Spod siete na stužkovú

Hladké víťazstvo. So Spojmi Bratislava sa Spišiačky potrápili len v prvom sete.
Hladké víťazstvo. So Spojmi Bratislava sa Spišiačky potrápili len v prvom sete. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|29. nov 2010 o 00:00

Bratislavský týždeň majú spišskonovoveské volejbalistky. Najprv sa v stredu predstavili v metropole Slovenská v pohárovom zápase proti Slávii v boji o postup do finále (prehrali 0:3). V sobotu hostili doma Spoje Bratislava a v stredu ich čaká pohárová odv

SP. NOVÁ VES. eta.

Ťažký len prvý set

Z dôvodu extraligového basketbalového zápasu Spišiakov s Pezinkom sa hral volejbal v nezvyčajnom čase hneď poobede. Diváci si prišli na svoje, hlavne v prvom sete, ktorý vyhrali domáce hráčky 33:31. Následné dva sety už boli jasnou záležitosťou Spišiačok.

"Zo začiatku to na hladké víťazstvo 3:0 nevyzeralo. Bratislavčanky nás dokázali v prvom sete dosť potrápiť. Po vyhratom prvom sete sme sa dokázali dostať do hernej pohody. Hoci súperky stále doťahovali a nevzdávali to, nám sa darilo a zaslúžene sme zvíťazili," skonštatovala po stretnutí dobre hrajúca blokárka Anička Becková, ktorej skorý termín zápasu prišiel veľmi vhod. Keď v závere tretieho setu Anička podávala, spoluhráčka je ticho zašepkala: "Podaj a môžeš utekať na stužkovú!"

"Po takomto dobrom zápase aj stužková bude krajšia," dodala Anička Becková a utekala sa prezliecť z volejbalového dresu do stužkových šiat.

Fakty

Spišská Nová Ves - Spoje Paneurópa Bratislava 3:0 (31, 19, 18), 82 min., rozhodovali: Malík a Banáš, 250 divákov.

UKF Nitra - COP Nitra 2:3 (-17, 15, 23, -17, -17), Žilina - Žiar nad Hronom 2:3 (-24, -21, 22, 26, -4), Senica - Pezinok 2:3 (-19, 24, -18, 27, -12).

1. UKF Nitra 12 10 2 32:14 22
2. COP Nitra 12 10 2 33:15 22
3. Sp. N. Ves 12 8 4 29:20 20
4. Pezinok 12 8 4 29:23 20
5. Senica 12 4 8 21:28 16
6. Žiar 12 4 8 19:26 16
7. Spoje 12 3 9 17:32 15
8. Žilina 12 1 11 12:34 13