I. liga: Moldava doma Lučenec nešetrila

Takto sa Moldava v súboji s Lučencom zásluhou Kováča dostala do vedenia.
Takto sa Moldava v súboji s Lučencom zásluhou Kováča dostala do vedenia. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|29. nov 2010 o 00:00

Michalovce dali v Trenčíne dva góly, ale nebodovali.

Rok 2010 uzavreli futbalisti Moldavy v prvej lige suverénnym víťazstvom. Na domácom trávniku nešetrili Lučenec. Michalovce síce strelili v Trenčíne dva góly, ale ani to im nestačilo na zisk čo len jediného bodu. Pred trojmesačnou zimnou prestávkou má suverénne najlepšiu pozíciu Trenčín. Ten pôjde do 15-kolovej jarnej časti s pohodlným 13-bodovým náskokom pred druhou Petržalkou.

Moldava - Lučenec 4:0 (2:0)

MOLDAVA. Oba tímy začali v studenom počasí v dobrom tempe a najprv Kamendy na jednej strane a po ňom Gavlák na opačnej skúšali pozornosť súperových brankárov. Z Gavlákovho pokusu domáci vyťažili roh a Kováč hlavou otvoril skóre. O chvíľu nato Jeníček pred pokutovým územím stiahol na zem Jurka a tento zákrok bol pre neho posledným. Červená karta znamenala jeho odchod do šatne. V 17. min. sa situácia pred Michalíkovou bránou takmer navlas podobala tej gólovej, no brankár hostí na čiare v poslednom momente zabránil Kováčovej hlavičke na ceste do siete. Lučenec nestíhal ani na ďalšiu rýchlu akciu, ktorú potiahol Gavlák. Jeho center obrana na ťažkom teréne neodpratala a Pacanda dotlačil loptu do Michalíkovej klietky. Príležitosť ukázať sa v dobrom svetle dostal aj Novák v 33. min., keď ho E. Lukáč vydarenou strelou prinútil k bravúre. Jurko mal blízko ku gólu pred prestávkou hneď dvakrát. Po prvý raz zadáci odvracali na poslednú chvíľu a vzápätí útočník Moldavy v sklze nedosiahol na Gavlákov prízemný center. Po prestávke sa prvým streleckým pokusom prezentovali opäť hostia, ale Novák sa E. Lukáčom prekvapiť nedal. Domáci hrozili iba centrami a po jednom z nich mohol Kováč zvyšovať, no lopte na ceste za Michalíka zavadzal Jurko. Parádnu akciu rozohral Pacanda v 74. min. s Nemčekom a na jej konci bol práve Pacanda, na ktorého strelu k žrdi Michalík nedosiahol. A krátky bol i na Horváthovu hlavičku pod šibenicu.

Góly: 6. M. Kováč, 21. Pacanda a 74. Pacanda, 79. L. Horváth. ŽK: Brezničan. ČK: 7. Jeníček. Pred 1 100 divákmi rozhodoval Mriglot. Moldava: Novák - Hanzuš, L. Horváth, M. Kováč, Majný - Nemček, Brezničan, Pacanda, Timkovič - Gavlák (83. Brezina), Jurko (62. Smrek). Lučenec: Michalík - Gálik, Jeníček, Golian, M. Lukáč - E. Lukáč, Laurinc, Balaško, Labun - Slančík (83. Hamuľak), Kamendy.

R. Rondzik

Mužstvo dvoch tvárí prezimuje na treťom mieste

MOLDAVA. Záverečný súboj nováčika so skúseným tímom z Lučenca mal od úvodu zaujímavý náboj. V prípade výraznejšieho víťazstva mohli domáci zimovať na peknom treťom mieste a za týmto cieľom sa hnali hráči Bodvy od úvodných minút.

