši. Riečický by mohol štartovať na šampionáte aj o rok. Pravda, ak si ho do tímu vyberie tréner Mikeš. "Dúfam, že so mnou bude rátať aj naďalej. Že jeden nešťastný gól názor na mňa u trénera nezmení," nádeja sa brankár z Košíc, ktorý sa má hlásiť opäť v Púchove, keďže naša dvadsiatka si ešte zahrá v závere základnej časti extraligy.