Pondelok, 23. júl, 2018 | Meniny má Oľga

Ladislav Kišš s veteránskym striebrom

V hlohoveckom Relaxy klube sa uskutočnili majstrovstvá Slovenska Veteránov v squashi. Farby košického Baldi squash klubu hájili piati hráči: Baldi Gregor, Jaroslav Ferenc, Ladislav Kišš, Eduard Vaňo a Ladislav Zeťák.

KOŠICE. V kategórii nad štyridsať rokov mali Košičania trojčlenné zastúpenie. Najviac nádejí sa vkladalo do obhajcu minuloročného titulu v tejto kategórii Baldiho Gregora. Tomu ale neprial žreb a v prvom kole sa stretol s Rastislavom Hamanom z Imetu Bratislava, ktorý patril medzi horúcich favoritov. To sa potvrdilo aj v zápase, keď Baldi Gregor podľahol Hamanovi 1:3 a stratil šancu na obhajobu titulu. Odrazilo to aj na jeho ďalších výkonoch. Obsadil tak konečnú 10. priečku. Rovnako bolo prvé kolo osudné pre Ladislava Zeťáka. Ten prehral s Jánom Malinom 0:3 a v celkovom hodnotení mu patrilo 14. miesto. Lepšie sa darilo Jaroslavovi Ferencovi. V prvom kole zdolal Žilinčana Petra Majera hladko 3:0, v ďalšom kole si poradil s Františkom Kráľom po napínavom zápase 3:2. V semifinále nastúpil proti Dušanovi Barancovi, ktorému podľahol 0:3. V boji o tretie miesto nemal Košičan už dosť síl, prehral s Petrom Jánošíkom 0:3 a obsadil tak 4. miesto.

Vaňo štvrtý

V kategórii 35+ mal Baldi squash klub dvoch hráčov. Eduard Vaňo si v prvom kole poradil so Štefanom Mrvom tesne 3:2. V semifinále sa stretol s najväčším favoritom Patrikom Vargom aktuálne dvanástym hráčom slovenského rebríčka. V zápase jasne dominoval Varga. Vaňa zdolal 3:0. Druhý z dvojice Košičanov Ladislav Kišš si v prvom kole poradil s Ottom Némethom jasne 3:0 a v semifinále zdolal Richarda Windischa rovnako 3:0. Vo finále tak nastúpil proti Patrikovi Vargovi. V boji o prvenstvo robil, čo mohol, ale na rebríčkovo lepšieho hráča to nestačilo a aj napriek dobrému výkonu prehral Kišš 0:3. Jeho zásluhou tak Baldi squash klub získal jediné umiestnenie na stupňoch víťazov. V boji o tretie miesto podľahol Vaňo Windischovi 0:3 a obsadil 4. priečku.