"S tým úmyslom sme do tohto súboja aj išli," rozhovoril sa motor mužstva v tomto meraní síl Milan Pacanda. Bolo ho plné ihrisko a ním zahrávané štandartky mali punc zbrane hromadného ničenia. " Chystali sme sa na ne," vysvetľoval kormidelník hostí Jozef Škrlík. " No, neuspeli sme. Musím však podotknúť, že sa tak stalo i pričinením rozhodcu. To, že nám právom vylúčil hráča v úvode zápasu, nespochybňujem. Avšak, rovnako mal posúdiť i podobnú situáciu na druhej strane. Neurobil tak a my sme nemali nárok vydržať tlak domácich na takom ťažkom teréne v početnom oslabení počas takmer celého zápasu," nedokázal uniesť spôsobenú krivdu východniar v službách Novohradčanov. Zato z českého legionára v modrom drese Moldavy vyžarovala spokojnosť. Nie iba z víťazstva v tomto meraní síl, ale i z celkového pôsobenie v tíme. "Áno, nesťažujem sa. Vytvorila sa tu výborná partia a na jar určite razantnejšie vyrazíme do bojov o druhú priečku. Nadšenci v tomto klube i diváci si to určite zaslúžia," potvrdil smelé plány tímu trénera Karola Kysela tento 32-ročný stredopoliar. Sám tréner však podotýka: "Som spokojný s predvedenými výkonmi na domácej tráve. No na súperove ihriská akoby vycestovalo iné mužstvo. Pritom veľké zmeny v kádri sa nerobia. Musíme sa s tým vysporiadať, lebo takto veľa vody nenamútime. Stačí v úvode jari prehrať so Šaľou a môžeme byť opäť niekde okolo ôsmeho miesta. A s tým už spokojný nebudeme. Ale je pred nami dlhá zimná prestávka, a tak máme dostatok času s tým niečo urobiť," uzavrel tému Karol Kysel.

Rudolf Rondzik

Trenčín - Michalovce 3:2 (2:2)

TRENČÍN. Bol to zápas ako remeň, vrchol jesene. Horváth z priameho kopu spoza boku šestnástky zakrútil loptu k bližšej žrdi a prekvapil brankára. O štyri minúty sklepol Adi center Hlohovského a Štefánik pridal z hranice šestnástky bombou k žrdi druhý gól. Hostia znížili z priameho kopu, keď Opiela posunul loptu Serečinovi, ktorý z 25 m vymietol pavučinu. Strelec gólu sa vzápätí uvoľnil cez dvoch hráčov a z rohu päťky vystrelil vedľa bližšej žrde. Po biliardovej akcii a centri Semana vyrovnal zblízka Bernardo. V úvode 2. polčasu sa presadil v chlapskom súboji na šestnástke Adi, v páde vystrelil k žrdi a Trenčín opäť viedol. Po priamočiarej kombinácii Urbana s Opielom s koncovkou Serečina sa vyznamenal Volešák. Horváth z 25 m trafil spojnicu žrde a brvna, Mazanovu spätnú prihrávku pred bránu vystihol brankár Michaloviec, stopér Hruška ukážkovou vkĺzačkou pod nohy Adiho zmaril gólovú šancu a na Vanákov center nedočiahol Seman. Kto prišiel, zažil futbalové Vianoce.

GÓLY: 27. Horváth, 31. Štefánik, 54. Adi - 34. Serečin, 39. Bernardo. ŽLTÉ KARTY: Čőgley - Vajda, Vanák. ROZHODOVAL: Korista - 729 divákov. AS: Volešák - Čőgley, Godál, Ševela, Holúbek - Mazan, Štefánik (74. Salinas), Horváth, Hlohovský - Depetris (90. Malec), Adi. MFK Zemplín: Breda - Janek, Vajda (81. Kunca), Hruška, Vanák - E. Seman, T. Opiela, Urban, Serečin, Gamkrelidze - Bernardo (81. Špilár).

(tom)

Púchov - D. Kubín 1:1 (1:1). Góly: 37. Riška - 31. Dutka, ŽK: 57. Struška - 29. L. Bakoš, 58. Dutka, 69. Bella, rozhodovali: Cifrík - Bobko, Jankovič, 285 divákov.

Šaľa - L. Mikuláš 2:0 (2:0). Góly: 29. Cs. Takács, 40. T. Obert, ŽK: 84. Kapláň, 88. Latiak (obaja Liptovský Mikuláš), rozhodovali: Eperješi - E. Weiss, Borsányi, 213 divákov.

Petržalka - Ružomberok "B" 2:2 (1:1). Góly: 23. a 87. Johancsik - 45. T. Chovanec, 82. Lovás, ŽK: 56. Prince Ofori (Petržalka), rozhodovali: Vlčej - Poláček, Petríček, 640 divákov.

1. Trenčín 18 14 3 1 43:12 45
2. Petržalka 18 8 8 2 34:18 33
3. Moldava 18 7 5 6 32:26 26
4. Senec 18 7 5 6 27:24 26
5. Lučenec 18 7 5 6 26:24 26
6. R. Sobota 18 7 4 7 18:18 25
7. Michalovce 18 7 4 7 26:28 25
8. L. Mikuláš 18 8 1 9 24:28 25