Sobota, 19. august, 2017 | Meniny má Lýdia
DNES V BRATISLAVE VICEMAJSTER S MAJSTROM

Víťazstvo - najkrajší vianočný darček

Po zápase v Banskej Bystrici čaká košických hokejistov ešte jedna predvianočná šichta. Dnes sa predstavia na Slovane. Belasí naposledy vyhrali v Poprade po predĺžení, v ich zostave sa objaví aj Miroslav Šatan.

Július Hudáček. Na Slovane očakáva vyrovnaný zápas.(Zdroj: Veronika Janušková)

Vicemajster bude chcieť potvrdiť, že z krízy sa pomaličky dostáva a majster zase, že v tomto ročníku extraligy sa mu darí.

KOŠICE. Po troch domácich výhrach so Slovanom (2:1, 2:0 a 5:4 po samostatných nájazdoch) sa dnes košickí hokejisti predstavia v Bratislave. Zápasy týchto súperov bývajú ozdobou extraligy. Potvrdí to aj dnešné 37. kolo?

Nemuselo prísť k samostatným nájazdom

V utorok v Banskej Bystrici zaknihovali oceliari siedmu prehru v sezóne. Podľa brankára HC Košice Júliusa Hudáčeka sa mohol zápas vyvíjať celkom ináč. "Viedli sme 1:0. V druhej tretine tam boli aspoň tri situácie dvaja na jedného. Ak by sme vyhrávali 2:0, ten zápas vôbec nemusel dospieť k samostatným nájazdom.

O vyrovnanie sa postaral v 39. minúte domáci Michal Hudec. "Mali sme na hokejke v rohu nášho pásma čistý puk, stačilo ho vyhodiť. Hvila ho však poslal pred našu bránku, Michalovi Hudecovi a ten to zakončil medzi moje nohy."

Šechný ho prekvapil

O osude stretnutia rozhodovali samostatné nájazdy. Tie má "Hudy" v láske. Štyri zápasy po sebe Košičania po samostatných nájazdoch vyhrali. No tentoraz im to nevyšlo. "Nečakal som, čo spraví Rišo Šechný. Ten si to hodil do bekhendu, vyčkával som, prekvapil ma. Škoda, ak by to nepremenil, vyhráme. Potom sme nepremenili viaceré pokusy a rozhodol Miroslav Hlinka," vrátil sa Julo k momentom, ktoré si zvyčajne užíva.

Stavať na pevnej defenzíve

Pred zverencami trénera Čadu je súboj na Slovane. Ten sa postupne otriasa, vyhral v Poprade a brankár HC očakáva vyrovnanú partiu. "Slovan je Slovan, veľa ľudí sa mu po sérii prehier smialo, ale káder má nabitý. My musíme v Bratislave stavať na pevnej defenzíve, hru určite celkom neotvoriť. Predpokladám, že to bude kvalitný zápas, verím, že budeme úspešní. Víťazstvo by bolo pre všetkých tým najkrajším vianočným darčekom," dodal reprezentačný gólman.