Tretí pohárový triumf Iuventy

Víťazky s Radom Kozlovom. Hádzanárky Iuventy venovali svoj triumf zranenému hádzanárovi. (Autor: Jaroslav Čúrny)
Sportnet|20. dec 2010 o 00:00

Hádzanárky Iuventy zdolali vo finálovom súboji šalianske Duslo 34:29 a po tretíkrát v histórii získali do svojej vitríny trofej v Slovenskom pohári.

MICHALOVCE. Hádzanárky michalovskej Iuventy triumfovali vo finále 33. ročníka Slovenského pohára, keď v súboji o celkové prvenstvo zdolali na domácej pôde Duslo Šaľa 33:29 (16:13). Zemplínčanky získali do svojej vitríny už tretie prvenstvo v tejto súťaži a do tretice sa im to podarilo pred vlastným obecenstvom. Iuventa sa do finále prebojovala po sobotňajšej výhre nad Trenčínom (33:29) a Šaľa po rovnako hladkom víťazstve nad Partizánskym (35:25). Iuventa si zároveň vybojovala účasť v budúcom ročníku Pohára víťazov pohárov.

Semifinále:

Šaľa - Partizánske 35:25 (18:9) - do finále postúpila Šaľa
Najviac gólov: Pileková 8, Piskayová 4/3, Bérešová,
Czaniková, S. Szarková a Pócsiková po 4 - Holešová 6,
Košíková 4/1, Ščasná a Szökeová po 3. Pok. hody: 6/4 - 6/2, vylúčené: 10 - 9, ČK: 37. Blažeková, 57. Bettáková (obe Partizánske) obe za tri vylúčenia, rozhodovali: Dvorský a Sivák, 300 divákov.

Trenčín - Michalovce 23:39 (13:20) - do finále postúpili Michalovce
Najviac gólov: Rechtorisová 4, Šáteková 3, Birkušová 3/1 -
Hollá 7, Obšatníková 6/2, Szöllösiová 5. Pok. hody: 3/1 - 5/4, vylúčené: 4 - 6, ČK: 37. Kovaličková (Trenčín) za hrubý faul, rozhodovali: Haščík a Oťapka, 900 divákov.

Finále:

Šaľa - Michalovce 29:34 (13:16)
Rozhodovali: Sivák a Dvorský, vylúčené: 8:6, ČK: Czaníková
a Weibelová za tri vylúčenia - Obšatníková za tri vylúčenia, 7 m hody: 2/2 - 4/4, 1 200 divákov.

DUSLO: Grandtnerová, Turóciová - Zemáneková, Trochtová 4,
Piskayová 4, Vidiečanová 4, Bérešová 5, Pócsiková, Czániková 4,
Pileková, Weibelová 3, Szarková 5/2, Veselková.

IUVENTA: Gubíková, Kudročová - Bachyrievová, Bačíková, Danková, Szöllösiová 3, Kalaninová 4, Polláková 5, Hollá 5, Obšatníková 3, Maszkaľová, Tobiášová 11/4, Hvostaľová, Wollingerová 3.

Iuventa veľmi dobre začala a vďaka skalopevnej obrane viedla v 9. minúte už 4:1, čo prinútilo trénera Šale Lukačína vziať si oddychový čas. Duslo vsietilo prvý gól z hry až v 10. minúte zásluhou Vidiečanovej 4:2, ale potom mu Zemplínčanky znovu ušli. V 23. minúte Šalianka Czaníková síce dokázala znížiť opäť na rozdiel dvoch gólov (9:11), ale potom prišlo famózne oslabenie Iuventy, ktorá počas neho trikrát skórovala a viedla 14:9. Napriek tomu družstvá odchádzali do šatní za stavu 13:16. Po prestávke lepšie začala Šaľa, v 33. minúte Bérešovou znížila na 16:17, ale odpoveďou Iuventy bola päťgólová šnúra a najvyššie vedenie v stretnutí (17:23). Ani to Duslo nezlomilo a v 46. minúte zásluhou série štyroch gólov dokázalo znížiť na 23:25. O dva góly bolo ešte aj o minútu neskôr (25:27). Iskierka nádeje pre Duslo zhasla v 55. minúte za stavu 27:30, vtedy Iuventa strelila tri góly za sebou, získala rozhodujúci náskok, čím potvrdila svoje víťazstvo v zápase i Slovenskom pohári.