Korzár logo Korzár
Nedeľa, 24. september, 2017 | Meniny má Ľuboš, Ľubor
TRIUMF Z VLAŇAJŠKA OBHAJUJE "PREZIDENT HLAVY ŠTÁTU"

Vyberte si hlúposť roka 2010

Ani v uplynulom extravolebnom roku (parlamentné a komunálne voľby s čerešničkou v podobe neúspešného referenda) sme nemali núdzu o rôzne výro(b)ky predstaviteľov nášho verejného života, s ktorými sme vás každý pondelok oboznamovali na tomto mieste.

A keďže po roku opäť nastal čas na rekapituláciu, neznamená to len, že sme všetci o rovnaký čas zostarli, ale i to, že vyhlasujeme v poradí 11. ročník populárnej ankety Hlúposť roka 2010. Do nej sme aj tentoraz pripravili tucet naj(ne)zmyselnejších výrokov zástupcov nášho pracujúceho ľudu podľa výberu nášho šéfredaktora, z ktorých vy pre zmenu určíte Hlúposť roka.

Komu sa darilo pred rokom?

Aby sa vám lepšie vyberalo, máme tu pre vás aj malú spomienku na uplynulý ročník našej prestížnej ankety. V jej jubilejnom 10. ročníku doslova zvalcoval všetkých súperov náš prezident Ivan Gašparovič, ktorému sa podarilo obsadiť prvé dve priečky. Najviac sa vám pozdávala jeho veta, že "Budem kandidovať za prezidenta hlavy štátu". Na druhej priečke si pán prezident sám sebe konkuroval s ďalším originálnym výrokom: "Ja som skoro 400 dní absolvoval po cestách na Slovensku, čo je skoro jeden rok kompletne". Bronz pred rokom pripadol exministerke práce, sociálnych vecí a rodiny Viere Tomanovej (Smer), ktorá sa blysla vetou "Krízu nezapríčinila vláda, ani občania, ale takí nezodpovední politici, ako sú v SMK, SDKÚ-DS či KDH, ktorí tu vládli osem rokov".

Do finálového poltucta sa vtedy prebojoval aj smerácky europoslanec a známy "anglikanista" Boris Zala: "Žijeme v 20. storočí. Ja mám telefón, mail, skejp", šéf SNS Ján Slota so svojím typickým slovníkom: "Ty p***! Okamžite pusť môjho šoféra! Kto si ty, načo si tu?! Ty p***" ako aj jeho stranícky kolega - exminister Igor Štefanov, ktorý si pochvaľoval hodnotenie nástenkového tendra týmito slovami: "Vrátil som sa z Bruselu s pocitom absolútneho víťaza, pretože sme vyjednali také podmienky, o ktorých som ani nečakal, že ich vyjednáme".

Hlasovať sa dá do 20. januára

V aktuálnom ročníku našej ankety si môžete vybrať poltucet najlepších nominácií, ktorým udelíte 1., 2., 3., 4., 5. resp. 6. miesto a my im potom podobne ako v olympijskom bodovaní dáme sedem, päť, štyri, tri, dva, resp. jeden bod. Keďže aj tentoraz sa v našej ankete vyskytujú niektorí jedinci aj viackrát (funkcie všetkých politikov sme ponechali také, aké mali v čase odznenia svojich výrokov), nezabudnite pri ich mene presne uviesť, za ktorú z ich hlúpostí hlasujete. Poteší nás i to, ak k vášmu hlasovaniu pridáte aj nejaké-to zdôvodnenie, prípadne vlastné návrhy na najväčší nezmysel, ktorý ste v uplynulom roku počuli.

Hlasovať za Hlúposť roka môžete do 20. januára 2011 na e-mailovej adrese marian.kizek@korzar.sk (dá sa to aj z mobilu, keď máte nastavené posielanie e-mailov), SMS správou na náš redakčný telefón 0903 625 496 alebo poštou na adresu - Redakcia Korzár, Letná 47, 042 62 Košice. Zo všetkých odpovedí vyžrebujeme poltucet výhercov, ktorí sa už teraz môžu tešiť na pekné knihy, tí najoriginálnejší z vás dostanú okrem toho aj tričká s logom nášho denníka. Takže ešte raz, hlúpostiam a hlasovaniu za ne zdar!

Náš tucet

1. "Nie síce excelentne, ale mýtny systém funguje veľmi dobre."

Ľubomír Vážny, minister dopravy, pôšt a telekomunikácií (Smer)

Takto ohodnotil minister Vážny po niekoľkodňovej prevádzke zavedenie elektronického mýta. A to napriek tomu, že dopravcovia ostro protestovali blokovaním komunikácií a pár dní po jeho vyjadrení vláda rozhodla o pozastavení mýta na cestách I. triedy - január 2010.


