Úspech nádejí ŠKP

Úspešné. Sprava: Carmen Mikušová, Marianna Sabolová, Barbora Hrivňáková a Nina Fürješová. (Autor: siki)
Sportnet|14. dec 2010 o 00:00

Plavci ŠKP Košice sa zúčastnili na zimných majstrovstvách SR kategórie B(11 - 12-roční) v Rimavskej Sobote. Štyri dievčatá: Furješová, Mikušová, Sabolová spolu s Hriňákovou si z 32 disciplín vyplávali celkom sedemnásť medailí.

KOŠICE. Plavci ŠKP Košice sa zúčastnili na zimných majstrovstvách SR kategórie B(11 - 12-roční) v Rimavskej Sobote. Štyri dievčatá: Furješová, Mikušová, Sabolová (všetky tri spolužiačky zo športového gymnázia SNP Košice) spolu s Hriňákovou si z 32 disciplín vyplávali celkom sedemnásť medailí.

Najúspešnejšia bola Furješová s jedenástimi medailami, keď získala titul majsterky Slovenska a najvšestrannejšej plavkyňe v disciplínach 100 a 400 metrov polohové preteky a bola účastníčkou víťazných štafiet - kraulovej aj polohovej. Tesne jej uniklo zlato na 100 m prsia, 200 m motýlik a 200 m polohové preteky. Štyri bronzové medaily pridala ešte na 100 m a 200 m znak, 100 m motýlik a 800 m voľný spôsob. Sólo titul si vybojovala aj Mikušová na 200 m motýlik, tesne jej ušlo zlato v tej istej disciplíne na 100 m. Dva tituly získala ako členka štafiet 4x50 v. sp. a PP. Aj Sabolová sa tešila z dvoch titulov v štafetách, ale pridala ešte tri medaily - dve strieborné na 200 m znak a 800 m v. sp., na 400 m v. sp. bola tretia. V štafetách dvakrát úspešne finišovala do víťazného cieľa aj Hriňáková.