Pondelok, 18. jún, 2018 | Meniny má Vratislav

RCS úspešne zavŕšilo tento rok

Lepšiu rozlúčku so starým rokom si nemohli želať futsalisti RCS Košice, ktorí v poslednom extraligovom stretnutí pred vianočnou a novoročnou prestávkou vyhrali na ihrisku druhého celku tabuľky.

Situácia pred gólom. Dvojica hráčov Pineroly (vpravo) nezabránila skórovať do prázdnej bránky Ľubomírovi Maďarikovi z RCS Košice.(Zdroj: www.futsalslovakia.sk)

Bratislavská Pinerola nedokázala potvrdiť zisk bodov z predchádzajúceho kola, v ktorom aj s potrebným šťastím vyhrali nad PKP Košice.

KOŠICE. V domácom prostredí s jedným z favoritov extraligy ťahali za kratší koniec povrazu. Po vyrovnanom prvom polčase sa chlieb lámal v druhom, keď RCS vyhrávali už 3:0, no dovolili hostiteľom zdramatizovať priebeh zápasu, keď znížili na 3:4. Tento stav akoby zmobilizoval zverencov trénera Ľubomíra Rusinka. Nielenže zlepšili obranu, ale dvomi gólmi definitívne zrazili domácich na kolená a vyhrali 6:3.

Dva rozdielne polčasy

Gól do prázdnej bránky z nohy skúseného Ľubomíra Maďaríka necelých štyridsať sekúnd pred koncom stretnutia len potvrdil dostatok sebavedomia košického celku. "V prvom polčase oba celky zahrali veľmi takticky veľmi a dôležité bolo, kto dá prvý gól. Čakalo sa na to až do druhého, a aj preto môžem povedať, že stretnutie malo dva rozdielne polčasy. Na naše potešenie sme v druhom otvorili skóre, domáci viac otvorili obranu, čo bola voda na náš mlyn. Mohli sme pokojnejšie kombinovať, mali sme viac priestoru a išli sme do vyššieho vedenia a už to bolo viac-menej jasné, že vyhráme. Súper predsa len pri power-play dokázal znížiť na rozdiel gólu. Bolo to aj tým, že sme poľavili a chceli dať ďalšie góly, čo sa nám nemuselo vyplatiť, ale nakoniec sme víťazstvo nepustili z rúk," hovorí na margo duelu tréner RCS Ľubomír Rusinko. Po hladkom víťazstve neskrýva spokojnosť, avšak má čo hráčom aj vyčítať, lebo zbytočnou stratou koncentrácie dovolili domácim vrátiť sa do stretnutia. Zodpovednosť na seba zobral skúsený Maďarik, ktorý vystihol zlú rozohrávku Pineroly a hoci tiesnený dvomi hráčmi dokázal skórovať ľavačkou do opustenej bránky. "Nechali sme sa uniesť a chceli za každú cenu dať piaty gól, triafali na prázdnu bránu namiesto toho, aby sme si útok lepšie pripravili a nahrali lepšie postavenému hráčovi. Zbytočne sme sa splašili a nehrali svoju hru, lebo súper by sa nedostal k lopte a nemohol hrať power-play tak dlho, ako hral. V posledných sekundách rozhodla naša skúsenosť a všetko za stavu 4:3 pre nás zobral na plecia Maďarik a dal piaty gól. Šiesty cez celé ihrisko do prázdnej bránky iba prikrášlil naše víťazstvo." Košičania odchádzali do hlavného mesta s tým, aby odčinili domácu remízu s týmto súperom. Svoje plány dokázali zrealizovať a v neúplnej tabuľke majú stále šancu poskočiť na druhé miesto. "Lepší záver roka sme si ani nemohli želať, lebo každé víťazstvo poteší. Výsledok berieme ako úspešné zavŕšenie roka, lebo súťaž sa nedelí na jeseň či jar a je rozbehnutá. Verím, že v rovnakom duchu budeme pokračovať aj v novom," prezradil svoje želanie Ľ. Rusinko.