2. "Mám také veci, že niekedy mám strach, aby ma niekto nezastrelil. Rozumiete tomu? O také peniaze ide."

Robert Fico, predseda vlády (Smer)

Týmito slovami premiér nasledoval príklad svojho koaličného partnera Vladimíra Mečiara (HZDS), ktorý onoho času sa z nejakých príčin tiež bál o svoj život. Samozrejme, premiér nehovorí o peniazoch z nástenkového tendra či emisií, ale premohol svoje obavy a "odvážne" porozprával o "špinavých" peniazoch SDKÚ - február 2010.

3. "Viete, čo sa ma najviac dotklo? V smečku na internete doslova človek, ktorého ja považujem za nenormálneho, za úchylného, hovorí o tom, že štátny znak je nejaká zmrzlina s anténkou a trojfarebná deka. Prosím vás, čo sú to za ľudia, ktorí takto dokážu hanobiť zástavu, za ktorú zomierali ľudia z tohto národa."

Anna Belousovová, podpredsedníčka SNS

Takto sa rozčúlila A. Belousovová po tom, čo si pozrela internetovú humoristickú reláciu vtedajšieho redaktora videoblogu denníka Sme Tomáša Hudáka, ktorý si v nej strieľal z prijatého, no (zatiaľ) neúčinného vlasteneckého zákona - marec 2010.

4. "Dôvod je, že po mne niečo ostane. Ale čo ostane po vás? Nič. Keď budete pokračovať v tom, že len bezhlavo kritizujete, navyše na základe nepochopených súvislostí, tak význam vašich slov bude na úrovni prdu vo vesmíre."

Richard Sulík, predseda SaS

Tieto slová vyslovil R. Sulík na adresu neprajníka, ktorý si dovolil spochybniť prepočty o prínosoch odvodového bonusu, patriaceho medzi piliere volebného programu jeho strany - marec 2010.


5. „Bolo pár chybičiek krásy, ktoré sa stali pri niektorých obstarávaniach."

Rafael Rafaj, poslanec NR SR (SNS)

Takto zdôvodňoval slabý volebný výsledok SNS šéf poslaneckého klubu národniarov Rafaj. Tých pár "chybičiek krásy" bolo v podaní SNS vyčíslených na minimálne 500 miliónov eur, ktoré namiesto budovania sociálneho štátu skončili na rôznych kontách osôb, blízkych žilinskému „slopajovi" - jún 2010.

6. "Naši oponenti môžu rozprávať, čo chcú, krajinu zanechávame v dobrej kondícii."

Robert Fico, predseda vlády (Smer)

Týmito slovami komentoval predseda vlády a Smeru Fico "úspechy" svojej vlády, vďaka ktorej sa nám takmer zdvojnásobilo zahraničné zadlženie, značne zvýšila nezamestnanosť a tohtoročný deficit štátneho rozpočtu dosiahne v tomto roku podľa prognóz jeho ministra financií Jána Počiatka sedem percent - jún 2010.

7. "V rámci sociálnych vymožeností to bolo v poriadku. Veď úradníci na ministerstve sedia celý deň za počítačom. Ja som tam bola jediný raz. Keď ma seklo v krížoch."

Anna Viteková, poslankyňa NR SR (Smer)

Takto komentovala bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti a terajšia poslankyňa NR SR za Smer A. Viteková skutočnosť, že exministerka Viera Petríková (HZDS) podpísala zmluvu s masérkou Lenkou Petríkovou. Petríkovej menovkyni potom ministerstvo vyplatilo takmer štyritisíc eur za masáže, ktoré potom priamo vo svojej miestnosti na ministerstve vykonávala pre zamestnancov spomínaná masérka - júl 2010.

8. "Ja si mafiánov vážim a oni si vážia mňa... Ja že nie som vo vláde ani teraz?"

Vincent Lukáč, poslanec NR SR (SNS)

Aj týmito nádhernými vetami sa koncom prázdnin prezentoval po podpálení svojho ako tvrdil požičaného auta aj s celou jeho poslaneckou výplatou v médiách V. Lukáč - september 2010

9. "Išlo mi o situáciu rodiny, nie o majetok."

Ján Figeľ, predseda KDH a minister dopravy

Takto obhajoval J. Figeľ pridelenie obecného bytu s rozlohou 156 metrov štvorcových v roku 2001 od bratislavskej mestskej časti Staré Mesto. A to v čase, keď už bol podpredsedom KDH, štátnym tajomníkom ministerstva zahraničných vecí a hlavným slovenským vyjednávačom vstupu do Európskej únie - október 2010.

10. "Predraženie nie je až také podstatné."

Ivan Gašparovič, prezident republiky

Takto si náš prezident hlavy štátu a príležitostný automobilový pretekár do vrchu I. Gašparovič zafilozofoval na tému až trojnásobne predraženej výstavby diaľnic na Slovensku, ktorú chcela prostredníctvom PPP projektov spustiť ešte predchádzajúca sociálna vláda premiéra Roberta Fica - október 2010.

11. "Navrhol som súčasného generálneho prokurátora pre jeho jasný a principiálny postoj."

Stanislav Janiš, poslanec NR SR (SDKÚ)

Týmito slovami zdôvodňoval tento poslanec a zároveň tieňový hovorca expremiéra Mikuláša Dzurindu, prečo chce časť poslancov SDKÚ podporiť v tajnej voľbe generálneho prokurátora Dobroslava Trnku, ktorý je známy aj svojím principiálnym (ne)vyšetrovaním akýchkoľvek káuz, týkajúcich sa financovania politických strán - november 2010.

12. "Toto je vyslovene jej osobná vec."

Mikuláš Dzurinda, minister zahraničných vecí a predseda SDKÚ

Týmito slovami komentoval M. Dzurinda úvahu svojej straníckej kolegyne a premiérky Ivety Radičovej, ktorá nevylúčila svoju abdikáciu v prípade, ak Dobroslav Trnka zostane na čele Generálnej prokuratúry. Žeby sa Miki už videl na jej mieste? - november 2010.

Neprehliadnite tiež

Portréty legiend športu poškodili. Vydržali len tri dni

Ján Kozák to predvídal už pri ich odhalení.

Sagan, Sagan a opäť Sagan. Chlapec bez nervov je tretí raz majstrom sveta

Pre mňa je to neuveriteľné, výnimočné, vravel slovenský cyklista.

Basketbalistky Good Angels zvíťazili v Lotyšsku aj do tretice

Na prvom turnaji Východoeurópskej ligy ešte nenašli premožiteľky.

Učiteľka je v policajnej cele, nafúkala takmer dve promile

Prešovčanke hrozí väzenie do jedného roka.

Hlavné správy zo Sme.sk

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.

ŠPORT

Sagan, Sagan a opäť Sagan. Chlapec bez nervov je tretí raz majstrom sveta

Pre mňa je to neuveriteľné, výnimočné, vravel slovenský cyklista.

KOMENTÁRE

Až teraz si Merkelová začína budovať svoj odkaz

Bude to ona, kto bude ovládať nemeckú aj európsku politiku.

Najčítanejšie na Korzár


Inzercia - Tlačové správy


 1. Kedy sa refinancovanie oplatí?
 2. Rastie nám pokrivená generácia?
 3. Intímna hygiena – celoročná záležitosť
 4. Zanzibar je plný lákadiel na dokonalú exotickú dovolenku
 5. Pivovar Šariš podporí cestovný ruch v Prešovskom kraji
 6. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj?
 7. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba
 8. FemFest 2017 ponúkne beh na opätkoch i koncert známej speváčky
 9. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať
 10. Bývajte v budove, po ktorej sa prechádzal Schöne Náci
 1. Detské zúbky sú veda
 2. Štartujú jesenné módne dni v Poluse
 3. Zanzibar je plný lákadiel na dokonalú exotickú dovolenku
 4. Rastie nám pokrivená generácia?
 5. Intímna hygiena – celoročná záležitosť
 6. Pivovar Šariš podporí cestovný ruch v Prešovskom kraji
 7. AAA AUTO za päť rokov predalo 320 tisíc vozidiel
 8. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba
 9. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj?
 10. FemFest 2017 ponúkne beh na opätkoch i koncert známej speváčky
 1. Zanzibar je plný lákadiel na dokonalú exotickú dovolenku 14 874
 2. Rastie nám pokrivená generácia? 10 580
 3. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj? 5 084
 4. Intímna hygiena – celoročná záležitosť 3 088
 5. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať 2 058
 6. Pivovar Šariš podporí cestovný ruch v Prešovskom kraji 1 521
 7. Kedy sa refinancovanie oplatí? 1 286
 8. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba 1 208
 9. Bývajte v budove, po ktorej sa prechádzal Schöne Náci 1 198
 10. FemFest 2017 ponúkne beh na opätkoch i koncert známej speváčky 651

Už ste čítali?

Domov Najnovšie Najčítanejšie Desktop